Wielki problem z obrotami c.d. (filmiki)

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

czoi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob maja 29, 2010 20:05
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Wielki problem z obrotami c.d. (filmiki)

Post autor: czoi » pn paź 18, 2010 21:35

Parę miesięcy temu pisałem:
"Mam właśnie taki dziwny problem. Co jakiś czas np. 2 razy na tydzień obserwuję takie zjawisko które powoli zaczyna mnie niepokoić: Zapalam silnik, zaskakuje, ale obroty są w granicach 300-400 i tak przez 2 sekundy, potem gaśnie. Zapalam drugi raz, tym razem po starcie próbuje dodać gazu - golfik gaśnie. Zapalam trzeci, i jeśli obroty nie spadną poniżej tych dajmy na to 300-400 i nie zgaśnie to po jakiś 10 sekundach wskakuje na normalne obroty biegu jałowego. Rzecz ma miejsce na zimnym i ciepłym silniku. Swoje podejrzenia kieruje na przepustnice, filtr paliwa, może sondę lambda. Dodam że kopułka, palec, przewody WN mam w miarę nowe.

Golfik III z 93' 1.6 75 km"
Dzisiaj dodaję:
Witam. Kiedyś już poruszałem temat falowania obrotów, ale że ustał i miał łagodną postać przeszedłem nad tym do porządku dziennego.
Ukarało mnie bo wróciło ze zdwojoną siłą. Zaczeło się od szarpania i szaleńczych skoków obrotów podczas jazdy jak na filmiku poniżej
(akcja DO 8 sekundy, bo nie chciałem się z karetką zderzyć ;) ):
[youtube][/youtube]
Pojechałem z powyższym, ledwo zajechałem do mechanika - silnik się unormował, mechanik podpiął VAGa, coś się poskrobał, poluzował linkę gazu i powiedział że była za mocno naszpanowana i komputer głupiał bo przepustnica nie wyczuwała cyt. "położenia zero".
Problem na chwilę ustał, wrócił za dwa dni, znów pojechałem, nic nie znaleźli, znów auto sie uspokoiło. Pojełachem do elektromechanika pobadał i doszedł do wniosku że immobilizer nie łączył i odcinał zapłon, więc cały przelutował (tak twierdził przynajmniej). Zrobiłem niewielką trasę 80 km i problem powrócił w innym wariancie. Tym razem zaczęło się od spontanicznych czkawek na biegu jałowym i nie tylko + falowanie obrotów na jałowym, aż w końcu zdechł na amen. Jako że miałem dokumentować objawy - telefonem przypadkowo uwieczniłem śmierć auta. Rezultat poniżej (z roztargnienia zapomniałem sciszyć radio - po 20 s się zorientowałem, po za tym wytrawni słuchacze złapią też kiedy włączał i wyłaczał się wentylator, bo kręciłem zaraz po zatrzymaniu):
[youtube][/youtube]
Nie mam juz mechaników wokół, więc proszę o porady. Z tego co wiem kable WN nowe, świece nowe, potencjometr przepustnicy mi mierzyli i chodzi jak złoto. Jaki kod silnika nie wiem. 1.6 75 koni z 93 - może to ABU.
Ostatnio zmieniony pt cze 17, 2011 22:36 przez czoi, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Spadek obrotów zaraz po uruchomieniu silnika

Post autor: T.O.B.I. » wt paź 19, 2010 09:08

najprawdopodobniej przepustnica (potencjometr przepustnicy) lub silniczek krokowy jest tego przyczyną, przepustnice wyczyść, zrób reset komputera, później opisz jak się zachowuje. jest też możliwość że to czujnik temperatury ale ale to wykluczymy lub potwierdzimy później


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

czoi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob maja 29, 2010 20:05
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Wielki problem z obrotami c.d. (filmiki)

Post autor: czoi » ndz cze 19, 2011 11:35

Potencjometr jak pisałem cacy. Czujnik temperatury odłączałem - bez różnicy. Ciekawym jest fakt że rzeczy w/w dzieją się podczas jazdy po mieście (cięższe warunki eksploatacyjne) a nie w trasie.. Silnik krokowy odłączałem - obroty od razu leciały więc wnioskuję że działa.



Awatar użytkownika
rot
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr lip 22, 2009 00:16
Lokalizacja: Warszawa

Wielki problem z obrotami c.d. (filmiki)

Post autor: rot » ndz cze 19, 2011 19:30

a spróbuj może odłączyć sondę lambdę i polatać tak czy dalej będzie wariował, ja swego czasu miałem taki problem że nagle zanim jeszcze się w pełni rozgrzał ale nie był już zimny też miałem problem z obrotami, wariował mi na jałowym i w czasie jazdy czasem jak go na postoju przycisnąłem to załapywał w między czasie padła mi też cewka bo była pęknięta wymieniłem cewkę i pojeździłem trochę na odłączonej sondzie i jak sterownik przeszedł w tryb awaryjny to auto latało dobrze wymieniłem sondą i na razie jest dobrze, na kompie też mi nie wyskakiwał błąd sondy po prostu ona czasem załapywała czasem nie.



czoi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob maja 29, 2010 20:05
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Wielki problem z obrotami c.d. (filmiki)

Post autor: czoi » pn cze 20, 2011 13:39

Spróbuje z sondą jak mówisz. Cewke dzisiaj mechanik ku mojemu przerażeniu praktycznie zalał jakimś płynem, podobnie aparat zapłonowy i kable WN, żeby sprawdzić czy jakiegoś przebicia nie ma, ale silnik ani się nie zająknął. Sonda pracuje bo podaje ten współczynnik z tego co widziałem w zakresach 0,9xx do 1,0xx



Awatar użytkownika
rot
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr lip 22, 2009 00:16
Lokalizacja: Warszawa

Wielki problem z obrotami c.d. (filmiki)

Post autor: rot » pn cze 20, 2011 23:21

u mnie był tak że wariował sporadycznie a tak poza tym jeździł dobrze a sondę odłączyłem właśnie jak wariował, wyłączyłem silnik odłączyłem odpaliłem i było ok, potem podłączyłem i tak przez chyba tydzień sprawdzałem w momencie jak zaczynał gasnąć albo falował obrotami aż w końcu zdecydowałem się wymienić więc możesz tak sprawdzić a jak to nie to to można też zastanowić się czy czujnik położenia wału nie wariuje.. :/



CWANIAK18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt paź 05, 2010 16:52

Wielki problem z obrotami c.d. (filmiki)

Post autor: CWANIAK18 » śr cze 22, 2011 23:59

Witam, u mnie też były podobne problemy, zepsuty był czujnik halla.Wymieniłem aparat zapłonowy (100zł) i od tej pory problemy sie skonczyły



ziomecor72
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: sob lip 31, 2010 11:28

Wielki problem z obrotami c.d. (filmiki)

Post autor: ziomecor72 » ndz lip 10, 2011 20:34

Też miałem podobny problem z takimi skokami obrotów. I to się działo tylko w mieście! U mnie bylo tak ze wskazowka obrotomierza nagle na 0 wskoczyla po czym wskoczyla na wlasciwe polozenia. Albo po prostu calkiem zgaslo i tez nie moglem zapalic, musialem odczekac z kilkanascie sekund. Wymienilem cewkę zaplonowa i sondę ( bo była walnieta).



czoi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob maja 29, 2010 20:05
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Wielki problem z obrotami c.d. (filmiki)

Post autor: czoi » wt lip 19, 2011 21:36

Ha! W porywie szaleństwa wymieniłem cewkę i kostkę stacyjki. Wyjechałem z warsztatu i po 20 m samochód padł ;P I to na jednej z ruchliwszych ulic w Rzeszowie (Rejtana). Ostatkiem pędu wskoczyłem na krawężnik i za telefon żeby panowie z warsztatu mnie zapchali spowrotem. Jako że złapałem dziada na gorącym uczynku -> szybkie sprawdzenie -> nie ma iskry -> wymiana czujnika halla.
Minęło 2 tygodnie i póki co spokój, ale nie chce zapeszać bo i takie dwudygodniowe okresy sprawności zdarzały się ówcześnie. Zauważyłem natomiast kolejny niepokojący objaw. Na biegu jałowym silnik systematycznie co 2-3 sekundy łąpie spadek obrotów tak do -100 rpm, ale tak jakoś gwałtownie że towarzyszy temu wibracja karoserii. Po ułamku sekundy wraca do normy. Zachodzi więc pytanie co może być tego przyczyną.
Podsumowując co było wymieniane: cewka, przewody WN, czujnik halla, kostka stacyjki, podstawa wtrysku. Przepustnica czyszczona, zapłon idealnie ustawiony takim bajeranckim urządzeniem po wymianie hallotronu. Czy możliwe żeby stycznik biegu jałowego byłby tego przyczyną? Aha co do sondy, no nie wiem jak sprawdzić, trudno kolejną część w ciemno kupować bo zbankrutuje hehe. Na vagu rysuje taki wykresik góra-dół-góra-dół, wartości zmieniają się po dodaniu gazu więc chyba działa... prawda? pozostałe czujniki temp. powietrza i płynu podają wartości prawidłowe.

W razie czego może wyskrobie jeszcze te 130 pln-y http://www.pompapaliwa.pl/?130,silnik-k ... lf-iii-1.6 :(



Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Wielki problem z obrotami c.d. (filmiki)

Post autor: Gawior » śr lip 20, 2011 14:56

Jak sonda pracuje, oscyluje, tzn działa. Jednak jest jeszcze pytanie, jak działa.

Ty chyba tam nie masz silniczka krokowego, tylko nastawnik przepustnicy o ile się nie mylę.
Możliwe, że to jest winowajcą spadku obrotów.

Szkoda że wcześniej nikt nie poddał ci pomysłu z żarówką na sprawdzenie halla, kiedy auto nie odpalało.
Ja bym w momencie baraku zapłony podmienił cewkę ( mam drugą ) i sprawdził halla. To są dwie częste rzeczy przez które silnik nie zapala. Dalej to już sprawdzenie układu paliwowego itp.


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

czoi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob maja 29, 2010 20:05
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Wielki problem z obrotami c.d. (filmiki)

Post autor: czoi » śr lip 20, 2011 22:28

Silniczek krokowy oczywiście jest. Tzn. technicznie to nie krokowy tylko zwykły z przekładnią jak w linku 2 posty wyżej (6 pinów). Odłączyłem go w celu sprawdzenia reakcji co będzie się działo - obroty wrosły nieco (spodziewane), ale sytuacja wygląda tak samo. Z wydechu w tym czasie (spadku obrotów) dobiega charakterystyczne pierdu-pierdu zamiast równego mruczenia. To samo zrobiłem z sondą i czujnikiem temperatury cieczy. Zero poprawy. W środe mechanik, niemniej warto wiedzieć przynajmniej czego szukać. Jutro wrzuce loga z vag-coma, może to będzie bardziej wymowne niż ten cały wodolejski opis ;]. Aha, wszelkie podciśnienia na swoim miejscu.



czoi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob maja 29, 2010 20:05
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Wielki problem z obrotami c.d. (filmiki)

Post autor: czoi » czw lip 21, 2011 18:26

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Oto wykres z VAG-COMA. Nie trudno się domyślić kiedy naciskałem na pedał gazu (x2)
A jeśli do kogoś przemawiają bardziej tabelki to proszę:
LOG-01-001-002-003.xls - 41 KB
Na żółto dodawanie gazu. A po za tym co to jest "Bin Bits"? i dlaczego się zmienia w zależności od naciśnięcia pedału gazu, ale niekonsekwentnie (patrz: tabelka)?
Znalazło także 2 błędy, ale że parametry były sensowne, to nie rozważam ich zasadności:
VAG-COM Version: Release 311.2-N

Control Module Part Number: 032 906 026 A
Component and/or Version: 1,6l R4 MONO D01
Software Coding: PMC 01
Work Shop Code:
2 Faults Found:
00522 - Engine Coolant Temperature Sensor (G62)
30-10 - Open or Short to B+ - Intermittent
00670 - Throttle Position Sensor (G127)
03-10 - No Signal - Intermittent
Panowie pomóżcie bo bieda bez auta straszna.



cordoba_2004
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: czw lis 02, 2006 21:07
Lokalizacja: tarnow

Re: Wielki problem z obrotami c.d. (filmiki)

Post autor: cordoba_2004 » śr sie 03, 2011 22:47

jak się sprawdza halla tą zarówką może mi ktoś wyjaśnić


nie ma

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości