Szarpanie na zimnym silniku na benzynie,a na LPG -ok

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

BigJohn31
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: wt lut 16, 2010 22:43
Lokalizacja: Wejherowo

Szarpanie na zimnym silniku na benzynie,a na LPG -ok

Post autor: BigJohn31 » pt wrz 30, 2011 15:30

Czyli silnik musi chwycić temperaturę 90 stopni C i wtedy włącza się dmuchawa, dobrze rozumiem ? I wtedy odrazu gaszę silniki i wtedy włączam ponowni i patrzę co się dzieje czy co?



evilenko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 288
Rejestracja: czw maja 20, 2010 20:50
Lokalizacja: Gdańsk

Szarpanie na zimnym silniku na benzynie,a na LPG -ok

Post autor: evilenko » pt wrz 30, 2011 19:28

Dokładnie tak jak pisze 21mariusz03, choć ja robię trochę inaczej - jak się włącza wentylator ruszam na przejażdżkę na benzynie. Możesz też pojeździć trochę na benzynie, wyłączyć silnik, poczekać aż znów ostygnie i sprawdzić jak odpali na zimnym. Nagrzewanie silnika może trochę potrwać, przy tych temperaturach jakieś 15-20 min, wskazówka wejdzie na 90 stopni, trochę poczekasz, później zacznie wychylać się delikatnie jeszcze w prawo - silnik będzie miał jakieś 100 stopni i włączy się wentylator. Pamiętaj żeby do tego momentu nie dotykać pedału gazu. Mam nadzieję, że pomoże :D



BigJohn31
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: wt lut 16, 2010 22:43
Lokalizacja: Wejherowo

Szarpanie na zimnym silniku na benzynie,a na LPG -ok

Post autor: BigJohn31 » pt paź 14, 2011 18:37

Oczywiście odłącxzyłem akumulator na noc, podłączyłem z rana i wedle waszych instrukcji czekałem az dmuchawa się włączy. I tydzień samochodzik jeździł jak marzenie. A teraz znowu ten durny objaw na zimnym motorze. Zastanawiam się czy by nie kupić prearatu o którym pisał jeden z kolegów wyżej na przeczyszceznie wtrysku. Ponoć taki preparat wlewa się do benzyny. Moi drodzy czy możecie podać mi nazwe takiego preparatu i gdzie go mogę kupic i za ile ? No i zasadnicze pytanie - czy pomoże ?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Szarpanie na zimnym silniku na benzynie,a na LPG -ok

Post autor: Paweł Marek » pt paź 14, 2011 19:12

poczytaj na forum o ustawieniu emulacji sondy na mase albo o założeniu odcięcia stałego zasilania sterownika silnika i zastąpienu go plusem po zapłonie. Jedna z tych rzeczy pomoże za koszty groszowe.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

BigJohn31
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: wt lut 16, 2010 22:43
Lokalizacja: Wejherowo

Szarpanie na zimnym silniku na benzynie,a na LPG -ok

Post autor: BigJohn31 » sob paź 15, 2011 10:35

A możesz dac mi linka?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Szarpanie na zimnym silniku na benzynie,a na LPG -ok

Post autor: Paweł Marek » sob paź 15, 2011 11:40

wyszukiwarka w okienku na dole ci da


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości