wymiana pompy i gasnie

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pirlo6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: czw paź 21, 2010 21:01

wymiana pompy i gasnie

Post autor: pirlo6 » śr maja 25, 2011 17:07

koledzy prosze o pomoc wczoraj wymieniłem z kolega pompe paliwa silnik 1,6 benzyna AEA i teraz po skrecie w prawo mi gasnie , czy to przez to ?? bo juz nie mam sił do tego auta:( na internecie czytałem ze to wina niby jakiegos oringu i ze pompa moze byc zle załozona , czy przyczyna jest zupełnie jakias inna prosze o pomoc i co to jest ten oring do pompy nic nie miałem dołaczonego



alamakota
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: wt sty 19, 2010 01:35
Lokalizacja: wwa

Re: wymiana pompy i gasnie

Post autor: alamakota » czw maja 26, 2011 16:42

otwórz to jeszcze raz podejrzewam że wymieniałeś sam wkład czyli silnik i może źle złożyłeś to musi pasować po włożeniu bez luzów
ale prędzej nie włożyłeś całości do baku poprawnie całość musi być włożona i wskoczyć po przekręceniu w baku



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

wymiana pompy i gasnie

Post autor: Paweł Marek » pt maja 27, 2011 11:03

dwa tematy niżej miałes temat o wymianie pompy, w którym napisałem o opewnym oringu który ma być na pompie i pewnie go nie założyliście.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

pirlo6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: czw paź 21, 2010 21:01

Post autor: pirlo6 » pt maja 27, 2011 15:15

załozylismy tylko nie wiem teraz czy dobrze , ze zbiornika wyciagnelismy tylko sam silniczek koszyk został moze podczas wyciaganie dostał luzów no nie mam juz sił i pojecia, a ten oring to ta czarna uszczelka i ta sprezynka??



usbi1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob sty 14, 2012 18:00
Lokalizacja: Częstochowa

wymiana pompy i gasnie

Post autor: usbi1 » pn sty 23, 2012 14:13

witam ja jestem tu nowy ale mam podobny problem gasnie mi przy pelnym skrecie jak np podjezdzam do bramy to slabnie i gasnie jak czytam to moze byc pompa wspomagania ????????????????????????????????????



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

wymiana pompy i gasnie

Post autor: Paweł Marek » pn sty 23, 2012 22:56

nie nawet zatarta nie da takich oporów żeby silnik gasł, pasek prędzej sfajczy. Więc pompa paliwa - zwłaszcza jeśli była wymieniana niefachowo, albo coś ze składem mieszanki, wówczas owszem gaśnie od zwiększone oporu pompy wspomagania przy skręcie, ale jest to skutej tego że silnik nie trzyma dobrze wolnych obrotów, z przyczyn bardzo wielu: zapłon, rozrząd, TPS, nastawnik przepustnicy itd.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

usbi1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob sty 14, 2012 18:00
Lokalizacja: Częstochowa

wymiana pompy i gasnie

Post autor: usbi1 » wt sty 24, 2012 14:09

dzieki bardzo za pomoc zobacze co bedzie przyczyna ale juz wiem ze nie pompa zawsze cos pozdrawiam



pirlo6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: czw paź 21, 2010 21:01

wymiana pompy i gasnie

Post autor: pirlo6 » śr sty 25, 2012 17:24

tam na pompie sa dwa oringi jeden na grze drugi na dole koszyczka ja tez tak zrobiłem i 3 lub 4 razy wymieniałem i zakładałem dopiero znalazłem ten drugi pod koszyczkiem w sumie proste aby było szczelne musi byc z obu stron uszczelka



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości