Problem z odpalaniem na benzynie!!!!!!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Dubik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: wt lut 17, 2009 00:00
Lokalizacja: Zduńska Wola
Kontakt:

Problem z odpalaniem na benzynie!!!!!!

Post autor: Dubik » pt mar 04, 2011 23:29

Witam posiadam mk3 1.8 ABS+lpg mam problem który dotyczy odpalania na benzynie.Od wczoraj samochód nie chce zapalić na benzynie.Dzisiaj dorwałem sie do pompy w baku wyciagnięta i sprawdzona dział jak należy,wymieniłem także filtr paliwa,paliwo dochodzi do gażnika pod maską ale powrotem wraca i nie przedostaje się do gażnika co uniemożliwia odpalenie na benzynie.Ale jeśli leje bezposrednio ze strzykawki w gaźnik odpala co w takim razie może blokować dostawanie się benzyny do gaźnika powiem także że ciśnienie w wężach jest odpowiednie bo sprawdzałem.Może miał ktoś podobny problem.POMOCY!!!!


http://img35.imageshack.us/img35/9276/vagc.jpg

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z odpalaniem na benzynie!!!!!!

Post autor: Paweł Marek » pt mar 04, 2011 23:47

najpierw sprawdź układzik odcinający zasilanie wtryskiwacza podczas jazdy na LPG. Przecięty jeden z kabli w górnej wtyczce 4-kablowej, wpięty zazwyczaj w przekaźnik który mógł się zepsuć


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Dubik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: wt lut 17, 2009 00:00
Lokalizacja: Zduńska Wola
Kontakt:

Problem z odpalaniem na benzynie!!!!!!

Post autor: Dubik » sob mar 05, 2011 06:28

Paweł Marek, Oki sprawdzę to i dam znąć czy coś pomogło jeśli nie będziemy szukać dalej przyczyny :grin:


http://img35.imageshack.us/img35/9276/vagc.jpg

Awatar użytkownika
Dubik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: wt lut 17, 2009 00:00
Lokalizacja: Zduńska Wola
Kontakt:

Problem z odpalaniem na benzynie!!!!!!

Post autor: Dubik » sob mar 05, 2011 22:50

Temat rozwiązany w moim przypadku przyczyna błacha po prostu w kostce sterownika LPG urwał sie kabelek który dotykając innych pinów w kostce powodował zwarcie ktore odcinałao doływ paliwa a nawet dzisiaj okazało sie ze gazu taka błachostka ale gazownik pewnie by wymyślał cuda ale udało mi sie z tym uporać samemu i wszystko jest oki.pozdro i dzięki za rady.
Ostatnio zmieniony sob mar 05, 2011 23:45 przez Dubik, łącznie zmieniany 1 raz.


http://img35.imageshack.us/img35/9276/vagc.jpg

kriss83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt lut 15, 2011 21:13

Problem z odpalaniem na benzynie!!!!!!

Post autor: kriss83 » sob mar 05, 2011 22:55

Witam!!! mam problem z 1.8 AAM odpali na benzynie i nie chcę wejść na wyższe obroty. A po odpaleniu chwilę pochodzi i zgaśnie, czy jest to możliwe że pompa paliwa się spaliła?Po zdjęciu węża z mono wtrysku i włączeniu zapłonu paliwo ledwo leci. Proszę o podpowiedź!!!



Awatar użytkownika
Dubik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: wt lut 17, 2009 00:00
Lokalizacja: Zduńska Wola
Kontakt:

Problem z odpalaniem na benzynie!!!!!!

Post autor: Dubik » sob mar 05, 2011 23:54

kriss83, Wymieniałeś filtr paliwa może to jest spowodowane tym że przez zabrudzony filtr nie dochodzi paliwo w taki ciśnieniu jak powinno wiem z własnego doświadczenia wymieniałem wczoraj filtr a na filtrze data wymiany 99 rok gdy dmuchałem w niego ciężko przechodziło powietrze a co dopiero bęzyna, po wymianie filtra i przekręceniu zapłonu w wężu który doprowadza paliwo do monowtrysku spadł wąż z obejmą i polało się paliwo czyli sami widzicie jakie wcześniej było małe ciśnienie i gdzie tu miał śmiegać na bezynie.Ale skoro leci to znak że pompa podaje paliwo sprawdz kolego filtr. :bigok:


http://img35.imageshack.us/img35/9276/vagc.jpg

kriss83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt lut 15, 2011 21:13

Problem z odpalaniem na benzynie!!!!!!

Post autor: kriss83 » śr mar 09, 2011 23:52

Cześć! mam golfa 1.8 AAM benzyna gaz problem polega na tym,że na benzynie po przekręceniu zapłonu samochód odpali i zaraz zgaśnie. wymieniłem filtr paliwa, założyłem inna pompę paliwa oraz kompletny mono wtrysk, czujnik temperatury wody dziś odłączyłem instalacje gazową tak jak by wo gule jej nie miał i samochód tak samo się zachowuje.
Koledzy pomóżcie co może być tego przyczyną????



adamwwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 21:38
Lokalizacja: Wyszków

Problem z odpalaniem na benzynie!!!!!!

Post autor: adamwwy » czw mar 10, 2011 02:54

Immobilizer albo inne zabezpieczenie antykradzieżowe posiadasz w aucie?? Większość przypadków takich jak Twój to wina immobilizera. Na początek zdejmij pokrywę z modułu wtrysku (tą na 3 śrubach), tak, żebyś widział wtryskiwacz i poproś kogoś, aby próbował odpalić. Zobaczysz wtedy czy przyczyną gaśnięcia jest przerwanie podawania paliwa.



kriss83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt lut 15, 2011 21:13

Re: Problem z odpalaniem na benzynie!!!!!!

Post autor: kriss83 » czw mar 10, 2011 08:22

Sprawdziłem i właśnie odcina paliwo na wtrysku. A jeśli jest to wina immobilizera to jak to można sprawdzić?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z odpalaniem na benzynie!!!!!!

Post autor: Paweł Marek » czw mar 10, 2011 09:15

Najpierw sprawdź czy go masz szukajka ci podpowie jak - jest pętla czujnika przy stacyjce i sterownik pod licznikiem znajdziesz łatwo fotki.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

kriss83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt lut 15, 2011 21:13

Re: Problem z odpalaniem na benzynie!!!!!!

Post autor: kriss83 » czw mar 10, 2011 22:33

Dzięki koledzy za podpowiedzi!!!sprawa się rozwiązała powodem jednak był immobilizer rano odłączyłem akumulator, gdy podłączyłem go ponownie samochód odpalił bez problemu na benzynie widocznie przez immobilizer komputer chwycił błąd. Dziękuje za pomoc!!!pozdrawiam :-)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości