Golf Nie grzeje

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

manhut
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob lis 27, 2010 23:46

Golf Nie grzeje

Post autor: manhut » czw sty 03, 2013 17:36

Witam. Posiadam Golfa 3 1.8. W samochodzie nie mam ogrzewania. Rurki, które idą do nagrzewnicy są gorące, a w samochodzie leci letnie powietrze. Temperatura silnika nie osiąga 90 stopni. W samochodzie została wymieniona nagrzewnica. Jednak dalej jest to samo. Nie wiem o co chodzi. Dodam jeszcze że samochód mocno dymi na biało co jakiś czas muszę dolać płynu chłodniczego. Nie wiem czy przepala ten płyn czy co. Jeszcze dodam że znajomy ostatnio nim jeździł i mówił że czuć spaliny w samochodzie. Macie jakieś pomysły i jakieś porady jak to rozwiązać.
Przed wymianem nagrzewnicy dochodził do 90 stopni na postoju wentylator normalnie się załączał jednak nie leciało ciepłe powietrze.
Może byście coś wymyślili bo już mam dość tych mechaników, którzy grzebią ciągną kasę i nic nie naprawiają i dodają że już starych aut się nie opłaca robić że lepiej na złom oddać. Teraz mam dużo czasu, więc mogę coś pogrzebać.
Pozdrawiam.



VwAudiManiak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: sob maja 16, 2009 13:39
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Golf Nie grzeje

Post autor: VwAudiManiak » czw sty 03, 2013 18:03

manhut pisze:Witam. Posiadam Golfa 3 1.8. W samochodzie nie mam ogrzewania. Rurki, które idą do nagrzewnicy są gorące, a w samochodzie leci letnie powietrze. Temperatura silnika nie osiąga 90 stopni. W samochodzie została wymieniona nagrzewnica. Jednak dalej jest to samo. Nie wiem o co chodzi. Dodam jeszcze że samochód mocno dymi na biało co jakiś czas muszę dolać płynu chłodniczego. Nie wiem czy przepala ten płyn czy co. Jeszcze dodam że znajomy ostatnio nim jeździł i mówił że czuć spaliny w samochodzie. Macie jakieś pomysły i jakieś porady jak to rozwiązać.
Przed wymianem nagrzewnicy dochodził do 90 stopni na postoju wentylator normalnie się załączał jednak nie leciało ciepłe powietrze.
Może byście coś wymyślili bo już mam dość tych mechaników, którzy grzebią ciągną kasę i nic nie naprawiają i dodają że już starych aut się nie opłaca robić że lepiej na złom oddać. Teraz mam dużo czasu, więc mogę coś pogrzebać.
Pozdrawiam.
Witam. Kolego być może masz zapowietrzony układ. Ja tak miałem w Swoim golfie II 1.3. Tez nie miałem ogrzewania, myślałem że to nagrzewnica siadła, wymieniłem na nową ale to niestety nic nie pomogło. Okazało się że miałem tak zapowietrzony układ że musiałem dmuchnąć sprężonym powietrzem w wąż wlotowy do nagrzewnicy, dopiero wtedy puściło. W żaden inny sposób się nie chciał odpowietrzyć. Mówisz też że temp silnika nie dochodzi do 90 stopni, też tak u Mnie było jak był zapowietrzony. Jest też druga, niestety bardziej kosztowna opcja. Piszesz że mocno dymi na biało i Ci płyn chłodniczy ucieka, to są niestety pierwsze objawy uszkodzonej uszczelki pod głowicą. Ale najpierw radziłbym spróbować go dobrze odpowietrzyć. Pozdrawiam



manhut
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob lis 27, 2010 23:46

Re: Golf Nie grzeje

Post autor: manhut » czw sty 03, 2013 18:13

Dzięki za zainteresowanie się tematem. Co do odpowietrzania to w który wężyk trzeba dmuchnąć? bo są tam dwa. Układ nie był chyba odpowietrzany. Dodam że przed wymianą nagrzewnicy kiedy wyciągnąłem wężyk od nagrzewnicy to rurka od nagrzewnicy się posypała, dlatego myślałem że ciągnie lewe powietrze i mechanik mi wymienił nagrzewnice. Co do płynu to jest jeszcze opcja że ubywa go przez chłodnice. Tylko co mnie dziwi że wężyki są gorące, a powietrze ciepłe nie leci.
Czytałem że może to być jakaś gąbka co jest za pokrętłami.



VwAudiManiak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: sob maja 16, 2009 13:39
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Golf Nie grzeje

Post autor: VwAudiManiak » czw sty 03, 2013 18:23

manhut pisze:Dzięki za zainteresowanie się tematem. Co do odpowietrzania to w który wężyk trzeba dmuchnąć? bo są tam dwa. Układ nie był chyba odpowietrzany. Dodam że przed wymianą nagrzewnicy kiedy wyciągnąłem wężyk od nagrzewnicy to rurka od nagrzewnicy się posypała, dlatego myślałem że ciągnie lewe powietrze i mechanik mi wymienił nagrzewnice. Co do płynu to jest jeszcze opcja że ubywa go przez chłodnice. Tylko co mnie dziwi że wężyki są gorące, a powietrze ciepłe nie leci.
Czytałem że może to być jakaś gąbka co jest za pokrętłami.
Dokładnie miałem identyczną sytuacje jak Ty, wężę do nagrzewnicy były gorące a w środku zimne powietrze. U Mnie wlotowy wąż do nagrzewnicy to jest po prawej stronie, stojąć przodem do auta. U Ciebie będzie pewnie podobnie. Spróbuj dmuchnąć i zobacz czy wogóle jest przelot. Przez chłodnice też może ubywać. Ale z tym co piszesz że Ci mocno dymi na biało, to żeby się nie okazało że uszczelka pod głowicą walnięta...



manhut
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob lis 27, 2010 23:46

Golf Nie grzeje

Post autor: manhut » czw sty 03, 2013 18:37

Jutro zobaczę ponieważ będę miał samochód. Dmuchnę i zobaczę co i jak. Co do płynu zauważyłem że pod chłodnicą jest mokra plama dlatego przypuszczenie że przez chłodnice. Oby uszczelka nie była walnięta. A może być tak że jest woda w paliwie i przez to leci biały dym. Moja lała paliwo na przydrożnej stacji gdzie paliwo jest niewiadomą. Teraz wreszcie leję paliwo na normalnej stacji.



VwAudiManiak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: sob maja 16, 2009 13:39
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Golf Nie grzeje

Post autor: VwAudiManiak » czw sty 03, 2013 18:51

manhut pisze:Jutro zobaczę ponieważ będę miał samochód. Dmuchnę i zobaczę co i jak. Co do płynu zauważyłem że pod chłodnicą jest mokra plama dlatego przypuszczenie że przez chłodnice. Oby uszczelka nie była walnięta. A może być tak że jest woda w paliwie i przez to leci biały dym. Moja lała paliwo na przydrożnej stacji gdzie paliwo jest niewiadomą. Teraz wreszcie leję paliwo na normalnej stacji.
Może też być woda w paliwie, ale to zależy ile tego dymu jest, czy bardzo dużo czy mało. W takich temperaturach jakie teraz są para wodna jest rzeczą normalną. Jak sprawdzisz z tym odpowietrzeniem, napisz czy coś pomogło. Pozdrawiam



XV2
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2363
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:10
Lokalizacja: B-wo
Kontakt:

Re: Golf Nie grzeje

Post autor: XV2 » pt sty 04, 2013 13:08

VwAudiManiak pisze:
manhut pisze:Jutro zobaczę ponieważ będę miał samochód. Dmuchnę i zobaczę co i jak. Co do płynu zauważyłem że pod chłodnicą jest mokra plama dlatego przypuszczenie że przez chłodnice. Oby uszczelka nie była walnięta. A może być tak że jest woda w paliwie i przez to leci biały dym. Moja lała paliwo na przydrożnej stacji gdzie paliwo jest niewiadomą. Teraz wreszcie leję paliwo na normalnej stacji.
Może też być woda w paliwie, ale to zależy ile tego dymu jest, czy bardzo dużo czy mało.
:grin:


MK2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=451131

MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=546133

Montaż ESP http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=590914

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości