Nie odpala silnik...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Canadian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pt sie 20, 2004 23:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Nie odpala silnik...

Post autor: Canadian » ndz sty 13, 2013 22:30

Witam !!!

A więc jak w temacie, choc temat mozna napisac że w szeroko pojętym znaczeniu:D a więc do konkretów...
Golfika mam od paru tygodni z niemiec za 2000 PLN;D dlaczego o tym wspominam bo stan techniczny auta jest mi nie znany... golfikiem zrobiłem może z 300-400km i na 100km przed domem prawie już nie dałem rady dojechac... wypadał zapłon !!! auto gasło i ogólnie brak mocy, przerwywał itp. na poboczu wyczyściłem kabelki WN trochę poruszałem przy świecach i cewce, po chwili zaczoł znowu chodzić - dodam że padał deszcz w ten dzień;D
ale dojechałem do domu i na podwurku numer sie powtarza - znowu szarpie i przerywa, auto zgasiłem i na pare dni zostawilem bo nie miałem dla niego czasu i teraz w te mrozy juz nie odpala...

Co zrobiłem: kupiłem nowe kable bo stare były w opłakanym stanie... myslałem że to bedzie to, ale dalej nic...
Wymontowałem kopółkę z palcem... w domu wyczyściłem, również styki w kopółce i na palcu... dalej nic...aha węgielek spoko...
odpiołem kabel WN od kopółki i przyłożyłem do skrzyni biegów a druga osoba odpalala auto i teraz tak, iskra była ale mam wrażenie że słaba - ale się nie znam aż tak dobrze aby stwierdzić jak powinno być !!! może coś podpowiecie;]
Tak samo zrobiłem wykręcając świecę i też była iskra - ale też chyba słaba...

Nie wiem gdzie dalej szukać ??? hmm ukł. paliwowy po części wykluczam bo czuć paliwem i to wole sprawdzić na konieć po spr. ukl. zapłonowego bo stawiam na niego ale mogę się oczywiście mylic !!!

Jeszcze jedno pytanko jak sprawa wygląda z uziemieniem np. cewki, może mieć to duże znaczenie ? mam na mysi taki przewód masowy co idzie od cewki do bloku silnika, może masa słabo czyma ?

Aha i ważna sprawa: Golf MkIII z grudnia 1995 roku silnik 1.6 55kw/75KM, symbol silnika jeszcze nie znam;D bez gazu...

Proszę szanownych kolegów o wsparcię i porady;]
Pozdrawiam


... Golf MkIII 1.6 AEE '95r !!! ... fan marki;]

XV2
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2363
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:10
Lokalizacja: B-wo
Kontakt:

Nie odpala silnik...

Post autor: XV2 » ndz sty 13, 2013 23:30

czujnik halla


MK2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=451131

MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=546133

Montaż ESP http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=590914

Canadian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pt sie 20, 2004 23:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Nie odpala silnik...

Post autor: Canadian » pn sty 14, 2013 00:18

hmm... czujnik hella, a coś więcej na ten temat ? jak spr., ewentualnie jak się da ? i gdzie go znajde?;D


... Golf MkIII 1.6 AEE '95r !!! ... fan marki;]

Awatar użytkownika
sgrodnicki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: czw maja 05, 2011 19:46
Lokalizacja: Susz

Nie odpala silnik...

Post autor: sgrodnicki » pn sty 14, 2013 08:29

W aparacie zapłonowym, pod kopułką



Canadian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pt sie 20, 2004 23:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Nie odpala silnik...

Post autor: Canadian » pn sty 14, 2013 23:05

okej...
trochę poczytałem o halla i mam pare pytań:

1). czy u mnie w silniku jest jeden czujnik halla w aparacie zapłonowym czy jest jeszcze jeden ? bo wyczytałem że w niektórych golfach jest też przy wale korbowym i on jest ważniejszy niz ten co w aparacie...ale pewnie zależy to od silnika - moj to 1.6 55kw/75KM (symbol jest mi nie znany)

2). jak mogę spr. ten czujnik ? np. miernikiem cyfrowym ? też coś wyczytałem ale było by fajnie jak ktoś mi to krok po kroku wyjaśnil;) nigdy tego nie robiłem i dlatego;D

i to chyba jak narazie tyle bo z objawów o których czytałem to by sie zgadzało...

aha i kewstia wymiany halotronu (czy jakos tak sie to nazywa) w czujniku halla czy robił to ktoś i jakie ew. numer halotronu szukać po sklepach rtv ?


... Golf MkIII 1.6 AEE '95r !!! ... fan marki;]

Canadian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pt sie 20, 2004 23:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Nie odpala silnik...

Post autor: Canadian » czw sty 17, 2013 22:27

hmmm...

no dobrze, wymieniłem cały aparat zapłomowy na nowy(zamiennik), więc tak: kable WN - nowe, kpl. aparat(kopółka, palec, czujnik halla) nowe !!!

i dalej nie chce załapac...

co jeszcze mogę spr w układzie zapłonowym ???

i może zaczne rozglądać się po układze paliwowym - co powinieniem napoczatku spr ?

aha czy w roczniku 95 jest gniazdo obd2 i gdzie go szukac jakby co?

koledzy pomocy:D


... Golf MkIII 1.6 AEE '95r !!! ... fan marki;]

XV2
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2363
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:10
Lokalizacja: B-wo
Kontakt:

Nie odpala silnik...

Post autor: XV2 » czw sty 17, 2013 22:55

Wlej mu paliwo na krótko jak zapali to coś z paliwem


MK2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=451131

MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=546133

Montaż ESP http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=590914

Canadian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pt sie 20, 2004 23:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Nie odpala silnik...

Post autor: Canadian » czw sty 17, 2013 22:59

okej... a podpowiesz dokładniej jak to zrobić na krótko;D pomysł uważam za świetny tylko z wykonaniem to u mnie gorzej bo nigdy jeszcze tak nie robiłem;D


... Golf MkIII 1.6 AEE '95r !!! ... fan marki;]

XV2
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2363
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:10
Lokalizacja: B-wo
Kontakt:

Nie odpala silnik...

Post autor: XV2 » czw sty 17, 2013 23:12

Wlej mu paliwa tu jak na zdjęciu zobacz czy się odezwie

Obrazek

Sprawdź czy są mokre świece


MK2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=451131

MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=546133

Montaż ESP http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=590914

Canadian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pt sie 20, 2004 23:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Nie odpala silnik...

Post autor: Canadian » pt sty 18, 2013 00:04

dobrze...

hmm... pewnie głupie pytanie ale czy mam wlać konkretnie w jakieś miejsce czy po całości ?:D

nie chce nic schszanic...

swiece sprawdze... czy po kilkukrotnym kreceniu rozrusznikiem maja byc wyczuwalnie mokre ???

aha i jeszcze coś co zauwazyłem, mianowicie jak kręce rozrusznikiem to czasem kręci jakby ciężej(z większym oporem) i wtedy skacze wskazuwka od prędkościomierza... czy to może cos znaczyć?


... Golf MkIII 1.6 AEE '95r !!! ... fan marki;]

mka 3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 08, 2012 15:56
Lokalizacja: żywiec

Nie odpala silnik...

Post autor: mka 3 » pt sty 18, 2013 00:05

Canadian, sprawdz czujnik temperatury,odepnij kostke z pinu jak bedziesz chciał go odpalic . zresetuj komputer przez rozpiecie klem na 1h



Canadian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pt sie 20, 2004 23:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Nie odpala silnik...

Post autor: Canadian » pt sty 18, 2013 00:13

ok, znaczy ze jak odpali po odłaczeniu kostki to czujnik temperatury walniety ??? i gdzie szukać tego czujnika ?


... Golf MkIII 1.6 AEE '95r !!! ... fan marki;]

mka 3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 08, 2012 15:56
Lokalizacja: żywiec

Nie odpala silnik...

Post autor: mka 3 » sob sty 19, 2013 00:59

czujnik jest na węzu co idzie do chłodnicy na tym pod aparatem zapłonowym



Canadian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pt sie 20, 2004 23:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Nie odpala silnik...

Post autor: Canadian » sob sty 19, 2013 14:59

mka 3 pisze:czujnik jest na węzu co idzie do chłodnicy na tym pod aparatem zapłonowym
tak czujnik jest tam gdzie napisałeś, wtyk 4 pinowy - odpiołem według porady ale nic...

wlałem tak z 30 ml benzynki "na krotko" jak radził kolega XV2 (powtórzyłem kilka razy) - i nic... ale bede powtarzal bo aku juz siada...

wykręcając swiece aby spr. czy są mokre - były wilgotne, lekko...tak mi się wtdaje - ale co ważniejsze bo wykręcałem wszystkie świece (wcześniej tego nie robiłem). To zauwazylem ze mam różne swiece !!! :kac: na 1 i 4 sa ngk 3-elektrodowe, a na 2 i 3 mam beru 4-elektrodowe !!! szalone chlopaki z niemiec niezle kombinuja... prawie jak nasi handlarze, az zaczynam sie bac co jeszcze moze wyjsc...
ale do tematu, oczywiscie siece wymienie jak najszybciej - ale czy to moze byc powod ze nawet nie chce pyrknąć??? wkoncu na tych swiecach zrobilem z 300 km (ale temp. otoczenia byla na plusie nie tak jak teraz)... ???

aha ale co mnie dziwi spr. swiece na masie i jest (wiec jak wlewalem paliwo na krotko to powinien przynajmniej odbic ?) choc te beru jakby gorzej z ta iskra...

wymienilem aparat zaplonowy(juz wczesniej pisalem). ale zaczynam juz na wszystko zwracac uwage, i poprzedni org. byl wlośki(magneti mareli), ja kupilem zamiennik ale typ bosch bo innych zamiennikow nie ma... czy to moze miec wpływ? i to sie tyczy montażu miałem zaznaczone kreski na bloku i starym aparacie, suwmiarka przenioslem znaki na nowy aparat, czy moze byc tak ze zle zamontowalem nowy aparat ?

aha i jeszcze jedno z tego co wertowalem internet to moj silnik ma oznaczenie AEE, podobno duzo z nim klopotow z nie rowna praca, ale moj nie chce wogule odpalic !!!;D


... Golf MkIII 1.6 AEE '95r !!! ... fan marki;]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości