szarpie dławi ?>

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tedsonUst
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn kwie 04, 2011 18:17

szarpie dławi ?>

Post autor: tedsonUst » pn lip 25, 2011 21:35

Witam golf 3 1995 1.8 90 KM benzyna + gaz
Problem polega na tym ze jak autko zimne odpale na benzynie gdy nic nie robie autko chodzi ale po 20 sekundach jakby cos prykalo ph ph h php i gasnie kolejna proba odpale trzymam lekko noge na gazie tak okolo 1400 obrotow i jak sie lekko rozgrzeje luz, albo jak przelacze na gaz to mozna jezdziec w innym przypadku gdy proboje jechac na benzynie to musze jakby pompowac pedal gazu bo jak trzymam to tak jakby paliwo sie nie dostawalo i tez przygasa. dodam ze od jakiegos czasu szarpie na gazie ( tutaj niedlugo jade do gazownika) Zas na benzynie gdy przycisne do konca pedal to tak jakby bylo cos zapchane dusi go i po czasie dopiero przyspiesza co to moze byc help :P
Wymieniane były w ostatnim czasie
Swiece , Filtr paliwa, 3,4 miesiace temu kable beru, kopułka i palec bosch i beru, Czujnik temperatury, nie wiem juz co mu dolega.
Ostatnio zmieniony pn lip 25, 2011 22:00 przez tedsonUst, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

szarpie dławi ?>

Post autor: Qto » pn lip 25, 2011 21:51

Może wymiana filtra paliwa styknie ??

PS.
Stosuj się do wcześniejszych wskazówek bo temat poleci...



tedsonUst
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn kwie 04, 2011 18:17

szarpie dławi ?>

Post autor: tedsonUst » pn lip 25, 2011 22:08

Filtr Wymieniany miesiac temu.



wesol88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt lip 15, 2011 15:29

szarpie dławi ?>

Post autor: wesol88 » śr lip 27, 2011 00:14

Jakiś czas temu miałem podobnie, po wymianie sondy było znacznie lepiej, jednak u mnie problem jest głębszy i nadal występują objawy, które wymieniłeś.
Sprawdź sonde może u Ciebie tylko ona jest winna.



alamakota
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: wt sty 19, 2010 01:35
Lokalizacja: wwa

szarpie dławi ?>

Post autor: alamakota » śr lip 27, 2011 00:22

stawiałbym zdecydowanie na pompę paliwa
ale skoro piszesz że na gazie to samo - to odpada
prędzej coś z cewką jakimś halem itp



tedsonUst
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn kwie 04, 2011 18:17

szarpie dławi ?>

Post autor: tedsonUst » śr lip 27, 2011 09:55

ale gdy zimny to na benzynie nie pojade za bardzo, musze odrazu przelaczyc na gaz to jest dobrze,
silink sie rozgrzeje to nie mam problemow z benzyna tylko jak zimny, a szarpie to czy ciepły czy zimny od takiego szarpania moze byc cewka??
i glowny problem z tym odpalaniem odpale ladnie chodzi ale jak nie trzymam nogi lekko na gazie to gasnie.
niebawem jade do gazownika to mi sprawdzi Sonde.

Problemem moze byc zły czujnik temperatury cieczy?? ten przy kroccu chłodnicy kupilem z zołta obwodka .



pitt47
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: wt gru 14, 2010 22:42
Lokalizacja: Gliwice

szarpie dławi ?>

Post autor: pitt47 » śr lip 27, 2011 12:22

Może być czujnik ale jego można sprawdzić a jak to zrobić to jest na forum. Gdybyś napisał (uzupełnił profil) skąd jesteś to ewentualnie u mnie w garażu leży taki czujnik i moglibyśmy na chwilę go założyć. Oprócz czujnika tempertury od razu sprawdź sobie czujnik temperatury zasysanego powietrza ten w monowtrysku do którego dochodzi wtyczka z 4 pinami. Pzdr.



tedsonUst
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn kwie 04, 2011 18:17

szarpie dławi ?>

Post autor: tedsonUst » śr lip 27, 2011 12:49

Jestem z Ustki ,a wtrysk mam chyba jednopunktowy , dzis gdy go odpalilem na benzynie mi prawie przygasal musialem lekko dawac gazu , przelaczylem na gaz wszystko w pozadku tylko podczas jazdy szarpie .
mam stary czujnik bede musial go podmienic. a gdzie znajduje sie ten czujnik temp zasysanego powietrza.??



tedsonUst
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn kwie 04, 2011 18:17

szarpie dławi ?>

Post autor: tedsonUst » czw lip 28, 2011 12:53

Cewka wymieniona na Beru, a przy odpalaniu nadal wystepuje to samo, czyli chodzi jakby na 3 gary i musze dawac lekko gazu tak do 1500 obrotow co to moze byc i zauwazylem jak dawal za mala dawke paliwa bo przy ruszaniu j wydaje mi sie jakby za malo paliwa dawał bo dusi go i chce gasnac musze duzo gazu dawac.



tedsonUst
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn kwie 04, 2011 18:17

szarpie dławi ?>

Post autor: tedsonUst » wt wrz 13, 2011 19:06

zamknac wszystko gra wymienionty filtr powietrza:)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości