1.6 AEE Szarpie podczas jazdy

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Andi
Byle do przodu
Byle do przodu
Posty: 502
Rejestracja: pt maja 08, 2009 21:36
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

1.6 AEE Szarpie podczas jazdy

Post autor: Andi » wt lut 28, 2012 14:26

Kolejny problem. :crazy:

Auto szarpie podczas jazdy przy jednostajnym wciśnięciu pedału gazu, nieważne czy na ssaniu czy na rozgrzanym silniku. Silnik odpala normalnie, na wolnych obrotach chodzi bez zarzutu, przy ostrym przyśpieszaniu też nie ma tych objaw, tylko przy jeździe z jednakowym wciśniętym pedałem gazu w różnych odstępach czasowych, albo szarpie albo przerywa. Cewka czujnik halla są wymienione jakies 7 miesiećy temu, wczoraj wymieniłem świece i filtr paliwa.

Co można sprawdzić, wydatek pompki paliwa? wtryski? mogą takie objawy wystąpić przy wadliwych przewodach wysokiego napięcia?


Music is the only thing that keeps me going when nothing else can.

mirek87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 10:27
Lokalizacja: PL

1.6 AEE Szarpie podczas jazdy

Post autor: mirek87 » wt lut 28, 2012 16:01

zerknij na przepustnice może trzeba wyczyścić, sprawdz kopułke, palec może juz stare albo zaśniedziały. Dzieje sie tak cały czas czy tylko jak jezdzisz po mokrej nawierzchni ? kable sprawdz w nocy czy nie ''świecą'' jak są bardzo stare to można by sie pokusić o ich wymiane.



Awatar użytkownika
vwkoro
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: ndz lut 20, 2011 11:16
Lokalizacja: Słupsk

1.6 AEE Szarpie podczas jazdy

Post autor: vwkoro » wt lut 28, 2012 16:21

podepne się pod temat ja mam identycznie ten sam problem w 1,3 przy jednostajnej jeździe szarpie jakby koniem jechał. przepustnice czyściłem kopułke sprawdziłem świece przewody przepływka dobra doloty szczelne i dalej to samo w zeszłym roku miałem to samo o tej samej porze . może te silniki już tak mają .?? nawet mechanik rozkłada ręce


To nie silnik warczy to mruczy historia

mirek87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 10:27
Lokalizacja: PL

1.6 AEE Szarpie podczas jazdy

Post autor: mirek87 » wt lut 28, 2012 16:56

to jak jest mokro tzn ze cos elektrycznego bedzie i robi zwarcie. Kolego vwkoro może jeszcze czujnik połozenia przepustnicy, halla,a może głupie kable wn ? może cewka robi przebicie jak jest mokro, wilgotne powietrze ?



Awatar użytkownika
vwkoro
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: ndz lut 20, 2011 11:16
Lokalizacja: Słupsk

1.6 AEE Szarpie podczas jazdy

Post autor: vwkoro » wt lut 28, 2012 17:40

to nie jest powiedziane że tylko jak mokro latem też padało i nie robił tego bardzo dziwny objaw dużo czytałem na forum i dużo jest podobnych tematów . może czujnik halla tak jak mówisz dostaje wilgoci i świruje albo cewka się nagrzewa ale iskre ma że konia zabije . bo mam to od 4 dni wcześniej stał 2 tygodnie a przedtem tego nie było nawet ja stał długo musze sprawdzić jeszcze właśnie ten stycznik przepustnicy ale wątpie że to to bo to taki objaw jakby się dławił bd szukał i zdawał relacje co i jak i co ewentualnie pomogło


To nie silnik warczy to mruczy historia

tapioeero
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz gru 18, 2011 09:55

Re: 1.6 AEE Szarpie podczas jazdy

Post autor: tapioeero » śr lut 29, 2012 11:57

Ja miałem szarpanie ostatnio (wcześniej nigdy tego nie było). Zaczęło się gdy zatankowałem paliwo do pełna (na statoil), szarpał tak co jakiś czas gdzieś do połowy baku- połowę wyjeździłem za jednym razem w trasie, potem przestał i problem się już więcej nie powtórzył. Moim zdaniem mogą być dwie przyczyny:
1) trefne paliwo (co jest jednak mało prawdopodobne bo czemu szarpał do połowy baku?, poza tym statoil nie miał nigdy chrzczonego paliwa)
2) woda w paliwie zgromadzona w wyniku połączenia określonych warunków pogodowych i tego, że samochód długo stał tylko z małą ilością paliwa- myślę, że to jest najbardziej prawdopodobne. Woda mogła wytrącić się z paliwa, osiąść na baku i po zatankowaniu do pełna zmieszać się z paliwem, a nagły wzrost temeratury nasilił efekt. Nie mam LPG, jest tylko benzyna.



Awatar użytkownika
vwkoro
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: ndz lut 20, 2011 11:16
Lokalizacja: Słupsk

1.6 AEE Szarpie podczas jazdy

Post autor: vwkoro » śr lut 29, 2012 16:02

a jeszcze mam jedno czy jak odłącze ten niebieski czujnik od temperatury i ssania na ciepłym silniku to raczej powinien chodzić równiej czy zgasnąć bo mi gaśnie silnik jak odłącze ?


To nie silnik warczy to mruczy historia

Awatar użytkownika
Andi
Byle do przodu
Byle do przodu
Posty: 502
Rejestracja: pt maja 08, 2009 21:36
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

1.6 AEE Szarpie podczas jazdy

Post autor: Andi » śr lut 29, 2012 18:29

Ja wczoraj zalałem dodatek do benzyny i preparat do czyszczenia wtrysków firmy STP obie butelki powinny być wlane na cala zawartość zbiornika ale ja to wlałem na 1/4 pojemność baku. Dziś nie szarpał. jutro jadę w dalszą trasę i zobaczymy jak silnik będzie sie spisywał.


Music is the only thing that keeps me going when nothing else can.

Awatar użytkownika
Andi
Byle do przodu
Byle do przodu
Posty: 502
Rejestracja: pt maja 08, 2009 21:36
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

1.6 AEE Szarpie podczas jazdy

Post autor: Andi » pt mar 02, 2012 07:11

Nie pomogło. Co jeszcze zauważyłem. Jak dam noge na gaz na postoju i trzymam obroty na pewnym poziomie to po chwili same opadają dosyć znacznie, na zimnym silniku i na rozgrzanym tak samo. Chyba tak nie powinno sie dziać ??


Music is the only thing that keeps me going when nothing else can.

Awatar użytkownika
vwkoro
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: ndz lut 20, 2011 11:16
Lokalizacja: Słupsk

1.6 AEE Szarpie podczas jazdy

Post autor: vwkoro » pt mar 02, 2012 23:07

ANDI masz u siebie komputer sterujący wtryskiem ? może złapał wilgoci i głupieje .


To nie silnik warczy to mruczy historia

Awatar użytkownika
vwkoro
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: ndz lut 20, 2011 11:16
Lokalizacja: Słupsk

1.6 AEE Szarpie podczas jazdy

Post autor: vwkoro » pn mar 05, 2012 21:24

myślałem że to przez komputer bo miałem zawilgocony ale jednak nie, wszystko co było do sprawdzenia sprawdzone najdziwniejsze jest to że dzieje się to tylko jak wskazówka temperatury stanie w pozycji pionowej od tego momentu zaczyna się mulenie szarpanie silnikiem nie da rady jechać czasem potrafi zgasnąć i jest coraz gorzej . miał ktoś coś podobnego ?? czujnik temperatury nowy.


To nie silnik warczy to mruczy historia

Chakuza7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt sty 15, 2010 13:20
Lokalizacja: Kraków

1.6 AEE Szarpie podczas jazdy

Post autor: Chakuza7 » śr mar 07, 2012 19:32

Kolego wyczyść odmę te silniki mają odmę w złym miejscu i po prostu zbiera się tam dużo takiej mazi ja miałem to samo co Ty i jak wyczyszczę to mam spokój, dodatkowo przepustnica musi być czysta.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości