problem z przyspieszeniem na zimnym silniku

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

dominop
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob gru 26, 2009 13:23

problem z przyspieszeniem na zimnym silniku

Post autor: dominop » ndz cze 05, 2011 00:11

ja wymieniłem: świece,kable,kopułkę,palec, filtr paliwa, czujnik temperatury wody, zrobiłem reset, na kompie wszystko ok.... i ciągle nic...nie może być tak, jak to mówią co niektórzy, że "ten typ tak ma".... no ale ja już nie wiem gdzie szukać tej przyczyny



Awatar użytkownika
scooby99
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: śr mar 11, 2009 15:20
Lokalizacja: Mielec

Re: problem z przyspieszeniem na zimnym silniku

Post autor: scooby99 » ndz cze 05, 2011 10:00

Ja również przyłącze sie to pytania(Silnik 1.6 AFT) U mnie dusi zwłaszcza, gdy silnik jest zimny a auto chwile postoi na słońcu(upale) chociaż nie zawsze, jak kolega wyżej pisał niekiedy jest tak jak wychodzę rano do pracy i jest cos ala rosa to zbiera się jak oszalały aż się przyjemnie jeździ... Po chwili to samo czyli muł do momentu, gdy złapie coś koło 60-70 stopni...
Ja pod lupę biorę przepływkę bo tylko taki błąd wywala. Z tego co wiem to nie zawsze wychodzi błąd przepływomierza.
A jak u was z przepływką sprawdzaliście ją może...??



dominop
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob gru 26, 2009 13:23

problem z przyspieszeniem na zimnym silniku

Post autor: dominop » ndz cze 05, 2011 18:45

scooby99 pisze:A jak u was z przepływką sprawdzaliście ją może...??
ja swoją czyściłem... bo po zakupie jak byłem u znajomego i mi się podpinał to wspominał mi, że przydało by się ją przeczyścić bo "coś tam" z obrotami i faktycznie po czyszczeniu jest wszystko ok a wcześniej np po odpaleniu lub na "luzie" po dodaniu gazu i odpuszczeniu miały chwilę problemu z uspokojeniem się [2-3 sekundy] ... tak się wahały plus/minus 750-1100 obrotów



kedar357
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr paź 01, 2008 18:40
Lokalizacja: Zamość

problem z przyspieszeniem na zimnym silniku

Post autor: kedar357 » pt cze 10, 2011 14:15

Chyba dzisiaj znalazłem problem ponieważ zauważyłem jest przewód podciśnieniowy 2 regulatora podciśnieniowego 1 się odłączył od silownika podciśnieniowego 3 w skutek tego kolektor łapał lewe powietrze jeszcze na 100 procent nie wiem bo nie sprawdzałem na zimnym silniku.
wszystko widać na załączonym obrazku

Obrazek


W końcu wiem co to było, a więc u mnie tak jak wyżej napisałem przewód 2 się odłączył od siłownika 3, teraz juz mój golfik reaguje na gaz normalnie, i jeszcze w dodatku zyskał sporo na osiągach :grin: . Więc radzę tym co maja podobny problem, sprawdzić ten przewód ewentualnie regulator albo ten "siłownik" podciśnieniowy , aż dziwie się jakiego ma teraz kopa to skromne 1,6



dominop
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob gru 26, 2009 13:23

problem z przyspieszeniem na zimnym silniku

Post autor: dominop » pt lip 01, 2011 16:10

pogoda się zmieniła, temperatura spadła, po deszczu wilgotność jakby większa i..... :?: :?: rano [6.00, 14st.C za oknem] wsiadam do auta i ruszam do pracy a problemu z duszeniem się na obrotach 1700-2000 - BRAK :shock:
czy ktoś może to wytłumaczyć :?: bo ja już przestałem logicznie myśleć :goof: :goof: :goof:



mariusz950
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr paź 06, 2010 20:21

Re: problem z przyspieszeniem na zimnym silniku

Post autor: mariusz950 » śr lip 27, 2011 19:34

Podpinam się tak jak inni podobny problem :/ przy około 2000obr. po chwili na lekkim wciśniętym pedale jak by mu paliwo odcinał depne mu prawię w podłogę to jak by mu kopa sprzedał ale tak to ciężko jeździć.



Awatar użytkownika
Jaras
Mk3 Golf Fan
Mk3 Golf Fan
Posty: 131
Rejestracja: śr lut 23, 2011 19:22
Lokalizacja: Lipno

problem z przyspieszeniem na zimnym silniku

Post autor: Jaras » czw lip 28, 2011 10:53

A podstawa gaźnika ? Nie łapie czasem lewego powietrza? odpal go i złap za górę gaźnika i poruszaj reką jeżeli usłyszysz (syknięcie) i zgaśnie to może być i to...
Ta podstawa też potrafi narobić problemów...
Ten silnik posiada TPS ? Być może scieżki są wytarte ...
Jest to czujnik położenia przepustnicy



kedar357
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr paź 01, 2008 18:40
Lokalizacja: Zamość

problem z przyspieszeniem na zimnym silniku

Post autor: kedar357 » pn sie 08, 2011 02:10

Hejka to znowu ja u mnie problem w niewielkim stopniu sie powtórzył, i naszło mnie na zmianę uszczelki pod pokrywą zaworów a jak wiadomo w AFT kolektor idzie nad pokrywą zaworów wiec w pierwszej kolejności trzeba go zdemontować , wiec tak uczyniłem odkręcając 3 śrubki z przodu i kilka z tyłu oraz demontując rure dolotu powietrza i killka innych przewodów odchyliłem go w strone akumulatora , przy składaniu uszczelkę od kolektora tam z przodu gdzie idą 3 śruby oczyściłem i posmarowałem sylikonem i złożyłem i od tamtej pory czyli jakieś 2 tygodnie problemu nie ma a spalanie na trasie przy równej jeździe tak ok 80-90 km/h potrafi zejść nawet do 5,8 l /100km przynajmniej tak pokazuje to MFa a w ruchu mieszanym to ok 7.2- 8 l/100 km zależy jaka noga ciężka.



Damian.M

Re: problem z przyspieszeniem na zimnym silniku

Post autor: Damian.M » pn sie 08, 2011 10:14

Witam,
może sonda?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości