Problem z jazdą przy zimnym silniku

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Joanna76
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn sty 07, 2013 20:14

Problem z jazdą przy zimnym silniku

Post autor: Joanna76 » wt lut 19, 2013 20:32

Witam. Od kilku m-cy mam problem ze swoim vw golf III 1.6 I. + LPG (rocznik zabytkowy 1993). Auto początkowo przy uruchomieniu zimnego silnika podczas jazdy na benzynie jakby delikatnie, minimalnie przerywało (pomyślałam upsss czyżby filtr benznyny - ?)jeździłam bez konsultacji tego problemu z mechanikiem, bo nie było to uciążliwe, minimalnie odczuwalne w ułamkach sekund. Po rozgrzaniu się silnika auto automatycznie przełączało się na gaz i było ok, zresztą na benzynie przy rozgrzanym silniku też super. Obecnie problem się na tyle nasilił, że golf ma ogromne problemy z utrzymaniem obrotów przy zimnym silniku, często wręcz gaśnie, z rury wydechowej wydobywa się ciemny dym, śmierdzi benzyną, świece są wręcz czarne - przydymione. Znacznie więcej spala benzyny -ojjj chyba teraz to już 18/100km ;-( Wstępnie wymieniono przewody, kopułkę, palec, czujnik halla, cewkę (padła w między czasie). Przełożono inny mono wtrysk z zachowaniem silniczka krokowego z mojego VW...auto zachowywało się bez zmian:-( Aktualnie zaproponowano wymianę silniczka krokowego na nowy....nadal bez zmian, a ja jadąc przy zimnym silniku na benzynnie jakby strzelam jak z torpedy , auto też często gaśnie całkowicie...Faceci łącznie się na tym forum i doradzajcie. W Was moja nadzieja !!!! ;-) Mechanicy już tracą pomysły co to za dziwna awaria....Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Problem z jazdą przy zimnym silniku

Post autor: miś fazi » wt lut 19, 2013 20:36

a czujnik temperatury płynu sprawdzałaś ? jeśli nie , to zacznij od niego



Joanna76
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn sty 07, 2013 20:14

Problem z jazdą przy zimnym silniku

Post autor: Joanna76 » wt lut 19, 2013 20:45

Czujnik temp. mechanik przez chwilę odłączył (chyba , że jest więcej tych czujników - widziałam jak odłączył jeden umiejscowiony na samej górze po otwarciu maski), auto wchodziło na wyższe obroty wówczas....czyli reagowało w jakiś sposób na jego brak...sądzisz, że mimo takiej reakcji może być uszkodzony ten czujnik ?



Awatar użytkownika
OsteR9019
Forum Master
Forum Master
Posty: 1072
Rejestracja: czw gru 02, 2010 17:02
Lokalizacja: Toruń

Problem z jazdą przy zimnym silniku

Post autor: OsteR9019 » wt lut 19, 2013 20:57

Był podobny problem i chyba nie został rozwiązany a kilka pomysłów padło >> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=139&t=492976" onclick="window.open(this.href);return false; <<
Podwyższone obroty po odłączeniu czujnika to reakcja prawidłowa, a czy jest sprawny trzeba mierzyć rezystancje w różnych temperaturach
Obrazek

Przychodzi mi do głowy jeszcze coś takiego że zimny silnik pracuje na dwóch paliwach, jaka tam jest instalacja gazowa?


Cały mój kraj >> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=519472" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Problem z jazdą przy zimnym silniku

Post autor: miś fazi » wt lut 19, 2013 21:05

właśnie o to chodzi że czujnik może nie trzymać parametrów , koszt wymiany niewielki a właśnie on jest najczęstszą przyczyną takiego zachowania silnika , mechanik go odpiął miałaś przerwę w obwodzie to obroty podskoczyły , mechanik go założył ale nie wie jaki ma opór , może ma na stałe powiedzmy 200 omów , no i co , kicha



Joanna76
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn sty 07, 2013 20:14

Problem z jazdą przy zimnym silniku

Post autor: Joanna76 » wt lut 19, 2013 21:07

gaz zwykły nie sekwencja



Joanna76
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn sty 07, 2013 20:14

Problem z jazdą przy zimnym silniku

Post autor: Joanna76 » wt lut 19, 2013 21:09

jutro wymienię ten czujnik i zobaczymy



Awatar użytkownika
OsteR9019
Forum Master
Forum Master
Posty: 1072
Rejestracja: czw gru 02, 2010 17:02
Lokalizacja: Toruń

Problem z jazdą przy zimnym silniku

Post autor: OsteR9019 » wt lut 19, 2013 21:26

Joanna76 pisze:Po rozgrzaniu się silnika auto automatycznie przełączało się na gaz i było ok,
Jeśli instalacja gazowa bierze informacje z tego czujnika coś w tym może być. Ja podałem jak to ma wyglądać dla niebieskiego czujnika (po którego odpięciu obroty powinny rosnąć), tutaj kolega opisał jak sprawa się ma do czarnego http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 8901&hilit" onclick="window.open(this.href);return false; on odpowiada za wskaźnik przy zegarach i raczej nie ma wpływu na pracę silnika, chyba że daje informacje do LPG. Ciężko wymyślić coś innego bo prawie wszystko zostało wymienione. Bo jakby komputer padł to raczej wcale by nie odpalił. Żeby obalić tezę o pracy na dwóch paliwach proponuje zakręcić zawór przy zbiorniku LPG wypalić co jest w wężach i czekać na reakcje.


Cały mój kraj >> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=519472" onclick="window.open(this.href);return false;

Joanna76
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn sty 07, 2013 20:14

Problem z jazdą przy zimnym silniku

Post autor: Joanna76 » wt lut 19, 2013 21:26

Zaznaczę jeszcze, że kiedy z rury wydechowej przy zimnym silniku wydobywał się czarny dym, przy delikatnym przesuwaniu aparatu zapłonowego auto nagle zaczynało normalnie spalać benzynę (białe spaliny), silnik jakby się uspakajał i przestawał szarpać ale po tym ustawieniu za moment było znów to samo... ;-( czyżby coś samo się przestawiało w zapłonie ? Mechanik ustawiał zapłon wg. lampy



Awatar użytkownika
OsteR9019
Forum Master
Forum Master
Posty: 1072
Rejestracja: czw gru 02, 2010 17:02
Lokalizacja: Toruń

Problem z jazdą przy zimnym silniku

Post autor: OsteR9019 » wt lut 19, 2013 21:30

W takim razie niech jeszcze sprawdzi ustawienia rozrządu, jak pasek przeskoczył ustawienie według lampy będzie niewłaściwe.


Cały mój kraj >> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=519472" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Problem z jazdą przy zimnym silniku

Post autor: miś fazi » wt lut 19, 2013 21:33

temat dotyczy jak widzę MK3 , a tam jest tylko jeden czujnik cztero pinowy , nie ma czarnego czy innego koloru , czujnik cztero pinowy jedną sekcję ma na sterownik a drugą na zegar

jak mogę coś zasugerować , to daj spokój zapłonowi i rozrządowi , wymień na początek ten czujnik



Awatar użytkownika
OsteR9019
Forum Master
Forum Master
Posty: 1072
Rejestracja: czw gru 02, 2010 17:02
Lokalizacja: Toruń

Re: Problem z jazdą przy zimnym silniku

Post autor: OsteR9019 » wt lut 19, 2013 21:41

miś fazi pisze:temat dotyczy jak widzę MK3 , a tam jest tylko jeden czujnik cztero pinowy , nie ma czarnego czy innego koloru , czujnik cztero pinowy jedną sekcję ma na sterownik a drugą na zegar

jak mogę coś zasugerować , to daj spokój zapłonowi i rozrządowi , wymień na początek ten czujnik
Więc sory za to że namieszałem. Rozrząd to było ostatnie co mi przyszło do głowy.


Cały mój kraj >> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=519472" onclick="window.open(this.href);return false;

Joanna76
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn sty 07, 2013 20:14

Problem z jazdą przy zimnym silniku

Post autor: Joanna76 » wt lut 19, 2013 21:57

Rozrząd był sprawdzany. Byłam też u elektryka...na komputerze wskazywało błąd w sondzie wg sugestii elektryka dot. to podłączenia się "gazownika" pod sondę, wskazywało też błędną mieszankę paliwa (auto podczas badania chodziło na Lpg)



Awatar użytkownika
sagitar2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob sty 26, 2013 16:04

Problem z jazdą przy zimnym silniku

Post autor: sagitar2 » śr lut 20, 2013 18:52

Czujniki czteropinowe są żólte, niebieskie i zielone.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości