Wspomaganie kierownicy

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
serafin74
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt lis 28, 2008 19:14
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Wspomaganie kierownicy

Post autor: serafin74 » śr maja 08, 2013 13:29

Witam wszystkich użytkowników.Mam mały problem ze wspomaganiem i mam nadzieję ze to naprawdę mały problem i da się go rozwiązać bez potrzeby mechanika.Parę dni temu kupiłem golf III 1.4 benzyna ABR. Mój problem polega na tym że jak skręcam kierownicą w prawo czy lewo do oporu jak jadę czy stoje to autko mi gaśnie więc mam problem z parkowaniem.Mam również problem z obrotami bo lekko falują z 900 obrotów do 800.Nie bardzo się znam jeszcze na tym autku i bardzo bym prosił o pomoc bo na co dzień jeżdżę autkiem do pracy bo nie mam innego dojazdu.Bardzo proszę o pomoc


Pozdrawiam wszystkich posiadaczy VW

Awatar użytkownika
MrSalieri
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 833
Rejestracja: wt gru 28, 2004 18:06
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Kontakt:

Wspomaganie kierownicy

Post autor: MrSalieri » czw maja 09, 2013 21:37

Możliwe ze pompa się kończy stawia duży opór i dusi silnik. A wyje przy skręcaniu kołami ?


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=45061]Moj Mk3[/url]
[img]http://img233.imageshack.us/img233/9594/golf1tot51om6.jpg[/img]

Awatar użytkownika
serafin74
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt lis 28, 2008 19:14
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Wspomaganie kierownicy

Post autor: serafin74 » czw maja 09, 2013 22:51

Nie wiem co masz MrSalieri na myśli czy wyje.Moim zdaniem nie wyje tylko jak skrecam na postoju to słychać szum i wydaje mi się że trochę za bardzo słychać tego szumu.Nie znam sie za bardzo czy tak powinno szumieć przy skręcaniu i jak skręce kierownicą do oporu to szarpnie kierownicą i gaśnie.Mój szwagier ma fiata marea i też ma wspomaganie i u niego tak bardzo nie słychać tego szumu


Pozdrawiam wszystkich posiadaczy VW

lon3201
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: śr gru 16, 2009 21:26
Lokalizacja: cieszyn
Kontakt:

Wspomaganie kierownicy

Post autor: lon3201 » pt maja 10, 2013 16:07

witaj wyglada na to że masz pompę na wykonczeniu



Awatar użytkownika
MrSalieri
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 833
Rejestracja: wt gru 28, 2004 18:06
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Kontakt:

Re: Wspomaganie kierownicy

Post autor: MrSalieri » pt maja 10, 2013 21:27

lon3201 pisze:witaj wyglada na to że masz pompę na wykonczeniu
Możliwe. Poziom płynu odpowiedni jak również kolor ?


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=45061]Moj Mk3[/url]
[img]http://img233.imageshack.us/img233/9594/golf1tot51om6.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Wspomaganie kierownicy

Post autor: Paweł Marek » pt maja 10, 2013 22:31

serafin74, pompa wspomagania odpada zostaw to w spokuju. SIlnik ma zły skład mieszanki - stąd falowanie oraz to że nie utrzyma obrotów podczas kręcenia kierownicą. Trzeba mu diagnozy - dziura w podstawie wtrysku, w wężu serwa, uszkodzenie jakiegoś czujnika jak TPS czujnik temperatury itd - jeskli w ogóle jesteś nowicjuszem w tych sprawach to potrzeba konkretnego diagnosty


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
serafin74
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt lis 28, 2008 19:14
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Wspomaganie kierownicy

Post autor: serafin74 » śr maja 15, 2013 09:30

Witam ponownie.No jestem nowicjuszem w tym modelu,ale coś nie coś potrafię zrobić.Sorki że dlugo nie odpisywałem ale byłem na wyjeździe.Dzisiaj właśnie oddałem auto do diagnozy i zobaczymy co mi powiedzą.Może jak mi powiedzą co jest to dam rade sobie już sam to zrobić.Na razie to tyle i o rezultatach dam znać


Pozdrawiam wszystkich posiadaczy VW

Awatar użytkownika
serafin74
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt lis 28, 2008 19:14
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Wspomaganie kierownicy

Post autor: serafin74 » śr maja 15, 2013 18:00

A więc po diagnozie w warsztacie gdzie robią audi,vw.seat wygląda to tak.Mechanik mi powiedział że coś tam zrobili i jest troche lepiej niż było.Powiedział mi ze mam kupić urządzenie wtryskowe na co się składa silniczek krokowy.jakiś potencjometr najlepiej kompletne używane i węża od serwa.Ciekawe jakie to koszta i czy wogóle dostane kompletne urządzenie.Jutro pojade do gaźnikowca to może jednak coś on zaradzi i nie będzie trzeba tego kupować.Chyba Paweł Marek dobrze chyba mówi że to coś ze składem mieszanki.Dzisiaj nawet nie zdążyłęm odebrać autka.Będę pisał o dalszych rezultatach.Jak ktoś jeszcze wie coś na temat mojego problemu to będę wdzięczny za pomoc


Pozdrawiam wszystkich posiadaczy VW

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Wspomaganie kierownicy

Post autor: Paweł Marek » ndz maja 19, 2013 22:28

Koło stówki za cały zespół wtryskowy, plus nowa podstawka, nie masz gaźnika więc co gaźnikowiec poradzi? .A wąż do serwa trzeba sprawdzić czy wymaga zmiany, po prostu czy jest szczelny, to samo serwo. Tyle że ci spece trochę się nie przyłożyli, z tego co ci powiedzieli to nic nie wiedzą konkretnie tylko mają domysły podobne jak moje a przecież auto mieli "w rękach".


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
serafin74
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt lis 28, 2008 19:14
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Wspomaganie kierownicy

Post autor: serafin74 » pn maja 20, 2013 14:51

No dokładnie Paweł Marek.Masz rację że się nie przyłożyli.Wąż od serwa jest szczelny bo założyłem inny i wiem że jest dobry.No myślałem ze gaźnikowiec coś zaradzi ale nie zaradził równierz.No cóż szukam właśnie cały zespół wtryskowy i mają na szrocie używany ale wołają sobie 250 zł więc poczekam jeszcze i może dostane gdzieś taniej i jak tylko dostane to zobaczymy czy będzie jakaś poprawa i napisze


Pozdrawiam wszystkich posiadaczy VW

Awatar użytkownika
serafin74
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt lis 28, 2008 19:14
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Wspomaganie kierownicy

Post autor: serafin74 » sob sie 17, 2013 22:52

Witam ponownie.Bardzo przepraszam ze dopiero teraz pisze.ale musiałem pilnie wyjechać i dopiero wróciłem.Tak wiec kupiłem cały zespół wtryskowy uzywany za 74 zł i pojechałem do mechanika zeby wymienił i powiem wam ze jest dobrze i jak na razie śmiga.Dzieki panowie za rady.Pozdrawiam


Pozdrawiam wszystkich posiadaczy VW

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości