Nie odpala bez dodania gazu , dużo pali , niskie obr.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Szybki5151
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: pn maja 30, 2011 20:52

Nie odpala bez dodania gazu , dużo pali , niskie obr.

Post autor: Szybki5151 » czw lis 08, 2012 13:29

Witam
Postaram sie opisać co dolega mojemu Golferowi , jest to silnik 1.6 75 KM AEE z ori przebiegiem 240 k km .
Od zeszłej zimy dzieją się różne cyrki a mianowicie po odłączeniu akumulatora obroty po odpaleniu szły na 3 k rmp a później falowały pomiędzy 1200 a 800 obr . Posiedziałem trochę na necie i znalazłem sposób który pomógł ( odpalić auto i nic nie ruszać dopóki nie włączy się wentylator ) . Było pięknie do czasu aż zniknęło "ssanie " i samochód po odpaleniu wchodził tylko na ok 700 obr i falował do 400 . Z czasem problem się nasilił i nie obeszło się bez dodawania gazu i trzymania go do czasu aż silnik nie złapie minimalnej temp. , bo inaczej gasł . Nagrałem filmik ( odpalił z gazem i trzymam leciutko dodany to wtedy nie falują obroty ) : " onclick="window.open(this.href);return false;
Pytałem znajomego to powiedział ,że może to sonda lambda ( może by się zgadzało gdyż spalanie przy spokojniej jeździe wynosi ok 12 l ) , odpinałem czujniki i bez różnicy :-(



Awatar użytkownika
danioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: wt maja 15, 2007 22:56
Lokalizacja: JaVWorzno
Kontakt:

Nie odpala bez dodania gazu , dużo pali , niskie obr.

Post autor: danioo » pt lis 09, 2012 20:13

kolego poszukaj w moich odpowiedziach na forum, tam jest opis problemu


zapraszam do oceny mojego golfika:
[url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=159996[/url]


[b]Kupię ciemne kierunki w zderzak ori FER lub HELLA[/b]

Szybki5151
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: pn maja 30, 2011 20:52

Nie odpala bez dodania gazu , dużo pali , niskie obr.

Post autor: Szybki5151 » pt lis 09, 2012 21:59

danioo,dzięki za info , na pewno poczytam :pub:

Dzisiaj wyczyściłem przepustnicę i trochę się poprawiło a mianowicie po złożeniu wszystkiego do kupy zapaliłem samochód i nic nie ruszałem do odpalenia wentylatora . Teraz zniknęło falowanie i odpala bez gazu , ale na zimnym wchodzi tylko na 750 obr . ( przedtem 400 ) , więc sukces , bo nie gaśnie . Tylko teraz mam pytanie czy muszę jechać na adaptację VAG-iem ?

Odpinałem czujniki przy chłodnicy i różnicy nie było .



Awatar użytkownika
danioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: wt maja 15, 2007 22:56
Lokalizacja: JaVWorzno
Kontakt:

Nie odpala bez dodania gazu , dużo pali , niskie obr.

Post autor: danioo » pt lis 09, 2012 23:46

posłuchaj jak włączysz zapłon ale nie odpalaj silnika czy przepustnica piszczy, czy wydaje jakieś odgłosy.
U mnie jak piszczy jednostajnym dźwiękiem to jest OK a jak słychać szmery i inne tym podobne to wiem, że coś jest nie tak.


zapraszam do oceny mojego golfika:
[url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=159996[/url]


[b]Kupię ciemne kierunki w zderzak ori FER lub HELLA[/b]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości