wlasnie teraz nie moglem odaplic golfa 3 krece krece i nic

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

dejwww
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: wt sie 23, 2011 21:06
Lokalizacja: ślunsk

wlasnie teraz nie moglem odaplic golfa 3 krece krece i nic

Post autor: dejwww » pt paź 28, 2011 21:36

Witam , ehhh właśnie chciałem wracać do domu od teściowej i bęc golfik nie chce odpalić ; kręcę kręcę i nic po kilku minutach przestałem bo widzę aku pada.
Co to może być, zakręciłem i nic znów i nic , potem chce zakręcić i TRYHH choćby rozrusznik przestał kręcić. Próbuje znów i kręci kręci i nic. Zauważyłem właśnie jak ciepły silnik to są takie problemy na zimnym jeszcze mi się nie zdarzyło. Wcześniej tak się działo co jakiś czas ale jakoś za którymś razem odpalił a teraz kapa , teściowa musiała odwozić hehe.
Golf 3 1.6 ABU 1994. na gazie bingo II



Awatar użytkownika
majekMK2
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4414
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 14:10
Lokalizacja: Meszna
Kontakt:

wlasnie teraz nie moglem odaplic golfa 3 krece krece i nic

Post autor: majekMK2 » pt paź 28, 2011 22:18

sprawdz jak jest ciepły czy ma iskre moze wina czujnika halla który jest w aparacie zapłonowym


Były golfik:/
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=111197
Obrazek

dejwww
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: wt sie 23, 2011 21:06
Lokalizacja: ślunsk

wlasnie teraz nie moglem odaplic golfa 3 krece krece i nic

Post autor: dejwww » sob paź 29, 2011 09:41

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

dodaje fotki , mam pytanie :
nie podobały mi się te kabelki tak polepione tasma , odwinąłem i są po jednym kabelku doczepionym do tego co widac ... nawet nie wiem od czego to jest ?
Powie ktoś jak po kolei i w jaki sposób dojść do tego co padlo :)) ?
Bardzo bym prosił ;)


na 1 zdjeciu niżej widać czujnik temperatury dobrze mówię ? 4 styki jest to to ? ( w nim wlasnie widze troszke wody )



Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

wlasnie teraz nie moglem odaplic golfa 3 krece krece i nic

Post autor: zielu » sob paź 29, 2011 11:21

te kabelki dołączone to dziwne.. może do obrotomierza ktos chciał ciągnąć czy coś... :?:
jakby był uszkodzony czujnik halla w aparacie to auto by odpalało tylko by nie pracował jak powinien...

wypnij kabel z kopułki (ten środkowy) i sprawdź czy jest iskra jak kręcisz... jak nie bedzie to moze cewka padła...
jak nie bedzie iskry to wypnij jeszcze złącze z ECU i sprawdz czy po przekręceniu stacyjki pojawia się plus na najgrubszym czerwonym kablu - jak nie to znaczy ze przekaźnik padł (a jak bedzie tam plus a nie bedzie iskry to znaczy ze cewka)


Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

wlasnie teraz nie moglem odaplic golfa 3 krece krece i nic

Post autor: Paweł Marek » sob paź 29, 2011 11:35

to sa kable do czujnika halla, czemu posztukowane to już ci nie powiem, sprawdź czy sa dobrze posztukowane. W tym aucie bez sprawnego (lub dobrze podpiętego) halla iskry nie będzie silnik nie zapali. Widzę tam że sztukowanie jest do bocznych kabli, w nich jest plus po zapłonie i masa, więc albo ktoś tak wlutował bo hall nie był zasilany od sterownika silnika, albo ktoś ten plus i masę próbował wykorzystać nie wiem do czego. Włącz zapłon i sprawdź miernikiem czy między tymi bocznymi kablami jest jakieś napięcie. Jeśli niema to masz przyczynę - iskry nie będzie


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

dejwww
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: wt sie 23, 2011 21:06
Lokalizacja: ślunsk

wlasnie teraz nie moglem odaplic golfa 3 krece krece i nic

Post autor: dejwww » sob paź 29, 2011 13:15

no to pierw muszę sie zaopatrzyć w miernik ;) ale damy rade.
dziwna sprawa za kazdym razem to wyczaiłem jak wyciągnę ta kostka z 1 zdjęcia to chyba od cieczy z 4 pinami , przedmucham poczekam chwile auto odpalę ! z rana albo jak zimny silnik za każdym razem odpalę tylko jak rozgrzany to nie chce . albo jadę stanę kupić coś w sklepie chce odpalić i kapa ;/

ps.
1. za co dokładnie odpowiada czujnik halla ? Jakie ma zadanie w golfie 3 ? Jakie przyczyny i objawy padnięcia ?
2. za co dokładnie odpowiada czujnik cieczy ten poniżej z 4 pinami ? Jakie ma zadanie ?



JohnnyB1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt paź 07, 2011 13:34

Re: wlasnie teraz nie moglem odaplic golfa 3 krece krece i n

Post autor: JohnnyB1 » sob paź 29, 2011 13:32

Czujnik halla wysyła do komputera informacje o prędkości obrotowej silnika. W przypadku gdy pada, brak impulsów i wedle komputera wał stoi. Objawy padnięcia? Zazwyczaj na rozgrzanym silniku przerywanie, kłopoty z odpalaniem, po prostu unieruchomienie. Łatwo go sprawdzić. W momencie gdy nie da się silnika odpalić załącz obrotomierz elektroniczny i zakręć. Jak będzie wskazywał 0 podczas kręcenia rozrusznikiem - hall do wymiany. (nie wiem czy tak samo jest z zegarowym obrotomierzem bo go nie posiadam :grin: )
Czujnik 4 pinowy to czujnik cieczy chłodzącej. Objawy zepsutego? Kłopoty z odpaleniem bez dotykania gazu, za niskie lub za wysokie obroty jałowe na zimnym/ciepłym silniku, niewłaściwe wskazania temperatury silnika w kabinie.
Teraz koszty - czujnik halla (zamiennik 2 lata gwarancji to ok 90-110 zł), czujnik temperatury to ok 30 zł. Żeby wymienić halla musisz rozłożyć cały aparat zapłonowy co nie jest specjalnie trudne, no tylko żebyś sobie czasem zapłonu nie przestawił.



dejwww
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: wt sie 23, 2011 21:06
Lokalizacja: ślunsk

wlasnie teraz nie moglem odaplic golfa 3 krece krece i nic

Post autor: dejwww » sob paź 29, 2011 13:37

hmm wszystko łapie powoli i ogarniam ;) jeszcze tylko jakiś tutek wymiany halla i zrobię to sam , może jeszcze dziś pod pc podepne , kabel obd II mam tylko nie wiem jaki program z neta do dego się nada.

Nie rozumię tej kwesti :

Kod: Zaznacz cały

W momencie gdy nie da się silnika odpalić załącz obrotomierz elektroniczny i zakręć. Jak będzie wskazywał 0 podczas kręcenia rozrusznikiem - hall do wymiany. (nie wiem czy tak samo jest z zegarowym obrotomierzem bo go nie posiadam :grin: )
a gdybym sobie taka całość wymienił :

Kod: Zaznacz cały

http://allegro.pl/aparat-zaplonowy-golf-iii-1-6-1-4-przewody-i1895953261.html
13:50:54http://allegro.pl/aparat-zaplonowy-vw-golf-iii-1-6-050905205ah-i1880610125.html
na 1 pan mi da pisemna 30dniowa gwarancja bo jest pewny jak mówi z rozbiórki niemieckiego golfa.



alamakota
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: wt sty 19, 2010 01:35
Lokalizacja: wwa

wlasnie teraz nie moglem odaplic golfa 3 krece krece i nic

Post autor: alamakota » wt lis 01, 2011 15:30

a nie jestem pewien czy akurat ci pomoże ale odłącz na chwilę czujnik temperatury i zobacz



dejwww
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: wt sie 23, 2011 21:06
Lokalizacja: ślunsk

wlasnie teraz nie moglem odaplic golfa 3 krece krece i nic

Post autor: dejwww » wt lis 01, 2011 23:46

No właśnie jak nie mogę odpalić to jak odłączę na chwile czujnik temp dmuchne , chuchne popatrze się na niego błagalnie wsadzę i odpala ;p



Awatar użytkownika
Bartollo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr sie 10, 2011 09:29
Lokalizacja: Kamienna Góra

wlasnie teraz nie moglem odaplic golfa 3 krece krece i nic

Post autor: Bartollo » pt lis 04, 2011 00:02

To zmierz rezystencje na czujniku gdzieś na forum jest co i jak :) ten czujnik odpowiada za wskaźnik temp na zegarze i steruje też ssaniem za pomoca ECU:)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości