Termostat i czujnik temp.cieczy, falująca temperatura.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Damian.M

Re: Termostat i czujnik temp.cieczy, falująca temperatura.

Post autor: Damian.M » wt sie 30, 2011 14:55

Witam,
kup oryginalny czujnik temperatury(niebieski/czarny wycofany z produkcji)-120,- w ASO i po kłopocie, też to przerabiałem-po tym zakupie jest ok.



Awatar użytkownika
Grabnięty
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: sob kwie 25, 2009 13:39
Lokalizacja: Kraków

Re: Termostat i czujnik temp.cieczy, falująca temperatura.

Post autor: Grabnięty » ndz wrz 04, 2011 16:57

Damian.M pisze:Witam,
kup oryginalny czujnik temperatury(niebieski/czarny wycofany z produkcji)-120,- w ASO i po kłopocie, też to przerabiałem-po tym zakupie jest ok.

Witam, dzięki za info, znasz może numer tej części żeby w ASO dokładnie znaleźli to co mi potrzeba??



Damian.M

Re: Termostat i czujnik temp.cieczy, falująca temperatura.

Post autor: Damian.M » ndz wrz 04, 2011 22:56

Jasne,
oryginał czarno/żółty o numerze 357 919 501 A zastąpiono w 10.2010r. niebieskim czujnikiem 6U0 919 501 B.
Co do dużego spalania to fakt, może okazać się walnięta sonda- u mnie wypalona była w środku, po wymianie spala o dużo mniej...
I też jest tylkojeden dedykowany zamiennik BOSCH-uniwersalna sonda dla ABU-tutaj o tym pisałem http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=139&t=412897" onclick="window.open(this.href);return false;



Damian.M

Re: Termostat i czujnik temp.cieczy, falująca temperatura.

Post autor: Damian.M » pn wrz 05, 2011 17:30

Poszukałem,
i tak...czujnik ELTH stosowany na pierwszy montaż/wcześniej czarno-żółty w ASO-120,-
a tu proszę...http://motoplatforma.com/index.php?p754 ... t-skoda-vw" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Grabnięty
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: sob kwie 25, 2009 13:39
Lokalizacja: Kraków

Termostat i czujnik temp.cieczy, falująca temperatura.

Post autor: Grabnięty » wt wrz 06, 2011 11:59

Myślisz Damian.M, że godny zakupu?, dziwne bo w ASO około 100zł kosztują (znajomy kupował do Lupo)... Sam nie wiem :)



Damian.M

Re: Termostat i czujnik temp.cieczy, falująca temperatura.

Post autor: Damian.M » wt wrz 06, 2011 12:36

Z identycznym jeżdżę już dwa lata, a kupiłem też w ASO za 120,-! Gdybym wiedział, że ten sam jest tu tańszy to bez chwili zastanowienia kupiłbym!
Dowiedź się czy to oryginał, jak tak to po co przepłacać gdzie indziej, tym bardziej, że jeśli wierzyć zdjęciu i opisom, to jest pewność, że oryginał?



Damian.M

Re: Termostat i czujnik temp.cieczy, falująca temperatura.

Post autor: Damian.M » czw wrz 08, 2011 12:14

Tu jest oryginał, sam mam taki dwa lata i spokój(komentarze, też to potwierdzają)- czarno/żółtego już nie produkują- i tak jak tam napisali ELTH idzie na pierwszy montaż
http://motoplatforma.com/index.php?p754 ... t-skoda-vw" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Grabnięty
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: sob kwie 25, 2009 13:39
Lokalizacja: Kraków

Termostat i czujnik temp.cieczy, falująca temperatura.

Post autor: Grabnięty » czw wrz 08, 2011 14:30

Właśnie kupiłem, dzisiaj przyjechał a na dniach założę i zobaczymy jak się będzie zachowywać temperatura na blacie... :grin: mam nadzieje, że się to uspokoi i wskazówka nie będzie falować jak szalona :)

Jak założę, pojeżdżę to napisze co i jak.

Dzięki raz jeszcze Damian.M, i pozdro!



Awatar użytkownika
Grabnięty
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: sob kwie 25, 2009 13:39
Lokalizacja: Kraków

Termostat i czujnik temp.cieczy, falująca temperatura.

Post autor: Grabnięty » pn wrz 26, 2011 09:05

Kupiony, założony, i niestety dalej temperatura skacze, pewnie termostat otwarty cały czas. Rozumiem, że sprawny zamiennik wśród termostatów to 1 na 3, ale kupiłem oryginał na zamówienie i dalej lipa. Albo licznik nie robi (choć kiedyś było ok) albo sam juz nie wiem... zima przede mną więc trzeba coś zrobić aby temperaturę prawidłową uzyskać :banghead:



Damian.M

Re: Termostat i czujnik temp.cieczy, falująca temperatura.

Post autor: Damian.M » pn wrz 26, 2011 10:03

Może reset mu zrób-odłącz klemy na jakiś czas, potem uruchom i daj się zagrzać do 90 st. bez dodawania gazu, aż się włączy wentylator.



Awatar użytkownika
Grabnięty
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: sob kwie 25, 2009 13:39
Lokalizacja: Kraków

Termostat i czujnik temp.cieczy, falująca temperatura.

Post autor: Grabnięty » pn wrz 26, 2011 18:32

No spróbuje zrobić reset, ciekawe czy coś da... dzisiaj wahania od 80 do 100 gdyż było ciepło i troche w korkach postałem, w momencie dojścia wskazówki do 100 schładza wiatrak do 90. Może mam roztrojony wskaźnik ? :shock:



Awatar użytkownika
Jaras
Mk3 Golf Fan
Mk3 Golf Fan
Posty: 131
Rejestracja: śr lut 23, 2011 19:22
Lokalizacja: Lipno

Termostat i czujnik temp.cieczy, falująca temperatura.

Post autor: Jaras » pn wrz 26, 2011 19:37

U mnie było to tak denerwujące że wymieniłem licznik ;) I teraz jest spokój ;) Kupiłem 3 czujniki i nerwy mi siadły :) Kupiłem na allegro licznik i wskazówka po rozgrzaniu jest na 90 stopni ;) sprawdzałem na VAG-u więc mam pewność że jest dobrze ;)
Podobno w pierwszych wersjach liczników było tak że wskazówka temp kiwała się od boku do boku...
Kupiłem trochę nowszy licznik (także graficznie wygląda ładniej), ten posiada wskaźniki na silniczkach i wskazówki unoszą się zaraz po włączeniu zapłonu;) nie tak jak w poprzednim w którym wskazówki podnosiły się po minucie ;)
KOSZT 30 zł (STRACONE SIŁY NA CZUJNIKI)- bezcenne :grin:



Damian.M

Re: Termostat i czujnik temp.cieczy, falująca temperatura.

Post autor: Damian.M » pn wrz 26, 2011 21:09

Racja,
U mnie też, kiedyś kilka razy wskazówka wychylała się za 90 stopni, przy wymianie na oryginalny czujnik nie wytrzymałem, i kiedy znowu się wychyliła delikatnie "trzasnąłem pięścią" w licznik i wróciła do pionu w mig...
Skoro czujnik i termostat sprawny, to może właśnie coś ze wskaźnikiem?
Podmień i zobacz.



Awatar użytkownika
Grabnięty
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: sob kwie 25, 2009 13:39
Lokalizacja: Kraków

Termostat i czujnik temp.cieczy, falująca temperatura.

Post autor: Grabnięty » wt wrz 27, 2011 08:12

Mogę mieć jeszcze zastrzeżenia do termostatu, choć wskaźnik temp ma bardziej funkcje podglądową niż rzeczywistą, startując z zimnego silnika dolny wąż zaczyna się robić ciepły gdy na wskaźniku wskazówka znajduję się mniej więcej w okolicy 80 ( lekko po za ), później już z czasem robi się porównywalna z górną ( termostat ma temp otwarcia 84 C). Nie wiem czy nie za wcześnie się otwiera?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości