1.6 B+LPG na zimnym wariuje

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Bartollo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr sie 10, 2011 09:29
Lokalizacja: Kamienna Góra

1.6 B+LPG na zimnym wariuje

Post autor: Bartollo » czw lis 03, 2011 12:31

Witam Kolegów!


Mam problem ze swą 3 :) jest to 1.6 ABU benz+ gaz rano gdy go zapalam na Benz oczywiście to przez chwile nie reaguje na gaz słychać że nie chodzi na wszystkie garnki i śmierdzi nie dopalonym paliwem po chwili jak wejdzie na obroty to juz później chodzi na wszystkie. Trzyma wolne ale gdy ruszam i przed każda zmianą biegu naciskam sprzęgło puszczam gaz to czuć jak by nagle obroty spadały z np 2tys do 900 aż czuc takie szarpniecie jak by silnikowi cięzko było. Złapie temperaturę około 40 * wszystko jest ok idzie jak zły nie nie szarpie nie ma żadnego problemu az do około 70-75* wtedy zaczyna się dławić szarpać to jest oznaka że trzeba przerzucić na gaz. Po tym zabiegu silnik przestaje sie dławic szarpać pracuje równo i spokojnie.


Juz nie mam siły co do tego :/ Kable swiece kopułka palec wymienione na kompie błedów brak (teraz na week podłącze znów może coś się pojawiło)

EDIT :
Zapomnialem dodac że czujnik płynu ten 4-ro pinowy zostal nie dawno wymieniony,


Może jakies pomysły co do mego problemu?? z gory dziekuje :) PozdraVWiam wszystkich Maniaków VW !



Awatar użytkownika
Bartollo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr sie 10, 2011 09:29
Lokalizacja: Kamienna Góra

1.6 B+LPG na zimnym wariuje

Post autor: Bartollo » pn lis 07, 2011 00:02

Sprawdziłem polskim vagiem 2.5, vcds lite 1.1 i VWtool i wszedzie co jakiś czas wywala błędy 515,516,525,561 wszystkie sie kasuja na jakis czas po czym wraca sklad mieszanki i potencjometr przepustnicy i lambda. Czasem bład wyskakuje raz na kilka dni a czasem co chwile..


Jakies sugestie?



Awatar użytkownika
DAB36
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn gru 19, 2011 20:19

1.6 B+LPG na zimnym wariuje

Post autor: DAB36 » pn gru 19, 2011 21:03

siema ja mam to samo w cordobie i też silnik ABU .. . znalazłeś coś ? daj zna ,dzięki.. pozdro


... w życiu piękne są tylko chwile ... R.R....
...człowiek z starą duszą...

Awatar użytkownika
Bartollo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr sie 10, 2011 09:29
Lokalizacja: Kamienna Góra

1.6 B+LPG na zimnym wariuje

Post autor: Bartollo » czw maja 17, 2012 17:40

Temat do zamknięcia :) długą i nie równą walke uważam za zakończoną :) winnym okazał się regulator cisnienia paliwa i sonda lambda :) po wyczyszczeniu regulatora i wymianie lambdy wszystko jest na 5 z + :) jak ktos ma podobny problem to niech odepnie całkiem lambde i powinien przestać szarpać :) jesli tak się stanie lambda mino tego ze oscylacja w normie(tak było u mnie) to jest uwalona i do wymiany :) pooozdrooo:)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości