Niedogrzanie silnika

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kedzior04
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt cze 14, 2011 18:56
Auto: VW golf IV variant
Silnik: ASZ

Niedogrzanie silnika

Post autor: kedzior04 » pn sie 29, 2011 00:55

Witam Panowie mam nastepujacy problem moj golfik osiaga maxymalnie 70 st. temperatury jest to benzyna gaz 1.8 AAM wymienilem czujnik oraz termostat... nie pomogło jest identycznie jak bylo co powienienem jeszcze sprawdzic zrobic...



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Niedogrzanie silnika !!!!

Post autor: misiek » pn sie 29, 2011 08:03

kedzior04 pisze: nie pomogło jest identycznie jak bylo co powienienem jeszcze sprawdzic zrobic...
sprawdzić sam wskaźnik, możliwe że on błędnie pokazuje
Obrazek


:-k ...

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Niedogrzanie silnika !!!!

Post autor: Paweł Marek » pn sie 29, 2011 10:10

Możesz podmienić licznik - prawodpodobnie nic to nie da ale można spróbować.
Czujnik musi być markowy - najlepiej z ASO - jeśli kupiłeś taniochę to zawsze tak jest.
I najważniejsze: termostaty sa beznadziejnej jakosci. Jedyne wyjście żeby mieć pewność to wzięcie ze sklepu kliku z zastrzeżeniem zwrotu i sprawdzanie w garnku z olejem czy jest sprawny wg norm poczatek otwarcia 87, koniec 102 skok 7 mm. Najwyżej 1 na 3 nowe jest sprawny.
Ostatecznie - jesli spadki nie są ponizej 70 stopni - można się nie przejmować.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

kedzior04
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt cze 14, 2011 18:56
Auto: VW golf IV variant
Silnik: ASZ

Niedogrzanie silnika

Post autor: kedzior04 » pn lut 06, 2012 00:05

Ponawiam mój temat ponieważ jest zima i w autku tez nie za ciepło wymieniłem czujnik na ten z aso niby i nadal jest to samo termostat tez inny i nic się nie zmienia temperatura dochodzi do 70 stopni wentylator się włącza .... co jeszcze mogę zrobić ???



kedzior04
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt cze 14, 2011 18:56
Auto: VW golf IV variant
Silnik: ASZ

Niedogrzanie silnika

Post autor: kedzior04 » pn lut 06, 2012 15:43

Obrazek


Witam dzisiaj tak sobie przeglądałem silnik i zauważyłem kabel z wtyczka pokazana na zdjęciu strzałkami zaznaczyłem skąd owy kabelek wychodzi z tej wiązki co wskazuje strzałka po prawej stronie , z tejże wiązki idzie kabelek do czujnika temperatury zaznaczonego strzałka po lewej stronie a ten co znalazłem jest pośrodku i wychodzi z wiązki i także jakby od czujnika temperatury ktoś możne wie co to jest ?????? i gdzie ma się znajdować ?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Niedogrzanie silnika

Post autor: Paweł Marek » pn lut 06, 2012 23:55

prawdopodobnie do czujnika temperatury oleju do MFA, jeśli MFA brak to zawsze sobie ten kabelek wisi i ma wisieć.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Turbonalepa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: pn sie 14, 2006 10:22
Lokalizacja: Gubin
Kontakt:

Re: Niedogrzanie silnika

Post autor: Turbonalepa » wt lut 07, 2012 13:05

Witam.

Podepnę się do tematu (mam nadzieje, że autor nie będzie miał nic przeciwko). Golf 3 TDI 1Z. Wymieniona pompa wody i termostat, dogrzewacz płynu sprawny. Temperaturę łapie w miarę szybko, ale tylko do 70 st. Jak go pokatuje to się zagrzewa do 80 - 84, ale jak tylko zacznę spokojnie jechać to spada do 70. Nie może nabrać temp. za cholerę (a czujnik jest przecież blisko głowicy). Dodam, że górny wąż od chłodnicy zimny (dolny oczywiście też). O co kaman??

Pozdrawiam


Czyszczenie nastawników, czyszczenie turbin VNT, diagnoza VAG, ustawienie kąta wtrysku, korekta liczników, itp. itd.:
Turbonalepa - tel. 602859936, GG 1549145

kedzior04
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt cze 14, 2011 18:56
Auto: VW golf IV variant
Silnik: ASZ

Niedogrzanie silnika

Post autor: kedzior04 » wt lut 07, 2012 13:39

Jeszcze dodam ze ostatnio wymieniłem cały płyn chłodniczy oczywiście przeczyściłem układ specjalnym środkiem.Zalałem płynem i ku mojemu zaskoczeniu temperatura wędrowała do 90 stopni włączył się wentylator,myślę sobie bingo coś pewnie było zabrudzone ale okazało się ze temperatura faktycznie była 90 stopni tak jak się należny ale nie bardzo grzało mi w kabinie było zimne powietrze i doszedłem do tego ze w zbiorniczku tam gdzie wlewa się płyn była zatkana ta rureczka na która wsuwa się wężyk przelewowy gdy ja przeczyściłem sytuacja powróciła do poprzedniego stanu czyli 70 st włącza się wentylator.
-Zastanawia mnie fakt ze jak była zatkana temperatura silnika była jak najbardziej ok i wentylator właściwie się włączał...????



nie dał mi spokoju ten temat i dziś wyciągnąłem termostat sprawdzałem go w garnku z gorącą woda zanuzylem go i okazało się ze otwiera ale bardzo słabo jakieś 2 możne 2.5 mm ...dziś zakupie nowy WAHLERA



kedzior04
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt cze 14, 2011 18:56
Auto: VW golf IV variant
Silnik: ASZ

Niedogrzanie silnika

Post autor: kedzior04 » śr lut 08, 2012 12:14

no i zalozylem nowy termostat i tez jest to co bylo nie mam juz slow na ten szajs!!!!!!!!



kedzior04
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt cze 14, 2011 18:56
Auto: VW golf IV variant
Silnik: ASZ

Niedogrzanie silnika

Post autor: kedzior04 » śr lut 08, 2012 15:23

juz jest ok zamykam !!!!



paulinakarol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 19:27
Lokalizacja: Szczecin

Re: Niedogrzanie silnika

Post autor: paulinakarol » ndz lut 12, 2012 21:07

kedzior04 pisze:no i zalozylem nowy termostat i tez jest to co bylo nie mam juz slow na ten szajs!!!!!!!!
Witam kolegę. Mógłbyś mi podpowiedzieć, w którym dokładnie miejscu znajduje się termostat? Też mam 1.8 AAM i 70st. Może jakieś zdjęcie gdyby nie był to problem. Z góry dziękuję.



kedzior04
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt cze 14, 2011 18:56
Auto: VW golf IV variant
Silnik: ASZ

Niedogrzanie silnika

Post autor: kedzior04 » ndz lut 12, 2012 22:43

Witam . Spójrz na dolny waz który wychodzi od chłodnicy i po nim dojdziesz do samego termostatu z góry to będzie on pod alternatorem. Ale najpierw może sprawdź czujnik temperatury zdjęcie wyżej zaznaczony Strzałką na lewo u mnie źle pokazywał oryginalny kupiłem za 36 zł wiec najpierw to sprawdź bo ja zacząłem od innych rzeczy a okazała się pierdoła ... człowiek uczy się na błędach powodzenia :grin:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości