VR6 dymi na biało; niskie obroty biegu jałowego; temp. płynu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Górsky
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 13:13
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

VR6 dymi na biało; niskie obroty biegu jałowego; temp. płynu

Post autor: Górsky » śr lip 13, 2011 07:23

Mam kilka problemów z moim nie dawno kupionym Golfem 3 VR6. Oznaczenie silnika AAA, przebieg 235000km (raczej prawdziwy).
1.Podczas jazdy temperatura płynu chłodzącego utrzymuje się mniej więcej w granicach 70 stopni, jedynie jak chwilę postoji to rośnie do 90stopni. Przypuszczam, że termostat będzie do wymiany, ale chcę się najpierw upewnić. Czy mam rację??
2.Obroty biegu jałowego utrzymują się mniej więcej na poziomie 600obr. Co może być przyczyną niższych obrotów, a może w VR6 takie obroty mają być??
3.Zauważyłem, że czasami zadymi na siwo/biało. Z reguły dzieje się to jak auto się trochę zagrzeje, czasami podczas depnięcia mocniej na gaz, a czasami podczas redukcji biegu (strzela też przy tym trochę z wydechu). Czy to są objawy zużytych pierścieni?? Na razie nie zauważyłem, żeby ubywało oleju lub płynu chłodniczego, ale autem jak na razie ok.500km zrobiłem. Po odkręceniu korka wlewu oleju nic z niego nie dymi. Olej jest Castrol 10W40. Może spróbować wymienić olej na mineralny??
Dodam jeszcze, że nie ma problemów z odpalaniem, auto raczej nie muli, ma swoją moc. Po podłączeniu do Vaga pokazał jedynie błąd czujnika obrotów, ale po skasowaniu ponownie się nie pojawił jak na razie.
Z góry dzięki za pomoc :)



pitt47
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: wt gru 14, 2010 22:42
Lokalizacja: Gliwice

VR6 dymi na biało; niskie obroty biegu jałowego; temp. płynu

Post autor: pitt47 » śr lip 13, 2011 08:29

1. Przypuszczenia są dobre. Miałem to samo dokładnie i po wymienie termostatu wszystko gra.
2. Może tak jest. U mnie w AAM ma być od 750 do 1000. Co to masz za silnik? Nie ma go w książce "Sam naprawiam.."
3. Rano jak odpalasz to też kopci? Jeśli tak to wskazuje to na uszczelniacze zaworów a jeśli nie no to pewnie twoje przypuszczenia mogą być właściwe niestety. Trzeba by zmierzyć ciśnienie w cylindrach z próbą olejową ewentualnie i będziesz wiedział więcej. Oleju nie zmieniaj bo półsyntetyk jest dobrym olejem. Zastanawia mnie jeszcze ten błąd czujnika obrotów wału. Coś tam jest nie tak. To jest ważny element jeśli chodzi o zapłon. Jak był wywalony to zapłon się przestawiał i stąd może być to kopcenie. Spróbuj go jeszcze przeczyścić. Pzdr.



Awatar użytkownika
Górsky
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 13:13
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: VR6 dymi na biało; niskie obroty biegu jałowego; temp. p

Post autor: Górsky » śr lip 13, 2011 14:25

pitt47 pisze:1. Przypuszczenia są dobre. Miałem to samo dokładnie i po wymienie termostatu wszystko gra.
spoko, więc z tym poradzę sobie sam
pitt47 pisze:2. Może tak jest. U mnie w AAM ma być od 750 do 1000. Co to masz za silnik? Nie ma go w książce "Sam naprawiam.."
silnik AAA, ale poszukałem trochę po internecie i podobno mniej więcej takie powinny być obroty biegu jałowego
pitt47 pisze:3. Rano jak odpalasz to też kopci? Jeśli tak to wskazuje to na uszczelniacze zaworów a jeśli nie no to pewnie twoje przypuszczenia mogą być właściwe niestety. Trzeba by zmierzyć ciśnienie w cylindrach z próbą olejową ewentualnie i będziesz wiedział więcej. Oleju nie zmieniaj bo półsyntetyk jest dobrym olejem. Zastanawia mnie jeszcze ten błąd czujnika obrotów wału. Coś tam jest nie tak. To jest ważny element jeśli chodzi o zapłon. Jak był wywalony to zapłon się przestawiał i stąd może być to kopcenie. Spróbuj go jeszcze przeczyścić. Pzdr.
nie zauważyłem, żeby rano kopcił, więc będę musiał jechać do mechanika, żeby pomierzył ciśnienie w cylindrach. Sprawdzę jeszcze raz auto na Vagu i zobaczę ten czujnik, może jednak jest jakaś szansa, że nie będzie trzeba pierścieni wymieniać. A jaki mniej więcej może być koszt wymiany pierścieni??



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

VR6 dymi na biało; niskie obroty biegu jałowego; temp. płynu

Post autor: Qto » śr lip 13, 2011 15:27

Górsky pisze:silnik AAA, ale poszukałem trochę po internecie i podobno mniej więcej takie powinny być obroty biegu jałowego
650-750obr/min



Awatar użytkownika
Górsky
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 13:13
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

VR6 dymi na biało; niskie obroty biegu jałowego; temp. płynu

Post autor: Górsky » śr lip 13, 2011 19:26

błąd na Vagu jest taki:
513 Czujnik prędkości obrotowej silnika - G28 brak sygnału



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

VR6 dymi na biało; niskie obroty biegu jałowego; temp. płynu

Post autor: Qto » śr lip 13, 2011 20:20

zobacz czy błąd znika kiedy silnik chodzi, w niektórych silnikach ten błąd występuje zawsze na zgaszonym silniku i nie należy się tym przejmować - nie wiem jak w AAA, u mnie w APE np tego nie ma



Awatar użytkownika
Górsky
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 13:13
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: VR6 dymi na biało; niskie obroty biegu jałowego; temp. p

Post autor: Górsky » śr lip 13, 2011 20:32

Qto pisze:zobacz czy błąd znika kiedy silnik chodzi, w niektórych silnikach ten błąd występuje zawsze na zgaszonym silniku i nie należy się tym przejmować - nie wiem jak w AAA, u mnie w APE np tego nie ma
OK, jutro posprawdzam...



Awatar użytkownika
TOMASZ13
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: śr paź 14, 2009 13:11
Lokalizacja: ZACHODNIOPOMORSKIE

VR6 dymi na biało; niskie obroty biegu jałowego; temp. płynu

Post autor: TOMASZ13 » czw lip 14, 2011 20:54

3
jeżeli szaro/biało dymi to masz walnięta uszczelkę pod głowicą i nie zmieniaj oleju na minerała jeżeli ci go nie pali
bo to zabójstwo dla silnika
jeżeli by palił olej to wali dym na niebiesko dobra nie aż tak perwersyjnie na niebiesko :jezor: ale tez miałby ciężko odpalić (kompresja)


GOLF mk3 1997 1,6 101KM
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=440492

Awatar użytkownika
maciejhan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: ndz lis 21, 2010 16:14
Lokalizacja: WLKP okolice Poznania

VR6 dymi na biało; niskie obroty biegu jałowego; temp. płynu

Post autor: maciejhan » sob lip 16, 2011 23:23

biały dym: spala się płyn chodzący, walnięta uszczelka pod głowicą, albo wypala się woda z wydechu jeżeli masz gaz w aucie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości