Nie odpala

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wertex8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr wrz 21, 2011 00:55

Nie odpala

Post autor: wertex8 » pt maja 04, 2012 21:47

Witam. Problem tkwi w braku podawanego paliwa.Autko to golf III 1.8 mono wtrysk rocznik 92 Pompa działa iskra jest cewka wymieniona palec i kopułka oraz przewody (pompa wymieniana na nową z jakieś 4 miechy temu). Auto jechało po czym do dodaniu gazu na full traciło moc po odjęciu delikatnie gazu jechało normalnie ale i czasami zaskakiwało czyli na pełnej mocy pracowało aż do momentu podczas jazdy zaczął się dławić i nie chce zagadać nawet na sekundę. Świece suche brak oznak kontaktu z paliwem. Co jeszcze może być przyczyną czy może wtryski zapchane czy też wtryskiwacz w gaźniku zaniemógł już kiedyś tez miałem przez niego problem ale wtedy zalewało świece.



Awatar użytkownika
piotrek gti_abf
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 199
Rejestracja: śr lut 23, 2011 01:32
Lokalizacja: okolice Wielunia

Nie odpala :(

Post autor: piotrek gti_abf » pt maja 04, 2012 22:44

A filtr paliwa wymieniłeś?



kamikadzol15
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 23:26
Lokalizacja: Kutno / Łódź

Nie odpala

Post autor: kamikadzol15 » pt maja 04, 2012 23:25

Musisz dobrać się do wtryskiwacza i zobaczyć czy w ogóle paliwo idzie do regulatora ciśnienia i z niego do wtryskiwacza, jeżeli idzie to wtryskiwacz się nie otwiera.


ObrazekObrazek

wertex8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr wrz 21, 2011 00:55

Nie odpala

Post autor: wertex8 » pt maja 04, 2012 23:37

Tak wymieniony został razem z pompą. Jutro będę działał już raz miałem przygodę właśnie z wtryskiwaczem. Oczywiście napiszę jaki był rezultat może komuś się przyda:)



wertex8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr wrz 21, 2011 00:55

Nie odpala

Post autor: wertex8 » sob maja 05, 2012 15:19

Witam ponownie. Dzisiaj rano coś tknęło mnie żeby zakręcić i auto odpaliło. Wczoraj do sprawdzenia pompy paliwa użyłem alternatywnego źródła energii aby zobaczyć czy pompa kreci. Pompa pracowała normalnie. Autko chodziło na biegu jałowym około 30 min po czym postanowiłem zrobić "kółko" zdechł po jakiś 3-4 km. Wtryskiwacz prawidłowo przepuszcza paliwo do przepustnicy. Sprawdziłem przekaźnik od pompy działa i tu kończą mi się pomysły co dalej zasila pompę dlaczego może się nie uruchamiać po załączeniu kluczykiem powinno być ja słychać ale cisza jak w grobie. Może temat powinienem zostać przesunięty do działu z elektryka ale nie chce robić syfu. Bezpiecznik oczywiscie sprawdzony



wertex8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr wrz 21, 2011 00:55

Nie odpala

Post autor: wertex8 » sob maja 05, 2012 16:08

Jeszcze jedna sprawa czy elektromagnes na przekaźniku po przekręceniu kluczyka powinienem zewrzeć aż do jego wyciągnięcia czy tylko na krotka chwile załapać i po 2 sekundach puścić?



kamikadzol15
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 23:26
Lokalizacja: Kutno / Łódź

Nie odpala

Post autor: kamikadzol15 » sob maja 05, 2012 23:10

Po włączeniu zapłonu powinien załapać na sekundę i puścić, i w momencie kiedy zaczniesz kręcić rozrusznikiem powinien załączyć na stałe. Jesteś pewien że w chwili kiedy nie odpala pompa nie pracuje? Jeśli tak to musisz posprawdzać przewody na linii komputer przekaźnik i przekaźnik pompa, nie ma cudów, albo gdzieś styki pośniedziały albo przewód się przetarł.


ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości