Nie odpala, Zalewa Świece golf 3

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wolem
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt lis 23, 2012 20:45

Nie odpala, Zalewa Świece golf 3

Post autor: wolem » sob mar 23, 2013 11:41

Witam, mój golf nie chce odpalić, ma słabą iskrę (pomarańczową) i benzyna go zalewa. Wymienione: świece, kable, cewka, czujnik temperatury. Podmieniony: aparat ze sprawnym Hallem, kopułka, palec, pompa paliwa. Akumulator praktycznie nowy. Wydaje mi się, że paliwo go zalewa ponieważ gdy włożyłem czujnik temp. do gorącej wody, prawie odpalił, załapał na jakieś 2 sekundy i zgasł.

Proszę o pomoc bo już nie mam pomysłów
AEE 1.6 75KM

Dodam jeszcze, że zanim auto stanęło na dobre, to miało takie objawy:
-Na początku ciężko odpalał na zimnym, trzeba było wciskać pedał gazu i przez parę chwil chodził jakby na 3 cylindry.
-Później z czasem poza ciężkim odpalaniem, doszło jeszcze szarpanie przy przyśpieszaniu, ale tylko gdy był zimny i nie trwało to długo.
-Następnie zaczął przerywać podczas jazdy nawet na ciepłym ale na wolnych obrotach pracował normalnie, gdy tylko dodało się gazu
(powyżej ok. 2000 obr/min) szarpał i przerywał.
-Na sam koniec w ogóle nie daje się go odpalić, chodź zaskakuje na około 1 sekundę.



wolem
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt lis 23, 2012 20:45

Nie odpala, Zalewa Świece golf 3

Post autor: wolem » sob mar 23, 2013 17:57

Nikt nie ma pomysłu co to może być?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Nie odpala, Zalewa Świece golf 3

Post autor: Paweł Marek » ndz mar 24, 2013 01:38

Jeśli jesteś pewien słabej iskry to musisz iść tym tropem nadal, zostaje słabe zasilanie sterownika silnika albo cewki -z powodu słabego kontaktu na stacyjce, na wtyczkach ECU i jego wiązki do skrzynki, słabej masy ECU, albo uszkodzenie ECU


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

wolem
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt lis 23, 2012 20:45

Nie odpala, Zalewa Świece golf 3

Post autor: wolem » ndz mar 24, 2013 14:13

Kurcze przed chwilą sprawdziłem w innym sprawnym aucie jak wygląda iskra i teraz nie jestem pewien na 100% czy u mnie jest słaba bo
w tym drugim samochodzie iskra była pomarańczowa i niebieska w zależności jak świeca masę załapała, aha no i dzięki za odpowiedź!



wolem
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt lis 23, 2012 20:45

Nie odpala, Zalewa Świece golf 3

Post autor: wolem » ndz mar 24, 2013 18:38

Tak się zastanawiam może coś nie tak jest z przepustnicą



wolem
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt lis 23, 2012 20:45

Nie odpala, Zalewa Świece golf 3

Post autor: wolem » pn mar 25, 2013 19:07

http://w685.wrzuta.pl/film/6w10jEmpVfX/nie_odpala" onclick="window.open(this.href);return false; - Próba normalnego odpalenia

http://w500.wrzuta.pl/film/3SPpL9vnsyc/ ... ia_aee_1.6" onclick="window.open(this.href);return false; - Próba odpalenia bez ssania

Dodam, że musze wciskać pedał gazu bo inaczej nie ma żadnej reakcji silnika, kreci tylko rozrusznik. Proszę o jakieś rady.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Jaras
Mk3 Golf Fan
Mk3 Golf Fan
Posty: 131
Rejestracja: śr lut 23, 2011 19:22
Lokalizacja: Lipno

Nie odpala, Zalewa Świece golf 3

Post autor: Jaras » pn mar 25, 2013 21:14

Kolego najlepiej to jedź z autkiem na diagnostykę i sprawdź błędy czy są, jeżeli masz możliwość to zdiagnozuj sam :bajer:
To nie maluch że młotkiem naprawimy autko, skoro zmieniałeś aparat to zapewne zmienił się zapłon i trzeba by ustawić na lampę, zacznij od ustawienia zapłonu bo na filmie widać że autko podczas odpalania blokuje Ci rozrusznik w czego efekcie dojedziesz akumulator i będzie większy wydatek (za wczesny zapłon powoduje że tłok staje pod wpływem zapalenia się mieszanki paliwowej). Jedź do elektryka lub go sprowadź i niech ustawi zapłon



wolem
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt lis 23, 2012 20:45

Nie odpala, Zalewa Świece golf 3

Post autor: wolem » pn mar 25, 2013 21:44

Bardzo dziękuje za odpowiedź. Jutro postaram się sprawdzić błędy.
A jeżeli chodzi o ustawienie zapłonu to czy zmieniło się ono nawet jeżeli dokładnie odznaczyłem sobie położenie starego aparatu?



Awatar użytkownika
Jaras
Mk3 Golf Fan
Mk3 Golf Fan
Posty: 131
Rejestracja: śr lut 23, 2011 19:22
Lokalizacja: Lipno

Re: Nie odpala, Zalewa Świece golf 3

Post autor: Jaras » wt mar 26, 2013 10:32

wolem pisze:Bardzo dziękuje za odpowiedź. Jutro postaram się sprawdzić błędy.
A jeżeli chodzi o ustawienie zapłonu to czy zmieniło się ono nawet jeżeli dokładnie odznaczyłem sobie położenie starego aparatu?
Mogło się zmienić, kilka mm robi różnice...
I na diagnostykę z nim :bajer:



wolem
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt lis 23, 2012 20:45

Nie odpala, Zalewa Świece golf 3

Post autor: wolem » czw mar 28, 2013 12:26

Witam, wiec tak, aparat zapłonowy ustawiony co do milimetra , błędy sprawdzone Vagiem

Obrazek

Niektóre z tych błędów są spowodowane na pewno prze zemnie po próbach odpalenia, np. odłączałem wtyczkę halla, sondy, przepustnicy, czujnika temperatury.
Proszę o jakieś rady. Pozdrawiam



wolem
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt lis 23, 2012 20:45

Nie odpala, Zalewa Świece golf 3

Post autor: wolem » czw mar 28, 2013 13:27

Dodam, że skasowanie błędów nie pomogło



Awatar użytkownika
Jaras
Mk3 Golf Fan
Mk3 Golf Fan
Posty: 131
Rejestracja: śr lut 23, 2011 19:22
Lokalizacja: Lipno

Nie odpala, Zalewa Świece golf 3

Post autor: Jaras » czw mar 28, 2013 16:41

Po skasowaniu błędy nadal się pojawiają ? Cewka była kupiona nowa czy też używka ? U mnie gdy padła cewka też nie dał się odpalić chodź iska była na świecy, jeżeli masz jakiegoś znajomego z golfem to podmień cewkę i napisz czy była jakaś różnica.
Szukając na forum natknąłem się na tematy związane z twoim AEE:
viewtopic.php?f=139&t=402971&start=168
Przejrzyj go od początku.
Posiadasz immobiliser ? też na forum było wiele tematów związanych z immo który się wysypał



wolem
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt lis 23, 2012 20:45

Nie odpala, Zalewa Świece golf 3

Post autor: wolem » czw mar 28, 2013 17:58

Cewkę kupiłem nową a błędy po skasowaniu się nie pojawiają, przynajmniej nie od razu.
Po kolejnych próbach odpalenia auta i kręcenia rozrusznikiem ponownie sprawdziłem błędy i jedyny jaki powrócił to
530 czyli Nastawnik / potencjometr przepustnicy - G88, Czujnik pozycji przepustnicy - G88

I teraz się zastanawiam czy jest możliwe, że uszkodzenie tego czujnika spowodowało unieruchomienie auta jak i wcześniejsze objawy?????



Awatar użytkownika
Jaras
Mk3 Golf Fan
Mk3 Golf Fan
Posty: 131
Rejestracja: śr lut 23, 2011 19:22
Lokalizacja: Lipno

Nie odpala, Zalewa Świece golf 3

Post autor: Jaras » czw mar 28, 2013 18:26

Bardzo możliwe kolego, wtryski szaleją bo nie wiedzą w jakiej pozycji znajduje się przepustnica, to chyba najsłabszy punkt tego silnika, każdy narzeka iż obroty falują, auto gaśnie i ciężko to opanować, i dość drogi interes jeżeli chodzi o wymianę



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości