Dodawanie gazu przy zapalaniu, na zimnym gaśnie

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tedsonUst
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn kwie 04, 2011 18:17

Re: Dodawanie gazu przy zapalaniu, na zimnym gaśnie

Post autor: tedsonUst » śr lut 08, 2012 22:14

tedsonUst pisze:mam identyczne problem tylko ze jak odpale przelacze na gaz wszystko wpozadku problem twki tylko na benzynie, musze 3ma cnoge na gazie jezeli na gazie wszystko ok to silinczek krokowy odpada?? co to mozebyc ??

wie ktos co to moze byc?



gosc_niedzielny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz sie 19, 2007 19:18
Lokalizacja: Gdynia

Re: Dodawanie gazu przy zapalaniu, na zimnym gaśnie

Post autor: gosc_niedzielny » czw sie 23, 2012 08:27

danioo pisze:poczytaj ten temat http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=297690
Dzięki wielkie,
zdjąłem ten wężyk i obroty utrzymują się na 1200 (wcześniej poniżej 600 i gasł), na razie tak jeżdżę- póki nie przyjdzie już zamówiony zawór par-paliwa nr 0280142310 (koszt na allegro 40zł z przesyłką, koszt nowego około 250zł).



krzychod
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: wt maja 23, 2006 20:22
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Dodawanie gazu przy zapalaniu, na zimnym gaśnie

Post autor: krzychod » pt sie 24, 2012 09:41

gosc_niedzielny pisze:
danioo pisze:poczytaj ten temat http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=297690
Dzięki wielkie,
zdjąłem ten wężyk i obroty utrzymują się na 1200 (wcześniej poniżej 600 i gasł), na razie tak jeżdżę- póki nie przyjdzie już zamówiony zawór par-paliwa nr 0280142310 (koszt na allegro 40zł z przesyłką, koszt nowego około 250zł).
Witam kolegów. Niestety mój golfik jakiś czas temu został sprzedany, a teraz jeżdżę innym autkiem. Co do zaworu par paliwa to oczywiście miałem go wymieniony. W moim przypadku to nie pomogło. Kupiłem używaną przepustnicę na allegro i po wymianie problem znikł. Odłączając zawór powodujemy, że powietrze dostaje się do kolektora już za przepustnicą, wiec nie ma regulacji biegu jałowego, a obroty są podwyższone ale na stabilnym poziomie.



gosc_niedzielny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz sie 19, 2007 19:18
Lokalizacja: Gdynia

Re: Dodawanie gazu przy zapalaniu, na zimnym gaśnie

Post autor: gosc_niedzielny » wt sie 28, 2012 15:42

krzychod pisze:
gosc_niedzielny pisze:
danioo pisze:poczytaj ten temat http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=297690
Dzięki wielkie,
zdjąłem ten wężyk i obroty utrzymują się na 1200 (wcześniej poniżej 600 i gasł), na razie tak jeżdżę- póki nie przyjdzie już zamówiony zawór par-paliwa nr 0280142310 (koszt na allegro 40zł z przesyłką, koszt nowego około 250zł).
Witam kolegów. Niestety mój golfik jakiś czas temu został sprzedany, a teraz jeżdżę innym autkiem. Co do zaworu par paliwa to oczywiście miałem go wymieniony. W moim przypadku to nie pomogło. Kupiłem używaną przepustnicę na allegro i po wymianie problem znikł. Odłączając zawór powodujemy, że powietrze dostaje się do kolektora już za przepustnicą, wiec nie ma regulacji biegu jałowego, a obroty są podwyższone ale na stabilnym poziomie.
Czekam jeszcze na ten zawór. Póki co jeździłem najpierw na odłączonym przewodzie od kolektora, silnik nie gasł, ale obroty na luzie wzrosły z czasem (przez kilka dni) do 3000. Dlatego wyjąłem zepsuty zawór, połączyłem oba przewody taśmą izolacyjną samoprzylepną i na chwilę odpiąłem akumulator- teraz obroty trzyma równe na poziomie trochę powyżej 800, nic nie gaśnie, nic nie faluje. Jeżdżę już tak trzeci dzień i prawdę mówiąc zastanawiam się czy ten zawór w ogóle montować?



gosc_niedzielny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz sie 19, 2007 19:18
Lokalizacja: Gdynia

Dodawanie gazu przy zapalaniu, na zimnym gaśnie

Post autor: gosc_niedzielny » pt sie 31, 2012 17:18

Zawór dotarł. Nie odłączałem nawet akumulatora żeby zrestartować komputer. Silnik pracuje równiutko- na zimnym silniku obroty około 1100, pomału i płynnie spadają do 700.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości