Zawyżone obroty po czyszczeniu przepustnicy ...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Celek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 20:12
Lokalizacja: Pecna Ok. Mosiny/Poznań

Zawyżone obroty po czyszczeniu przepustnicy ...

Post autor: Celek » czw mar 07, 2013 18:22

Witam ...jak to zauważyłem nie jeden ma ten problem z obrotami ale jakoś nie mogę znaleźć odp na to sam .... Moje MK3 97r. Variant 1.6/101km AEK ... problem dlaczego przeczyściłem powstał na skutek ... po odpaleniu to różnie było ale jak było 60-70 stopni miała woda, obroty spadły na 800 :crazy: lekko gazu i było okej 2, 3 razy ...jak już osiągnął 90 stopni ..chodził jak nówka ..szybko spadły obroty, równiutkie itd czy na klimie włączonej czy jak .. było idealnie ... po przeczyszczeniu przepustnicy .. wzrosły obroty co doczytałem na forum .. była robiona adaptacja przepustnicy .. i wymieniony jeden wężyk krótki ..łapał lewe powietrze ... Przy odpalaniu na zimnym lepiej wchodzi na ssanie ...tzn dłużej się trzyma niż przed czyszczeniem ..wtedy było krótko ...ale jak już auto ma 90 stopni ..hmm obroty od 1000-1200 falują ..lekko się zawiesza przy zmianie biegu ..nie powiem teraz mnie to irytuje niż wcześniejszy problem jak się dogrzewał :blush: ..zrobiłem ponad 500km po adaptacji i nic ..



marko125-90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 260
Rejestracja: czw lip 09, 2009 12:58
Lokalizacja: Jarosław

Zawyżone obroty po czyszczeniu przepustnicy ...

Post autor: marko125-90 » czw mar 07, 2013 20:50

A teraz napisz to po polsku.
Drugi raz przeczytałem to: wygląda na lewe powietrze



Awatar użytkownika
Celek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 20:12
Lokalizacja: Pecna Ok. Mosiny/Poznań

Zawyżone obroty po czyszczeniu przepustnicy ...

Post autor: Celek » czw mar 07, 2013 22:45

No nie wiem jak jaśniej mogę to opisać... po wyczyszczeniu przepustnicy jest gorzej na rozgrzanym, niż na zasyfionej, że źle była adaptacja robiona ? sam tego nie robiłem tylko mechanik ...

Obrazek

na czerwono zaznaczyłem jaki wężyk wymieniłem ...



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Zawyżone obroty po czyszczeniu przepustnicy ...

Post autor: Paweł Marek » pt mar 08, 2013 21:14

Celek, teraz uzywając dużych liter na początku zdania oraz pojedynczych kropek po kolei opisz usterkę jeszcze raz. Językiem zrozumiałym. Po pierwsze wyjasnij po co czyściłeś przepustnicę , bo coś piszesz o spadku obrotów do 800 a to przecież norma.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Celek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 20:12
Lokalizacja: Pecna Ok. Mosiny/Poznań

Zawyżone obroty po czyszczeniu przepustnicy ...

Post autor: Celek » pt mar 08, 2013 21:47

Teraz w zimę -10 np po odpaleniu auto chodziło na jałowym biegu. W granicy 50-70 temp wody , obroty z 950 na oko spadały na 800 a silnik zaczął się telepać i lekko dusić, po dodaniu gazu obroty znowu ustawiały się na 950. Ale po chwili znowu spadały na 800. Aż gdy temp nie doszła do 90. Potem już silnik chodził bez problemów równo na 950 coś koło tego dokładnej wartości nie podam bez VAGa
Szukałem i czytałem na forum. Dużo osób pisało o czyszczeniu jej, oraz znajomy mi to polecił, ale u niego po adaptacji było ok. ją przeczyściłem swoją bo była w opłakanym stanie, bardzo mocno zabrudzona



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości