Przepływomierz 2.0 2E zamiennik

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
djchester
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: ndz wrz 19, 2010 12:36
Lokalizacja: Pietrzejowice

Przepływomierz 2.0 2E zamiennik

Post autor: djchester » śr lut 27, 2013 19:38

Witam
Szperałem po necie troche ale w sumie nie znalazłem nic konkretnego, czy zajmował się ktoś podmianą przepływomierza w silniku 2.0 2E na jakiś inny. Przede wszystkim tańszy i prostszy w budowie ? Z obecnym klapkowym toczę odwieczną wojnę, na straconej pozycji. Gdzieś obiło mi się o uczy że inne pasują ale nikt nigdy konkretnie nie napisał od czego, itd. Może temat już bym poruszony ja nie znalazłem (taka opcja jest) więc przepraszam.
Ale za każdą pomocną dłoń w tym temacie dziękuje.

pozdrawiam Paweł


Obrazek
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=357983" onclick="window.open(this.href);return false; <---- moje czerwone MK3 <--- Projekt CHESTERFILD

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Przepływomierz 2.0 2E zamiennik

Post autor: Paweł Marek » śr lut 27, 2013 20:41

Nie ma opcji zamiany na przepływomierz typu gorący drut jak w nowszych wtryskach, musi być klapkowy, można próbować od innego auta np MK2 1.8 albo BMW ale będzie co najwyżej niewiele tańszy a mając inna charakterystykę nie będzie działał całkiem dobrze - a to jest najważniejszy czujnik w tym wtrysku.
Co do wojny z nim nie wiem o czym piszesz, masz na forum tematy jak sprawdzić, jak nie zepsuć i jak naprawić. Przecież to proste urządzenie: klapka na sprężynie połączona z potencjometrem, klapkę można prostować jeśli zegnie się postrzale LPG, byle nie tykać naciągu sprężyny co niestety wielu czyni.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
djchester
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: ndz wrz 19, 2010 12:36
Lokalizacja: Pietrzejowice

Przepływomierz 2.0 2E zamiennik

Post autor: djchester » pt mar 01, 2013 15:44

ja już mu zrobiłem całkowitą i doszczętną sekcje zwłok jak szczelił gaz, potrzebuję go wymienić ponieważ nie chce współpracować z blosem, nie za bardzo się polubiły widocznie. Ale muszę jeszcze popracować nad całością dolotu.


Obrazek
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=357983" onclick="window.open(this.href);return false; <---- moje czerwone MK3 <--- Projekt CHESTERFILD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości