Szarpanie na zimnym silniku na benzynie,a na LPG -ok

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

BigJohn31
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: wt lut 16, 2010 22:43
Lokalizacja: Wejherowo

Szarpanie na zimnym silniku na benzynie,a na LPG -ok

Post autor: BigJohn31 » czw wrz 15, 2011 15:40

Witam, mam Golfa 3, 1.8 benzyna 75 km z 1992 roku z instalacją gazową zwykłą - 2 generacji (nie sekwencja) . Samochodzik ładnie chodzi na gazie. Ale jest problem taki: jak uruchomie auto, pojeżdżę po mieście i zgaszę - I potem chce je znowu odpalić (oczywiście uruchamiam go z benzyny) to odpala i od razu gaśnie albo odpali i bardzo powoli wchodzi na 900 obrotów. Objaw ten występuje Prawie zawsze ale czasami wogóle. Byłem z tym u kolesia co mi wstawial instalkę gazową, - podłączył instalke pod kompa i pokazał iż czujnik położenia przepustnicy ma wartość 1.25 a w innych Golfach 3 oscyluje wokół 0.25.
Temat zostawiłem bo nie przeszkadzało mi to aż tak bardzo. A od wczoraj mam gorszy problem - po odpaleniu auta na benzynie na zimnym silniku (np z rana) na benzynie non-stop występuje dziwna przerywana (szarpana) praca silnika. Jak silnik się rozgrzeje to jest OK ale na zimnym jest źle. Za to po przełączeniu na gaz - chodzi jak zegarek. Wykumałem że mam coś nie tak z pracą na benzynie auta. Moi drodzy czy znacie może przyczynę takiego stanu rzeczy - tzn. czemu auto 'rwie' na zimnym silniku ? Czy może być to czujnik położenia przepustnicy czy raczej na przykład sonda lambda ? Czy mogę którąś z tych część samemu wymienić ?

Proszę o pomoc.
Ostatnio zmieniony czw wrz 15, 2011 16:10 przez BigJohn31, łącznie zmieniany 1 raz.



Damian.M

Szarpanie na zimnym silniku na benzynie,a na LPG -ok

Post autor: Damian.M » czw wrz 15, 2011 16:03

Witam,
sonda raczej na ciepłym.
Sprawdź układ zapłonowy, przewody WN, kopułkę..., a jak przerywa-dodatkowo sprawdź pompę paliwa.
Znam w okolicy dobrego fachowca od lpg, ale podstawa to prawidłowa praca benzynie- mogę podać namiar na PW.



BigJohn31
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: wt lut 16, 2010 22:43
Lokalizacja: Wejherowo

Szarpanie na zimnym silniku na benzynie,a na LPG -ok

Post autor: BigJohn31 » czw wrz 15, 2011 16:10

Hmm, wymiełałem rok temu palucha, kopułkę i przewody - myślisz że to to ?



Damian.M

Szarpanie na zimnym silniku na benzynie,a na LPG -ok

Post autor: Damian.M » czw wrz 15, 2011 16:17

Rzuć okiem, może jakiś przewód podciśnienia, świeca?



evilenko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 288
Rejestracja: czw maja 20, 2010 20:50
Lokalizacja: Gdańsk

Szarpanie na zimnym silniku na benzynie,a na LPG -ok

Post autor: evilenko » czw wrz 15, 2011 18:18

Na początek proponowałbym reset kompa - odłącz aku na noc, rano odpal silnik i nie dotykaj pedału gazu aż do włączenia wentylatora i pojeździj na benzynie. Jeśli na kilka dni pomoże a później problem wróci winna może być niewłaściwa emulacja sondy.



BigJohn31
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: wt lut 16, 2010 22:43
Lokalizacja: Wejherowo

Szarpanie na zimnym silniku na benzynie,a na LPG -ok

Post autor: BigJohn31 » czw wrz 15, 2011 21:25

nie są to przewody ani świece, sprawdizłem osobiście



pgpg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob wrz 17, 2011 22:54

Szarpanie na zimnym silniku na benzynie,a na LPG -ok

Post autor: pgpg » sob wrz 17, 2011 23:24

ja mam podobnie szarpie mi silnikiem i falują obroty na luzie golf iii 1.6 abu



pgpg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob wrz 17, 2011 22:54

Szarpanie na zimnym silniku na benzynie,a na LPG -ok

Post autor: pgpg » sob wrz 17, 2011 23:25

help



BigJohn31
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: wt lut 16, 2010 22:43
Lokalizacja: Wejherowo

Szarpanie na zimnym silniku na benzynie,a na LPG -ok

Post autor: BigJohn31 » ndz wrz 25, 2011 19:38

Mam cały czas ten objaw, nie wiem co to... Ma ktoś VAGA w Wejherowie i okolicach i za parę groszy zdiagnozuje mi przyczyne ?



evilenko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 288
Rejestracja: czw maja 20, 2010 20:50
Lokalizacja: Gdańsk

Szarpanie na zimnym silniku na benzynie,a na LPG -ok

Post autor: evilenko » ndz wrz 25, 2011 21:38

Czy sprawdzałeś jak auto zareaguje na reset kompa? Wiesz może jaką masz emulację sondy lambda? Jaką masz centralkę lpg? Co do TPSa to wnioskuję, że jest podpięty pod 1szą ścieżkę a powinno być pod 2gą ale w sumie nie to jest najważniejsze. Znajdź na forum instrukcję jak sprawdzić i ustawić TPS. Jeśli gazownik podłączył się pod kompa i dziwił się, że na włączonym silniku na pierwszej ścieżce jest wartość większa niż 0,25V zapewne nie wie, że taka wartość jest prawidłowa dla całkowicie zamkniętej przepustnicy.



Damian.M

Re: Szarpanie na zimnym silniku na benzynie,a na LPG -ok

Post autor: Damian.M » pn wrz 26, 2011 10:09

Dokładnie jak opis wyżej.
Reset, potem pojeździj na PB jakiś czas i obserwuj jak będzie ok to przełącz na LPG jak pojawią się problemy to do regulacji instalacja.



21mariusz03
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 286
Rejestracja: ndz lis 11, 2007 14:31
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Szarpanie na zimnym silniku na benzynie,a na LPG -ok

Post autor: 21mariusz03 » pn wrz 26, 2011 11:34

Tak od siebie dodam że też długa walczyłem z podobnym problem tyle że z innym silnikiem.. powód ? brudzące się wtryskiwacze... rozwiązanie?? (chwilowe niestety bo nie zamierzam się dobierać jeszcze do głowicy...) kupujesz środek do czyszczenia wtryskiwaczy (najlepiej "STS") i wlewasz do baku. Jeździsz tylko i wyłącznie na benzynie jakieś 100km. Jak autko zacznie śmigać idealnie tak jak u mnie to masz powód, jeśli nie to straciłeś 10zeta na środek :P


VW power :)

BigJohn31
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: wt lut 16, 2010 22:43
Lokalizacja: Wejherowo

Szarpanie na zimnym silniku na benzynie,a na LPG -ok

Post autor: BigJohn31 » pt wrz 30, 2011 09:08

Drodzy Koledzy, szczególnie EVILENKO, właśnie dziś na noc odłączę akumulator. Mam do Was pytanie, raz jeszcze, jak jutro podłączę go zpowrotem to mam jeździć tylko na benzynie ? Proszę EVILENKO napisz co dokładnie mam jutro zrobić po podłączeniu akumulatora. Proszę :)

Pozdrawiam



21mariusz03
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 286
Rejestracja: ndz lis 11, 2007 14:31
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Szarpanie na zimnym silniku na benzynie,a na LPG -ok

Post autor: 21mariusz03 » pt wrz 30, 2011 15:17

podlaczasz aku, zapalasz silnik i nie dotykasz pedalu gazu :P czekasz az sie wlaczy dmuchawa chlodnicy, gasisz silnik. potem odpalasz i mozesz jezdzic ;)


VW power :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości