Wolne grzanie się

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Crouger
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 22:33
Lokalizacja: Katowice

Wolne grzanie się

Post autor: Crouger » wt gru 25, 2012 00:20

Witam wszystkich WESOŁYCH ŚWIĄT.
A teraz do wątku. Temat wałkowany wiele razy ale nie umie znaleźć konkretnej odpowiedzi na mój problem. Otóż
mój gofer 1.4 ABD rocznik 1993 CL ma syndrom baaaardzo wolnego grzania na postoju ( zimą to już wogóle ) i szybszego na trasie. Do tego w dzisiejszej temperaturze auto na trasie grzeje się max do 70 czasem 80 jak nie włączam ogrzewania. Latem trasa max 80 w miescie idealnie 90. Co do sugestii w podobnych tematach (termostat) wahler x2 wymieniany jeden z mojego poprzedniego golfa gdzie było wszystko idealnie. Czujniki temp oryg. mam 3 problem jest dalej. Wymieniałem płyn chłodniczy olej rozrząd cały ( o pompe w szczególności mi tu chodzi marki DOLZ ), i już tracę nerwy. Wczesniej miał samą benzyne teraz z gazem i to samo. Nie bierze grama oleju jak i płynu. Ma 115tyś realnego przebiegu. Więc czemuu się taak długo grzeje jak i latem tak i zimą ( nawet przy w pełni zasłoniętej chłodnicy i wyłączonym ogrzewaniu. Czyli odp. na które pragnął bym odpowiedzi:
- jak wyżej czemu się tak długo grzeje na postoju 30 minut do 90 w trasie 5 minut 70 i zadko kiedy więcej w zimie latem ma podobnnie(mój poprzedni golf miał zawsze 90 nawet przy - 20
- jaka jest dobra temp silnika (w trasie) mowa o 90 wszędzie a jak jest w praktyce? , jak jest trochę cieplej osiąga 80 latem 90 ale po dłuuuższym czasie. W Miescie idzie mu to bardzo szybko.
- I pytanie z innej paki jeszcze jedno na zimnym silniku przez minute silnik ładnie cyka, potem zaczyna nim telepac jak by nie równa praca a jak tylko silnik dostanie tylko troszke temp dajmy z 15 stopni z powrotem ładnie cyka. ( obroty przy tym sztywno się trzymają nie ma żadnych skoków, a przewody, cewka, świece, palce, kopułki wszystko mam nowe.

Już z czasem myślę że ten typ tak ma :panna: a co wy na to ? proszę o sugestie :los2:



Awatar użytkownika
Montrey1990
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: czw lis 12, 2009 21:30
Lokalizacja: Krotoszyn
Auto: Golf 4 1.9TDi
Silnik: ALH
Kontakt:

Wolne grzanie się

Post autor: Montrey1990 » wt gru 25, 2012 01:20

Twoj problem bedzie tkwil w starej juz pewnie zapchanej nagrzewnicy mialem podobny problem powymienialem pompe termostat czujniki i nic pupa na postoju raz cieplo raz sie zimno robilo tak samo w trasie obstawiam na walnieta nagrzewnice podkresle mam ten sam model co ty tyle ze z 91r i 1.8 z 94r


MONTREY xD

Awatar użytkownika
Crouger
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 22:33
Lokalizacja: Katowice

Wolne grzanie się

Post autor: Crouger » wt gru 25, 2012 02:33

Hmmm chodzi mi o grzanie się samego silnika. Co do nawiewu:

Miałem takie podejrzenie że może gdzies nagrzewnica przytrzymuje ale jak zamykam obieg to powinno ładnie silnik grzać, a u mnie, po włączeniu grzeje aż miło i była by tego wina ? Do tego silnik (wskazanie licznika, ledwo uniesionej strzałki temp. a juz ladnie letnio wieje). hmmm



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Wolne grzanie się

Post autor: Paweł Marek » wt gru 25, 2012 14:22

Crouger, norma w golfach. Ciężki silnik, nie wysilony , do tego na ogół kiepski termostat. Nic z tym nie zrobisz to nie jest usterka, może tylko znaleźć dobry termostat by wypadało, ale raczej nie uda ci się bo brak dobrych na rynku


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Crouger
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 22:33
Lokalizacja: Katowice

Wolne grzanie się

Post autor: Crouger » wt gru 25, 2012 16:35

A czy osłona spodu silnika i wygłuszenie maski zwiększą jakość szybkość grzania i utrzymanie temperatury ?? Np dziś jest powyżej zera i zasłonięta cala chłodnica . efekt? Grzał się wolno jak krew z nosa ale temperatura trzymał do tego tak 90-100. Ale wracając do pytania dadzą te dodatki coś z temperaturą czy tez tylko mniej pochlapanego silnika i cichszy silnik ??

Ps. Termostat mam z poprzedniego golfa gdzie działał idealnie po zmianie go na nowy nic to nie dało wiec po prostu ten silnik chyba tak już ma ... :banghead:



Awatar użytkownika
Montrey1990
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: czw lis 12, 2009 21:30
Lokalizacja: Krotoszyn
Auto: Golf 4 1.9TDi
Silnik: ALH
Kontakt:

Wolne grzanie się

Post autor: Montrey1990 » wt gru 25, 2012 23:47

Termostat jak termostat nawet nowy moze byc walniety wygłuszenia i oslona silnika nic nie daja co do temp. podejzewam ze masz uszkodony czujnik temp zaraz kolo termostatu taka kostka na 4 piny dlatego ci wolno temp rosnie aczkolwieg po jego zmianie tak bedzie wolno rosnac temp na liczniku bo masz pewnie stary typ licznika tak jak ja mam w 1.4 bo w moim 1.8 jest juz bardziej elektrniczny i tam 90s to jest moment a w tym 1.4 to trzeba przejechac minimum 7km zeby pokazalo 90 nieraz pokazuje 80 dodam ze ja zalozylem termostat od disla 87s bo na zime silnik jest bardziej dogzany i sie szybciej ssanie wylancza i nie robi sie maslo pod korkiem oleju a ten 1.4 jezdzi ma małych trasach tak 10 do 20km dziennie:)


MONTREY xD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości