Nie chodzi na benzynie

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

stegman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob lis 26, 2011 17:03

Nie chodzi na benzynie

Post autor: stegman » ndz lut 12, 2012 18:37

Witam mam golfa3 1.8 nie chce chodzić na benzynie a na gazie ok jest, myślałem że to pompa paliwa bo nie było jej słychać po przekręceniu kluczyka więc wymieniłem na nową i dalej nic bezpiecznik ok przekaźnik też, pomocy



Awatar użytkownika
jjaworskyy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: czw maja 05, 2011 19:31
Lokalizacja: WOLNE MIASTO GDAŃSK

Nie chodzi na benzynie

Post autor: jjaworskyy » ndz lut 12, 2012 19:10

odepnij wtyczke od pompy podłacz pod miernik i sprawdz czy po przekręceniu kluczyka dochodzi napięcie



stegman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob lis 26, 2011 17:03

Nie chodzi na benzynie

Post autor: stegman » ndz lut 12, 2012 19:45

po przekręceniu kluczyka słychać pompę jak się załącza ale nie odpala :-x auto, a może to być przez filtr paliwa??



Awatar użytkownika
jjaworskyy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: czw maja 05, 2011 19:31
Lokalizacja: WOLNE MIASTO GDAŃSK

Nie chodzi na benzynie

Post autor: jjaworskyy » ndz lut 12, 2012 19:57

może byc jak go nie wymieniałes od xx lat



Awatar użytkownika
rolek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 191
Rejestracja: śr cze 28, 2006 01:47
Lokalizacja: FMI
Kontakt:

Nie chodzi na benzynie

Post autor: rolek » ndz lut 12, 2012 20:24

Elektrozawór otwiera po przełączeniu na PB ?



stegman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob lis 26, 2011 17:03

Nie chodzi na benzynie

Post autor: stegman » ndz lut 12, 2012 20:41

ja auto mam od roku i go nie wymieniałem a rocznik 94 więc ma pare latek



stegman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob lis 26, 2011 17:03

Nie chodzi na benzynie

Post autor: stegman » ndz lut 12, 2012 20:43

elektrozawór na benzynie a gdzie takie cudo sie znajduje bo jeśli chodzi o zawór od gazu to otwiera tylko po przełączeniu na gaz



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Nie chodzi na benzynie

Post autor: Paweł Marek » ndz lut 12, 2012 21:42

stegman, sprawdź układ odcinający zasilanie wtryskiwacza benzyny w czasie pracy na LPG. U góry wtrysku z przodu jest wtyczka na 4 kable. Dwa z nich zasilają elektrozawór - i z nich jeden jest jest przecięty i oba końce wpięte w instalację LPG, połącz przecięte końce na próbę jak było fabrycznie. Jeśli zapali na benzynie to posprawdzasz kable od instalacji LPG, jeśli nie zapali będziesz myślał dalej.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

stegman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob lis 26, 2011 17:03

Nie chodzi na benzynie

Post autor: stegman » pn lut 13, 2012 11:37

zrobiłem tak jak napisałeś tylko że ten przewód był przylutowany więc go odciołem i nie pomogło więc ponownie go podpiąłem i finał jest taki że teraz też gaz nie działa :-x , po usilnych próbach odpalenia na benzynie załapał przejechałem 2km zgasiłem go i już nie odpalił , jak go kręce to na chwile załapie i gaśnie jak ,generalnie efekt jest taki jak odpali to przez chwile przerywa i po chwili pracuje równo zgasze go kluczykiem i już nie chce odpalić na dwa rozładowania akumulatora odpalił trzy razy, co to może być za licho :banghead: :banghead:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Nie chodzi na benzynie

Post autor: Paweł Marek » wt lut 14, 2012 00:31

Czy ja coś pisałem o odcinaniu???? Pisałem o połączeniu na powrót przeciętego kabla zasilającego wtryskiwacz. Sorki ale nie wal głową w mur tylko poproś o pomoc elektryka albo gazownika.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

stegman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob lis 26, 2011 17:03

Nie chodzi na benzynie

Post autor: stegman » wt lut 14, 2012 12:38

spoko ale tamten przewód nie był przecięty tylko był przylutowany do niego przewód od gazu ,ale wydaje mi się że znalazłem przyczynę mojego problemu ,mam pod maską zamontowany przekaźnik który odcina pompę (tak bynajmniej wyczytałem na forum) i po odłączeniu przewodów od gazu z tego przekaźnika na paliwie chodzi bez zarzutu,nie mam chwilowo czasu na przylutowanie tego kabelka od gazu i sprawdzenia czy chodziłby na gazie po odpięciu benzyny, zamówiłem ten przekaźnik i jak zamontuję nowy to napisze jaki efekt jest



stegman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob lis 26, 2011 17:03

Nie chodzi na benzynie

Post autor: stegman » śr lut 15, 2012 12:03

I metodą prób i błędów doszedłem co dolega mojemu "pociskowi" :okej: winę za ten cały bałagan ponosi przekaźnik który znajduje się pod maską i odpowiada za odcięcie listwy wtryskowej benzyny po przełączeniu na gaz , takie małe g.... a tyle kłopotu, koszt przekaźnika max 10zł pozdro :D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości