GOLF 3 gasnie nagle nietypowy problem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Sylva20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt sty 13, 2012 22:57

GOLF 3 gasnie nagle nietypowy problem

Post autor: Sylva20 » pt sty 13, 2012 23:14

Witam koledzy,jestem nowy wiec proszę was o wyrozumiałość bo nie wiem czy w dobrym dziale pisze..Posiadam GOLFA 2 1.6 ABU 94r.
Od jakiegoś czasu świruje, a mianowicie.. wyłącza się w czasie jazdy.... temat zapewne był wiele razy omawiany ale nie znalazłem tematu odpowiedniego dla mojego problemu... wymieniłem na początku czujnik Halla bo wszędzie pisali ze to najczęstsza przyczyna.. ale golf w czasie wyłączenia ma iskrę.. to pewnie przyczyna jest paliwo.. bylem u mechanika to stwierdził ze pompa się kończy to wymieniłem sobie ja.. ale problem znów jest, to podmieniłem przekaźnik od sterowania silnikiem ale to nadal nie to.i gdy staje golfik to nie idzie odpalić go od razu trzeba poczekać aż usłyszę pompę paliwowa ze włączyła się to samochodzik odpala i jest na chwilkę git:) ale gdy wjadę do samochodu i wyłączę silnik i z ciekawości przekręcę Kluczyk spowrotem to pompa znów nie działa, przekręce drugi raz to pompa znów zadziała ale tak jak by w polowe pracy coś znów ja zatrzymało.. pomóżcie proszę bo mi sie pomysły kończą.. możne to wina kostki w stacyjce co myślicie.. bo nie mam ochoty jeździć po mechanikach którzy nie wiedza i wymieniac chcą każda rzecz.. pozdrawiam i proszę o odpowiedz..



Awatar użytkownika
piotrek gti_abf
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 199
Rejestracja: śr lut 23, 2011 01:32
Lokalizacja: okolice Wielunia

GOLF 3 gasnie nagle nietypowy problem

Post autor: piotrek gti_abf » pt sty 13, 2012 23:59

Być może wariuje Ci przekaźnik pompy paliwa skoro raz się włącza a raz nie. Kostkę stacyjki też warto by było sprawdzić. Jak Ci gaśnie to kontrolki też gasną?



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

GOLF 3 gasnie nagle nietypowy problem

Post autor: Johnatan » sob sty 14, 2012 00:59

Jak jest iskra to zapłon jest. Wymienił pompę a wymienił filtr ? Czasami jest tak że jak zawalony jest fitr to pompie sie kończy paliwo i fura zdycha, jak podczas postoju naleci paliwo to on zapali jakoś zassie i później znowu gaśnie. Opcja przekaxnikowa też jak najbardziej jest możliwa, można to łatwo i szybko sprawdzić. Zdemontuj przekaźnik w prawym dolnym rogu. Masz tam dwa konektory A i B które ci narysowałem. Jak podłączysz w któryś z nich zasilanie to pompa ci wystartuje i bedzie pompować. Staraj się ją załączać przed odpaleniem silnika a gdy zgasisz silnik to ją od razu odłącz, bo nie mam pojęcia czy ona może tak sobie chodzić (bo wiem że gdy nabombie ciśnienia to przekaźnik ją rozłącza) a podczas pracy silnika ona wciąż chodzi.
Obrazek


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

GOLF 3 gasnie nagle nietypowy problem

Post autor: Paweł Marek » sob sty 14, 2012 08:39

Sylva20 pisze:to podmieniłem przekaźnik od sterowania silnikiem
nie masz go w ABU więc co wymienłeś?
Kontrolki się zaświecają wtedy kiedy pompa się nie włącza? Jeśli tak podejrzany przekaźnik pompy.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Sylva20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt sty 13, 2012 22:57

GOLF 3 gasnie nagle nietypowy problem

Post autor: Sylva20 » sob sty 14, 2012 09:40

Koledzy wybaczcie przekaźnik sterowania pompy jest nowy był podmieniany tez.. Kolego"Johnatan" filter paliwa jak najbardziej wymieniony, Kontrolki zaswiecaja sie za kazdym razem jak przekrece tylko pompy nie slychac na ta sekunde..... po chwili jak znów przekrece to slychac ja i mozna odpalac.. moze komputer wariuje?? koledzy a kontrolki nie gasna jak sie wylacza to chyba stacyjka nie jest, ale kiedys mialem problem z ta kostka biała w stacyjce ... obejrze to jeszcze raz.. ale jak to to ja juz nie wiem co moze tak dawaj w d.. :) pozdro



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

GOLF 3 gasnie nagle nietypowy problem

Post autor: Johnatan » sob sty 14, 2012 11:48

Sylva20 pisze:jak przekrece tylko pompy nie slychac na ta sekunde..... po chwili jak znów przekrece to slychac ja i mozna odpalac.. moze komputer wariuje??
Z tego prosiłem żebyć zrobił ten mostek w skrzynce. Pominiesz ECU i pominiesz przekaźnik i pompka bedzie niezależna. Kostka to też może być przyczyna :)


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Sylva20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt sty 13, 2012 22:57

Re: GOLF 3 gasnie nagle nietypowy problem

Post autor: Sylva20 » sob sty 14, 2012 11:52

No przyjacielu mój drogi zrobię tak jak radzisz tylko dziwi mnie to ze podmieniłem ten przekaźnik i tez gasł:) ale zrobię tak jak radzisz:) tylko ze samochód na zimnym silniku super pali dopiero jak będzie miał gdzie około 65-70 to wtedy takie cuda się dzieją. pozdrawiam,



Sylva20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt sty 13, 2012 22:57

Re: GOLF 3 gasnie nagle nietypowy problem

Post autor: Sylva20 » ndz sty 15, 2012 21:03

Przepraszam za post pod postem .Kolego "Johnatan" zrobiłem tak jak radziłeś zmostkowalem kablem tam gdzie zaznaczyłeś mi na zdj powyżej i... wtedy gdy pompy nie było słychać wyjolem przekaźnik zmostkowalem i pompa się odezwała.... to wynikało by z tego ze przekaźnik jest OUT.. ale mam dwa wiec znów taka sama probe zrobilem na drugim przekaźniku.. i tez działała.. wiec myślę ze przekaźniki SA ok,bo czemu by oba byly zle.... więc co może być jeszcze jak nie to..?? kiedyś ktoś pisał na forum ze za przednim lewym nawiewem jest jakaś płytka drukowana i tam warto sprawdzić... kiedyś wyjolem ja ale nic nie wskazywało na to aby były jakieś zimne luty ani nic...tylko gdy wsłucham się to coś tam pyka w niej, możne ja podmienić ?? poradzicie coś żebym mógł coś jeszcze sprawdzić?? POZDRO... proszę o odpowiedz, z góry dziękuje



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

GOLF 3 gasnie nagle nietypowy problem

Post autor: Johnatan » ndz sty 15, 2012 22:11

Kolego. Przekaźnik to rzecz taka że za pomocą napięcia załącza obwód który pobiera dość dużo prądu. Czyli ECU to ręka człowieka, a przekaźnik to włącznik w ścianie. a pompa to żarówka w pokoju. ECU daje prąd na przekaźnik, przekaźnik przekazuje napięcie o wysokim natęzeniu przez przekaźnik do pompy. Jeżeli zrobiłes tak jak cie prosiłem i wszystko jest ok, problem tkwi w tym czymś co każe załączyć przekaźnikowi. Nie wiem co to ma być zapytaj kolegów. Pyka w nim bo cały czas sie włącza i rozłącza


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Sylva20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt sty 13, 2012 22:57

GOLF 3 gasnie nagle nietypowy problem

Post autor: Sylva20 » ndz sty 15, 2012 22:44

No i wlasnie przyjacielu rzezc w tym ze nie wiem co to za rzecz co steruje tym przekaźnikiem.. zrobilem tak jak prosileś i pisze o wnioskach co zauwarzylem.. ja juz nie wiem co to moze byc.. jazda jest uciarzliwa bo jak zgaśnie na skrzyzowaniu to modlic sie jedynie.. to wiec prośba do kogos kto bedzie wiedział co to moze byc czy da sie naprawic czy wymiana.. prosze koledzy o pomoc bo juz brak sil:(



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

GOLF 3 gasnie nagle nietypowy problem

Post autor: Johnatan » ndz sty 15, 2012 22:45

Ale zrobiłeś ten mostek i pojechałeś sie przejechać ? i gasł ?


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Sylva20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt sty 13, 2012 22:57

GOLF 3 gasnie nagle nietypowy problem

Post autor: Sylva20 » ndz sty 15, 2012 22:50

Kolego on w trasie wlasnie nie zgasł tylko zdarza sie mu to okolo 70 s. przyjechalem do garazu i zrobilem jak kazales.. zgasilem samochów chcialem odpalic znów ale pompy nie bylo slychac.... wiec wyjolem przekaźnik i zmostkowalem i uslyszalem pompe.. w trasie tez kolego mu sie to zdarza... nie chce jeździc na zmostkowanym bo wtedy pompa chodzi caly czas..



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

GOLF 3 gasnie nagle nietypowy problem

Post autor: Johnatan » ndz sty 15, 2012 22:59

Sylva20 pisze: nie chce jeździc na zmostkowanym bo wtedy pompa chodzi caly czas..
To zrób sobie włącznik. przed odpaleniem pstryk.. po zgaszeniu pstryk i zobacz czy samochód bedzie chodził czy gasł. Lub wepnij kabelek pod stacyje pod zapłon.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Sylva20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt sty 13, 2012 22:57

GOLF 3 gasnie nagle nietypowy problem

Post autor: Sylva20 » ndz sty 15, 2012 23:06

kolego ale nawet samochód odpalił mi myślałem ze wyjadę z tylu garażu druga strona xD to tak nie da rady jak piszesz.. mi już pomysly się skończyły.. a co myślisz o tej płytce drukowanej?? co jest za lewym nawiewiewem, jak wiesz o niej bo chyba masz golfika II :) ale co steruje tym przekaxnikiem to chyba jedynie komputer..



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość