Nie odpala, Zalewa Świece golf 3

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wolem
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt lis 23, 2012 20:45

Nie odpala, Zalewa Świece golf 3

Post autor: wolem » czw mar 28, 2013 19:11

jaras18 - dzięki za podsunięcie tematu, ale sprawdziłem zaworek o którym jest tam mowa i niestety auto w dalszym ciągu nie odpala.



Awatar użytkownika
Jaras
Mk3 Golf Fan
Mk3 Golf Fan
Posty: 131
Rejestracja: śr lut 23, 2011 19:22
Lokalizacja: Lipno

Nie odpala, Zalewa Świece golf 3

Post autor: Jaras » czw mar 28, 2013 19:22

Żebyś dorwał przepustnicę na podmiankę najlepiej, ale nikt bez zakupu Ci jej nie udostępni więc czeka Cię pewnie zakup, prześledź tamten temat może coś będzie miało związek z twoim przypadkiem



wolem
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt lis 23, 2012 20:45

Nie odpala, Zalewa Świece golf 3

Post autor: wolem » pt mar 29, 2013 14:37

Dziś dla pewności popróbowałem jeszcze odpalać auto, żeby sprawdzić czy błąd znowu wróci i o dziwo błędów brak. Teraz mam dylemat czy kupować przepustnice nie będąc pewny na 100% czy to ona jest przyczyną, no ale chyba nie mam wyboru.

Zastanawiałem się też nad wcześniejszym objawem, kiedy auto na luzie pracowało normalnie a przy dodaniu gazu przerywał i nie wkręcał się wyżej niż na 3 tyś. obr. tak jak by właśnie komputer nie widział że przepustnica się otworzyła i nie dodawał większej dawki paliwa.



Awatar użytkownika
Jaras
Mk3 Golf Fan
Mk3 Golf Fan
Posty: 131
Rejestracja: śr lut 23, 2011 19:22
Lokalizacja: Lipno

Nie odpala, Zalewa Świece golf 3

Post autor: Jaras » pt mar 29, 2013 15:46

Stawiam właśnie na przepustnicę, jeżeli tak jak mówisz podmieniałeś cewkę itd i nie pomogło to może być to ... W twoim modelu jest krokowy zintegrowany wraz z czujnikiem położenia przepustnicy więc wymiana to cały element.
Odpalając autko męczysz akumulator, pamiętaj żeby go naładować po takich odpaleniach bo przy ujemnej temperaturze gdy akumulator jest rozładowany potrafi się zasiarczyć, i szlag go trafi :banghead: także pamiętaj :bajer:



wolem
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt lis 23, 2012 20:45

Nie odpala, Zalewa Świece golf 3

Post autor: wolem » pt mar 29, 2013 17:21

Dzięki za przestrogę, ale spokojnie za każdym razem zabieram akumulator do domu i doładowywuje na prostowniku.



wolem
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt lis 23, 2012 20:45

Nie odpala, Zalewa Świece golf 3

Post autor: wolem » śr kwie 03, 2013 18:01

Nie no teraz to się załamałem kupiłem nową przepustnice (żeby mieć pewność, że jest sprawna w 100%), zamontowałem , wykasowałem błędy , zaadoptowałem i co? DALEJ NIE ODPALA :-( POMOCY!



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Nie odpala, Zalewa Świece golf 3

Post autor: Paweł Marek » śr kwie 03, 2013 22:37

po prostu nie skupiaj się na VAGU tylko na podstawach podstawy typu ciśnienia paliwa, ustawienie rozrządu, zapłonu regulator ciśnienia tego typu sprawy.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

wolem
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt lis 23, 2012 20:45

Nie odpala, Zalewa Świece golf 3

Post autor: wolem » czw kwie 04, 2013 18:28

Dziś sprawdziłem regulator ciśnienia czy nie przepuszcza paliwa do kolektora ale po zdjęciu wężyka sucho.
Wykręciłem świece i je trochę przesuszyłem bo były całe mokre od benzyny.
Sprawdziłem jeszcze raz dla pewności czy iskra jest na każdym cylindrze i jest na każdym elegancka.

Jeżeli chodzi o rozrząd, pasek jest napięty i nie ma szans żeby coś się tam przestawiło poza tym usterka pojawiała się stopniowo, tak samo z ustawieniem zapłonu.

Ogólnie to nie mogę powiedzieć, że auto nie odpala bo właściwie odpala, na 2 sekundy ale odpala, trzęsie całą budą i gaśnie



Awatar użytkownika
Jaras
Mk3 Golf Fan
Mk3 Golf Fan
Posty: 131
Rejestracja: śr lut 23, 2011 19:22
Lokalizacja: Lipno

Nie odpala, Zalewa Świece golf 3

Post autor: Jaras » czw kwie 04, 2013 21:45

Ręce opadają, szukanie tej przyczyny zajmie Ci dużo czasu, może jakiś mechanior niech spojrzy na autko ? :popcorn:
Cewka wymieniona na nową ? Może spróbuj ją podmienić od kogoś



wolem
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt lis 23, 2012 20:45

Nie odpala, Zalewa Świece golf 3

Post autor: wolem » czw kwie 04, 2013 22:01

Cewkę jak pisałem wyżej wymieniłem na nową.
Już sam nie wiem może sterownik silnika padł ale nie uśmiechają mi się takie wymiany w ciemno.
Zastanawiałem się też na immobilajzerem ale wcześniejsze objawy nie pasują. :?



wolem
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt lis 23, 2012 20:45

Nie odpala, Zalewa Świece golf 3

Post autor: wolem » ndz kwie 07, 2013 13:39

Sprawdziłem sobie dziś na drugim sprawnym aucie jak silnik zachowuje się po odłączeniu 1 cylindra, no wiec pracuje nierówno ale po wciśnięciu gazu auto daje się wkręcić na obroty. Po odłączeniu dwóch cylindrów silnik pracuje, wiadomo jeszcze gorzej i po wciśnięciu gazu po chwili gaśnie.

Wnioskuje więc, że usterka w moim aucie nie leży po stronie układu zapłonowego ponieważ ostatnim objawem było to, że na luzie chodził normalnie a z pedałem gazu w podłodze obroty stały gdzieś w okolicy 3 tyś. i całe auto się trzęsło od nierównej pracy silnika.

Wydaje mi się, że wtryski za bardzo leją benzyna, pytanie tylko czemu???



Awatar użytkownika
BolekLodz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 429
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 15:16
Lokalizacja: Łódź

Nie odpala, Zalewa Świece golf 3

Post autor: BolekLodz » ndz kwie 07, 2013 15:39

Odłącz przepływomierz i zobacz jak odpali. lambda pewnie nic nie zmieni, bo na zimnym silniku jej wskazania są ignorowane przez sterownik.
No i zapłon ustaw. Zastanowiłbym się jeszcze nad rozrządem, ale napisałeś, że jest ok, więc nie mam więcej pomysłów.


Jeśli się pomyliłem, to kulturalnie zwróć mi uwagę. Wiem, że nie jestem nieomylny.
Niedrogi warsztat Łódź - pisz PW :) :)

wolem
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt lis 23, 2012 20:45

Nie odpala, Zalewa Świece golf 3

Post autor: wolem » ndz kwie 07, 2013 16:06

Dzięki za zainteresowanie moim problemem, ale w moim silniku chyba nie ma przepływomierza. Położenie aparatu mam dokładnie odznaczone i sprawdzałem czy opóźnienie lub przyśpieszenie zapłonu coś zmieni ale niestety silnik przestaje praktycznie w ogóle reagować.
Tylko w tym moim odznaczonym położeniu prawie odpala.



wolem
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt lis 23, 2012 20:45

Nie odpala, Zalewa Świece golf 3

Post autor: wolem » wt kwie 09, 2013 16:43

Wtryskiwacze tak leją, że przez moje próby odpalenia podniósł się poziom na bagnecie, jak naprawie auto to mam kolejny wydatek - wymiana oleju ;/
Proszę o jakieś rady.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości