golf III podczas jazdy nie osiaga temp 90 stopni

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

michao
...
...
Posty: 446
Rejestracja: wt paź 21, 2008 11:34
Lokalizacja: Lubelskie

golf III podczas jazdy nie osiaga temp 90 stopni

Post autor: michao » pn kwie 18, 2011 12:34

Ale u niego to sie nie sprawdzi bo wentylator sie nie uruchomi przy 80 czy 90 stopniach moze to pomoglo Tobie ale czy w tym przypadku hmmm.
U mnie np zeby zalaczyl sie wentylator musial bym na 1 biegu jezdzic bo moj wentylator uruchamia sie w granicach 94-96 stopni a nawet na postoju nie zlapie takiej temp



Awatar użytkownika
zbyszegk
GTI Edition
GTI Edition
Posty: 749
Rejestracja: pt gru 02, 2005 20:46
Lokalizacja: BT
Kontakt:

golf III podczas jazdy nie osiaga temp 90 stopni

Post autor: zbyszegk » pn kwie 18, 2011 18:53

A więc tak. Próbowałem odpowietrzyć układ metodą kolegów. Nie wiem w jaki sposób można dostrzec to odpowietrzenie, u mnie nagrzałem auto do włączenia wentylatora przy odkręconym korku zbiorniczka wyrównawczego, zaczęło wywalać wtedy płyn, wtedy włączyłem ogrzewanie na full i dodałem trochę gazu, i płyn został jak gdyby zassany z powrotem. Nie wiem czy się odpowietrzył czy nie... jeszcze nie jeździłem za wiele ale wydaje mi się że wskazówka idzie wyżej... napisze po jakiejś trasie czy pomogło..



pierorzy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: śr gru 22, 2010 22:25
Lokalizacja: Zamość

Re: golf III podczas jazdy nie osiaga temp 90 stopni

Post autor: pierorzy » pn kwie 18, 2011 19:11

michao18 pisze:Ale u niego to sie nie sprawdzi bo wentylator sie nie uruchomi przy 80 czy 90 stopniach moze to pomoglo Tobie ale czy w tym przypadku hmmm.
U mnie np zeby zalaczyl sie wentylator musial bym na 1 biegu jezdzic bo moj wentylator uruchamia sie w granicach 94-96 stopni a nawet na postoju nie zlapie takiej temp


Nie wiem co jest twojemu samochodzikowi że nie łapie temperatury na postoju...
Mój chwile pochodzi i zaraz wskazówka idzie do góry... Wydaje mi sie że na postoju szybciej powinien złapać temperature, bo nie ma wtedy chłodzenia powietrzem tylko sam płyn zostaje do chłodzenia...
Mój VW chodzi kilka minut i zaraz wentylator się załącza;)



jerzyk28
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt kwie 15, 2011 21:34

golf III podczas jazdy nie osiaga temp 90 stopni

Post autor: jerzyk28 » pn kwie 18, 2011 19:51

sprobuje odpowietrzyc jak radzicie faktycznie moze byc zapowietrzony a to jest benzyniak napisze czy pomoglo serdeczne dzieki



evilenko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 288
Rejestracja: czw maja 20, 2010 20:50
Lokalizacja: Gdańsk

golf III podczas jazdy nie osiaga temp 90 stopni

Post autor: evilenko » wt kwie 19, 2011 08:58

thomas24 Twój przypadek jest przykładem na to, że wskazania na zegarach i dane wysyłane do kompa mogą się różnić. Czujnik temperatury ma 4 piny, 1sza para wysyła sygnał do zegarów a 2ga do kompa. Najwyraźniej Twój czujnik jest tylko częściowo niesprawny (optymiści powiedzą, że częściowo sprawny) lub coś jest z przewodami między czujnikiem a zegarami. Sam czujnik możesz sprawdzić mierząc multimetrem jego opór odpowiedni dla różnych temperatur - info na forum.
jerzyk28 na wszelki wypadek podłącz auto pod kompa i zobacz jak tam będzie wyglądała temperatura.



pierorzy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: śr gru 22, 2010 22:25
Lokalizacja: Zamość

golf III podczas jazdy nie osiaga temp 90 stopni

Post autor: pierorzy » wt kwie 19, 2011 11:16

Sprawdz i daj znac czy pomogło;)
W moim VW pomogło;p



Awatar użytkownika
mishabest
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 488
Rejestracja: czw mar 26, 2009 18:29
Lokalizacja: kraków

golf III podczas jazdy nie osiaga temp 90 stopni

Post autor: mishabest » wt kwie 19, 2011 14:48

spotkałem się już kilka razy na forum z postami, że liczniki w starszych modelach były mniej dokładne i wskazywały większe wahania temperatury, w późniejszych to było jakoś stabilizowane że przy większych wahaniach wskazówka stała na 90 stopni. Mam tak samo jak kolega, podczas jazdy spada na 80-85, w korku 90 i wyżej, potem wiatrak i znów 90... termostat otwiera przy około 85 (niby powinien 87...) , więc poprostu uznaję że tak ma być, auto mi się nie przegrzewa , zagrzewa się szybko więc nie uważam, żeby był to jakiś problem.


Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

golf III podczas jazdy nie osiaga temp 90 stopni

Post autor: Paweł Marek » wt kwie 19, 2011 18:33

raczej stare były bardziej dokładne co wkurza użytkowników, niepotrzebnie zresztą przeciez temperatura może się wahać w rozsądnych granicach i nic złego z tego powodu się nie dzieje. Jesli temperatura wskazywana na liczniku nie spada poniżej 75 stopni w czasie jazdy - uważam że niema się czym przejmować, poniżej tej temperatury - termostat do wymiany.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
mishabest
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 488
Rejestracja: czw mar 26, 2009 18:29
Lokalizacja: kraków

golf III podczas jazdy nie osiaga temp 90 stopni

Post autor: mishabest » wt kwie 19, 2011 20:40

Paweł Marek pisze:raczej stare były bardziej dokładne
dokładnie o to chodziło, żle się wyraziłem :)


Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae

PabloSBT
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: pt gru 11, 2009 22:59
Lokalizacja: CK

Re: golf III podczas jazdy nie osiaga temp 90 stopni

Post autor: PabloSBT » śr kwie 20, 2011 18:57

jerzyk28 pisze:golf III podczas jazdy nie osiaga temp 90 stopni a na postoju osiaga wymienilem juz termostat i czujnik temperatury co jeszcze moze byc tego przyczyna piszcie Dzieki
jaki masz licznik VDO?? one często przekłamują ja wymieniłem czujnik temp bo miałem 80 stopni na rozgrzanym a teraz po wymianie mam 95 stopni podczas jazdy :P więc ewidentna wina licznika termostat mam na 100% sprawny


[url=http://www.autocentrum.pl/880-dziennik_kosztow_volkswagen_golf-1999763743-1.html][img]http://www.autocentrum.pl/gfx/awc/petrolicons/1999763743_3.gif[/img][/url]

jerzyk28
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt kwie 15, 2011 21:34

Re: golf III podczas jazdy nie osiaga temp 90 stopni

Post autor: jerzyk28 » ndz maja 01, 2011 10:28

jaki masz licznik VDO?? one często przekłamują ja wymieniłem czujnik temp bo miałem 80 stopni na rozgrzanym a teraz po wymianie mam 95 stopni podczas jazdy :P więc ewidentna wina licznika termostat mam na 100% sprawny[/quote]
odpowietrzanie nie pomogło a licznik mam VDO wiec pewnie to jego wina tak jak piszesz ze przekłamauje
jak bede mial mozliwosc zmiany licznika lub sprawdzenia na jakims innym to dam znac Dzieki



jerzyk28
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt kwie 15, 2011 21:34

golf III podczas jazdy nie osiaga temp 90 stopni

Post autor: jerzyk28 » ndz maja 01, 2011 10:29

odpowietrzanie nie pomogło a licznik mam VDO wiec pewnie to jego wina tak jak piszesz ze przekłamauje
jak bede mial mozliwosc zmiany licznika lub sprawdzenia na jakims innym to dam znac Dzieki



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości