mk3 kontrolka check

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Daro92
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 231
Rejestracja: sob sie 20, 2011 22:35
Lokalizacja: ok.Bochni

mk3 kontrolka check

Post autor: Daro92 » ndz maja 13, 2012 21:35

Witam mam maly problem z moja 3 us.
Swieci sie kontrolka check

Objawy sa takie iz od poczatku do 4 tys obrotow jest slaby odczuwam spadek mocy, gdy go rozpedze to od 4 tys obrotow dostaje kopa i pozniej jedzie elegancko, zmiana biegu od dolu do 4 tys slabizna i od 4 tys znow dostaje kopa czuc moc, na kazdym biegu jest tak samo, dodam jeszcze ze do 4 tys odczuwam lekkie szarpanie. Bylem u elektromechanika podpielismy go pod komputer i wykazalo ze czujnik halla. Wymienilem go i zero zmian. jak bylo tak jest nadal.
Od 4 tysiecy idzie wszystko super nie szrpie nim czuc ze ma mac chodzi jak ideal.

czekam na wasza pomoc i porady.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=436450" onclick="window.open(this.href);return false; <--- Moj Mexicanin

Awatar użytkownika
szela81
...
...
Posty: 298
Rejestracja: wt mar 20, 2012 14:34

mk3 kontrolka check

Post autor: szela81 » pn maja 14, 2012 14:21

Wygląda na przestawiony zapłon - tak jakby cały czas był przyspieszony, spróbuj ustawić na nowo, możliwe że się rozrząd przefazował w przód, ale to raczej czujnik wału by robił błąd, na pewno przyjrzyj się zapłonowi.



Awatar użytkownika
Daro92
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 231
Rejestracja: sob sie 20, 2011 22:35
Lokalizacja: ok.Bochni

mk3 kontrolka check

Post autor: Daro92 » pn maja 14, 2012 17:55

ok najlepiej pojade do mechanika zeby mi to ustawil idealnie i zobaczymy co bedzie dalej. Tylko dziwi mnie to ze do 4 tys obrotow to jest mol a od 4tys ma kopa eleganckiego.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=436450" onclick="window.open(this.href);return false; <--- Moj Mexicanin

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

mk3 kontrolka check

Post autor: Paweł Marek » pn maja 14, 2012 20:49

podaj typ tego silnika ale obawiam się że nic nie ustawi mechanik bo się nie da. Może w tej sytuacji podmienisz przepływomierz, najlepiej jakby udało się "na próbę" pasuje od wielu VW


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Daro92
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 231
Rejestracja: sob sie 20, 2011 22:35
Lokalizacja: ok.Bochni

mk3 kontrolka check

Post autor: Daro92 » pn maja 14, 2012 20:59

silnik o oznaczeniu aba to jest ten 116km usa wersja. patrzylem na przeplywomierz z gti ale ma inne wejscie. Myslisz ze to moze byc cos z przeplywomierzem ?
Na poczatku tez nad tym myslalem ale nie podmienialem. jeszcze dodam ze jak silnik zlapal temperature, dogazowalem go na ponad 4 tys obrotwo to kontroilka check znikala a jak obroty spadly ponizej 4 tys to pojawiala sie kontrolka. I od tego mi sie wziele ze to cos z powietrzem musi by albo gdzies lewe cigne albo przeplywomierz, wkoncu podjechalem pod komputer i gosc mowi ze czujnik halla to ja juz nie wiem wymienilem to i nic


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=436450" onclick="window.open(this.href);return false; <--- Moj Mexicanin

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

mk3 kontrolka check

Post autor: Paweł Marek » wt maja 15, 2012 00:00

A sprawdziłeś komputerem po zmianie czujnika? Nie wiem jak akurat ten silnik bo rzadki jest ale może masz aparat zapłonowy źle włożony. Nie mogę mieć pewności co do tego przepływomierza ale tak się objawia jego zużycie, VAG wprost tego nie wykaże, trzeba się wgłębić w sondę lambda co pokazuje przy jakich obrotach, przynajmniej z VAGA współczynnik lambda odczytać


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Daro92
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 231
Rejestracja: sob sie 20, 2011 22:35
Lokalizacja: ok.Bochni

mk3 kontrolka check

Post autor: Daro92 » wt maja 15, 2012 20:04

Sprawdzilem dzisiaj to w innym golfie 3 gti, odpielem przeplywomierz i objawy takie same jak u mnie. Czyli wychodzi to chyba na to ze przeplywomierz mam walniety. jeszcze pojade na sprawdzenie i ustawienie zaplonu zeby bylo idealnie


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=436450" onclick="window.open(this.href);return false; <--- Moj Mexicanin

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości