Rura kolektorowa pękła

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pablodesign
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pt mar 28, 2008 11:26
Lokalizacja: Szczecin

Rura kolektorowa pękła

Post autor: pablodesign » ndz mar 25, 2012 11:19

Witam,

Dla jasności, golf mk3 variant 95 rocznik, 1.8 ADZ, pękła rura kolektorowa na tym odcinku pionowym. Dziwna sprawa bo od tej strony od której mogę popatrzeć pod maską, pęknięcie jest równiutkie jakby uciete szlifierką kątową.

Teraz pytanie nr 1 - wymieniać całość czy spawać (do spawania i tak trzeba wyjąć więc jedna robota)?

Pyt. 2 - Jest sensowne dojście żeby odkręcić te śruby łączące rurę z kolektorem? Przeszukałem forum to znalazłem teksty o odkręcaniu całego kolektora, lub nawet
zdejmowaniu głowicy do tego...

Pyt 3 - Z tego co widziałem sonda lambda jest wkręcona w kolektor więc chyba nie trzeba jej będzie ruszać? (działa dobrze i niech najlepiej tak zostanie).

Ew jeszcze jakieś dodatkowe rzeczy o których powinienem wiedzieć? Auto odwiozę raczej do najbliższego fachmana od tłumików ale nie chciałbym żeby mnie na coś naciął dzięki mojej niewiedzy.



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Rura kolektorowa pękła

Post autor: stonefree » ndz mar 25, 2012 14:54

Zrób zdjęcie tego.



pablodesign
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pt mar 28, 2008 11:26
Lokalizacja: Szczecin

Rura kolektorowa pękła

Post autor: pablodesign » ndz mar 25, 2012 16:08

Udało się wcisnąć telefon, oto zdjęcia:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Widzę że zdjęcia są do góry nogami, ale mam nadzieję że nie przeszkodzi to w poradzie.

Te śruby przy kolektorze jakoś nie nastawiają mnie optymistycznie co do ich odkręcalności :/



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Rura kolektorowa pękła

Post autor: Johnatan » ndz mar 25, 2012 22:52

nigdy w życiu te szpilki nie puszczą. przyczyną może być brak złączki elastycznej w układzie. zły gumy na wieszakach lub ich brak, zbyt napięty wydech przez zbyt napręzone wieszaki. Ja bym to pospawał migomatem. Oceń stan szpilek w głowiny, wykręcą się całe z aluminium i kupisz nowe i nową uszczelkę pod kolektor.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

pablodesign
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pt mar 28, 2008 11:26
Lokalizacja: Szczecin

Re: Rura kolektorowa pękła

Post autor: pablodesign » ndz mar 25, 2012 23:19

Złączka elastyczna w układzie jest, zaraz przed katalizatorem. Jednak możesz mieć trochę racji bo od dosyć dawna coś mi w wydechu wpadało w drgania, nawet rura wydechowa na mój gust za bardzo wpadała w drgania. Środkowy i końcowy tłumik wymieniałem jakoś 3 lata temu.



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Rura kolektorowa pękła

Post autor: Johnatan » pn mar 26, 2012 00:10

jak wydech jest za sztywny to czuć na kaście jego drgania. Benzynowy, sprawny silnik gdy chodzi to prawie go nie czuć.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości