Problem z obrotami w 2.0 16v abf

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
piotrek gti_abf
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 199
Rejestracja: śr lut 23, 2011 01:32
Lokalizacja: okolice Wielunia

Problem z obrotami w 2.0 16v abf

Post autor: piotrek gti_abf » ndz maja 22, 2011 12:45

Witam! Mam taki oto problem: pewnego dnia jadąc sobie moim golfem 3 2.0 16v abf dojechałem do skrzyżowania puściłem nogę z gazu a on nagle zgasł więc odpaliłem a on w ciągu sekundy znowu zgasł i tak kilka razy pod rząd, więc przy następnym odpaleniu dodałem mu trochę gazu i wtedy jakoś chodził, ale gdy tylko puściłem gaz to zaraz gasł, starając się nie puszczać gazu dojechałem do domu. Na drugi dzień umyłem dokładnie przepustnice i silniczek krokowy poskładałem wszystko i próba: jakoś odpalił ale miał za niskie obroty tak poniżej 600 ledwo co chodził, ale przynajmniej nie gasł i takim stanie go zostawiłem. Za jakiś czas trzeba było gdzieś jechać i znowu podobna sytuacja odpalam a on gaśnie więc przytrzymałem go na gazie chwile i jakoś się wszystko "unormowało" (ale obroty dalej ok. 600) wygląda to tak jakby ssania nie miał, no i ja chce ruszać dodaje gazu a tu on zaczyna się dusić a obroty zaczęły się wahać od 1000 do1500 pochodził tak z minute i wszystko wróciło do poprzedniego stanu czyli obr. ok. 600. więc później podmieniłem czujnik od temp, zakładałem 3 po kolei i zero poprawy. Przejrzałem też wężyki od podciśnień i wszystko wygląda w porządku. Golf zachowuje się tak już ponad tydzień, czyli na zimnym silniku trzeba go trochę przytrzymać na gazie (tak ok. minuty), obr. ok. 600 jedyne co to jak na razie nie dusi się i obr. mu się nie wahają. Dodam że auto nie ma instalacji lpg. wiem że podobne tematy były ale niestety nie okazały się pomocne bo auto dalej nie chodzi jak powinno :-( Za pomoc z góry dzięki!!



Awatar użytkownika
wasiak
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 734
Rejestracja: sob lis 24, 2007 12:18
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Problem z obrotami w 2.0 16v abf

Post autor: wasiak » pn maja 23, 2011 19:55

jak masz mozliwosc podmien krokowca na poczatek


http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=190127 MOJE MK2 2E ZAPRASZAM

Awatar użytkownika
piotrek gti_abf
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 199
Rejestracja: śr lut 23, 2011 01:32
Lokalizacja: okolice Wielunia

Problem z obrotami w 2.0 16v abf

Post autor: piotrek gti_abf » pn maja 23, 2011 20:19

Dzisiaj byłem na kompie i wywaliło czujnik temp. podmieniłem i dalej to samo... A najlepsze jest to że vag widzi temp. płynu 160 stopni C... Rok temu jak vag też widział taką temp. to padł sterownik :-x i co tym razem znów to samo??? :banghead:



Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Problem z obrotami w 2.0 16v abf

Post autor: Gawior » śr maja 25, 2011 08:55

Może masz kiepską masę ? Często sterownik pada z barku odpowiedniej masy. Jak coś to mogę dać ci namiar do kogoś, kto może ma ECU od ABF-a


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z obrotami w 2.0 16v abf

Post autor: Paweł Marek » śr maja 25, 2011 14:02

dwa razy to byłby pech, sprawdź czy nie ma brudu we wtyczce czujnika albo zwarcia na jego kalekach.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
piotrek gti_abf
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 199
Rejestracja: śr lut 23, 2011 01:32
Lokalizacja: okolice Wielunia

Problem z obrotami w 2.0 16v abf

Post autor: piotrek gti_abf » śr maja 25, 2011 15:21

Kolego Gawior jak coś to możesz dać mi te namiary na ten sterownik, mój jeszcze nie padł, ale w razie co to niech są :-) A jeśli chodzi o tą masę to zaraz idę to sprawdzić, zobaczę też tą wtyczkę bo faktycznie może być tam brud bo mam walniętą uszczelkę pod pokrywą zaworów i może dostało się tam trochę oleju. Jak na razie to Golfowi ani się nie pogorszyło ani nie polepszyło, czyli na zimnym brak ssania, a na ciepłym obroty ok 600 :? Dzięki koledzy za zainteresowanie i za pomoc :-) jak się coś zmieni będę pisał.



Awatar użytkownika
Mentos6660
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: pt paź 15, 2010 23:25
Lokalizacja: VW GRUPA CHOJNICE

Problem z obrotami w 2.0 16v abf

Post autor: Mentos6660 » pt lip 01, 2011 16:50

piotrek ijak rozwiozales swoj problem? Mam ten sam problem, brak ssania obroty 600 i chodzi tylko jak sie troche zagrzeje:/ Jezeli ma ktos sterownik prosz eo kontakt



Awatar użytkownika
piotrek gti_abf
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 199
Rejestracja: śr lut 23, 2011 01:32
Lokalizacja: okolice Wielunia

Problem z obrotami w 2.0 16v abf

Post autor: piotrek gti_abf » wt lip 05, 2011 23:22

Mój problem niestety nie jest jeszcze rozwiązany do końca. To co jeszcze zrobiłem to pojechałem do konkretnego elektryka wg którego wszystko jest ok ze strony elektrycznej poza tym że sterownik widzi troche za duża temp powietrza zasysanego troche ponad 40 stopni ale to niby nie problem. Na zimnym dalej nie chodził dobrze wiec podniosłem delikatnie obroty krańcówką zamknięcia przepustnicy i teraz ma ok 780obr/min czy to na zimnym czy na ciepłym i przynajmniej nie gaśnie :-)



Awatar użytkownika
Mentos6660
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: pt paź 15, 2010 23:25
Lokalizacja: VW GRUPA CHOJNICE

Problem z obrotami w 2.0 16v abf

Post autor: Mentos6660 » śr lip 06, 2011 16:15

U mnie problem rozwiazany:D pablomed z golf3.pl napisal : " Regulator ma plus stały po bezpieczniku którego numeru nie pamiętam (więc sprawdź wszystkie - na tym samym bezpieczniku siedzi elektrozawór zbiorniczka z węglem aktywnym w prawym nadkolu) oraz sterująca masę od ECU z pinu 27". Wiec sprawdzilem bezpieczniki i okazalo sie ze mialem dwa spalone po wymianie samochod chodzi jak nowka:D Nie ma to jak sprawdziwi fachowcy:D Pozdrawiam i mam nadzieje ze ty tez rozwiazesz swoj problem. Pozdrawiam!



Awatar użytkownika
piotrek gti_abf
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 199
Rejestracja: śr lut 23, 2011 01:32
Lokalizacja: okolice Wielunia

Problem z obrotami w 2.0 16v abf

Post autor: piotrek gti_abf » śr lip 06, 2011 22:11

Dzięki za podpowiedź :D jutro biore się za przeglądanie bezpieczników :-)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości