TPS do ABU - problemy z obrotami

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

DaroW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: czw sty 28, 2010 19:25
Lokalizacja: okol. Czewy

TPS do ABU - problemy z obrotami

Post autor: DaroW » pt kwie 15, 2011 20:33

wegi pisze:czy sam goły wtryskiwacz od silnika 1,8 (symbolu niestety nie znam bo mam tylko "głowę" wtrysku od tego motoru AAM, ABS??) będzie pasował do 1,6 ABU?
Jeśli się zmieści to możliwe, że tak w ETKA różnią się co prawda numerem ale początkiem numeru, a koniec mają taki sam.



Awatar użytkownika
wegi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: sob wrz 30, 2006 17:22
Lokalizacja: Kaliska / Stara Kiszewa (pomorskie)
Kontakt:

TPS do ABU - problemy z obrotami

Post autor: wegi » wt maja 10, 2011 15:06

Mam kolejne problemy z obrotami w moim ABU.
Na biegu jałowym obroty zaczynają windować w górę i falują na poziomie 1600-2000 obr/min (podobnie na benzynie i na gazie), podczas jazdy da się wyczuć delikatne przyszarpywania. Po odłączeniu wtyczki od TPS - jak ręką odjął, obroty na luzie wracają na niecałe 900, auto przyśpiesza normalnie, są jedynie kłopoty z odpaleniem na zimno (to chyba od odłączonego TPS)
Problemy te zaczęły się po tym jak miałem zdjętą przepustnicę w celu wyczyszczenia jej i nałożenia silikonu pomiędzy "głowice" wtrysku a mikser (poprzednio o tym zapomniałem). Miałem też problemy z gaśnięciem auta na gazie dopóki silnik nie osiągnał temp roboczej. Teraz zimny trzyma na gazie ale zaczęly sie problemy z obrotami jak na początku.
Gdzie szukać przyczyny. Na kompie błędy zwiazane z sondą (normalne przy LPG I gen)


Toyota RAV4 II D-4D 2005
VW Golf II 1,6 TD 1V 1991

dawniej:

VW Passat B4 1,9 TDI AFN 1996
VW Golf II 1,6 D JP 1991
VW Golf III 1,6i + LPG ABU 1993
VW Golf III 1,9 TD Variant 1997

domen244
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn lis 07, 2011 20:56

TPS do ABU - problemy z obrotami

Post autor: domen244 » pn lis 07, 2011 23:26

Panowie, mam prośbę mam wł silnik ABU 1,6 75 koni, ale akurat cały " gaznik" mam w domu , czy wie ktoś jakie wartości rezystancji powinien posiadać ten potencjometr pomiędzy pinami? Z czystej ciekawości się pytam bo mam serwisówkę ale wartości rezystancji są na kilometr odbiegające od tych które ja mam u siebie . Chyba że macie link do takich info na tym forum , to podeślijcie b proszę bo szukam ale marnie to idzie.
Dzięki z góry za informacje



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości