Nie pali na penzynie

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Krisy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw cze 03, 2010 23:37
Lokalizacja: wawa

Nie pali na penzynie

Post autor: Krisy » czw lut 17, 2011 22:20

Witam:) Mam golfika III 1.4 benzyna + lpg. W październiku wymieniłem pompkę i filtr paliwa na nowy. Co jakiś czas było regularnie jezdzonę na samym paliwie, a prócz tego normalnie zazwyczaj odpalał się tez z paliwa a potem się przełącza. w zeszłym tygodniu benzyna odmówiła posłuszeństwa i zobaczyłem ze kontrolka paliwa spadła do rezerwy wiec na gazie pojechałem na najbliższą stację, zatankowałem do połowy a tu ku mojemu zaskoczeniu rozrusznik kręci normalnie lecz brak jakiejkolwiek próby odpalenia. Po przekręceniu zapłonu przez kilka sekund słychać pompkę, w czasie jazdy na lpg przełączam na benzynę i samochód najzwyczajniej gaśnie. co może być powodem??



adamwwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 21:38
Lokalizacja: Wyszków

Nie pali na penzynie

Post autor: adamwwy » czw lut 17, 2011 23:43

Sprawdź czy wtrysk podaje paliwo.



Krisy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw cze 03, 2010 23:37
Lokalizacja: wawa

Nie pali na penzynie

Post autor: Krisy » pt lut 18, 2011 10:10

da się to sprawdzić bez wizyty u mechanika??



Emilcia183
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn mar 14, 2011 20:41

Nie pali na penzynie

Post autor: Emilcia183 » pn mar 14, 2011 21:51

Hej! ja mam podobny problem. mam golfa 1.8 z gazem. Jak go kupiłam wszystko było ładnie pięknie lecz po pewnym czasie zaczął dziwnie zachowywać się na benzynie...tzn gdy jechałam na gazie i chciałam przełączyć na benzynę to po jakichś 500m gasł... okazało się, że pompka się zatarła, ale po wymianie zamiast mu się polepszyć, to mu się pogorszyło, bo przestał odpalać. nie mówiąc już o jeździe...przewody i świece są nowe. wtrysk jest sprawny, przekaźniki też...rozgladałam się po forach i ludzie piszą, że to może być wina sondy, ale jeśli ona wcześniej nie była wogóle podłączona a samochód pracował ładnie na benzynku i na gazie, to moim zdaniem nie jest to wina sondy...Nie mam pojecia juz co to może byc...bardzo prosze o jakies podpowiedzi co mam posprawdzać i w ogóle:) z góry wielkie dzieki:) pozdrówki;)



wypity
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: pn lip 20, 2009 09:50
Lokalizacja: Toruń

Nie pali na penzynie

Post autor: wypity » wt mar 15, 2011 16:55

da się to sprawdzić bez wizyty u mechanika??
no pewnie, po probach odpalenia na benzynie wykrec swiece (tak chyba najlatwiej) i zobacz jak wyglada: jesli sucha to nie dostaje paliwa,
ludzie piszą, że to może być wina sondy, ale jeśli ona wcześniej nie była wogóle podłączona a samochód pracował ładnie na benzynku i na gazie, to moim zdaniem nie jest to wina sondy...


gdy sonda jest walnieta to sterownik podaje "wedle uznania" dawke paliwa wiec masz racje nie w tym lezy problem.

sprawdz tak jak wyzej kolega, czy w ogole silnik dostaje paliwo.

z podobnym objawem spotkalem sie nie dawno u znajomego, tylko ze przy ropniaku. autko zdazylo odjechac ok 600m od garazu i zdechlo...przyczyna byl filtr paliwa ;] warto tez go sprawdzic


Obrazek

Emilcia183
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn mar 14, 2011 20:41

Nie pali na penzynie

Post autor: Emilcia183 » wt mar 15, 2011 18:28

filtr paliwa... tylko że u mnie filtr jest nowy wiec raczej i on nie jest przyczyną tych wariacji....;/ paliwo też dostaje, wtrysk sprawuje się prawidłowo o to chodzi...kurde mol :? zgłupiałam całkiem już:)hehe



wypity
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: pn lip 20, 2009 09:50
Lokalizacja: Toruń

Nie pali na penzynie

Post autor: wypity » wt mar 15, 2011 21:39

no samochodzik potrafi czasem podniesc cisnienie :P
moje doswiadczenie w tym momencie juz sie nie przyda niestety, jesli dziala na LPG i wszystko to co przypuszczlnie moglo zawiesc dziala to moge jedynie polecic podlaczenie pod VAG-a, moze cos wylapie ;], chyab ze ktos z forum cos doradzi jeszcze,mozna sprobowac jeszcze odlaczyc aku na jakeis 30min zeby sie komp zrestartowal, albo pobawic sie z odlaczaniem wtyczek, sondy czy czujki temp albo poprostu podjechac do jakeigos warsztatu i niech lukna o co moze chodzic ;] przewaznie za sama diagnoze nie kasuja (przynajmniej niektorzy);]
ale na 90% jestem a raczej bylem przekonany ze problem lezy w filtrze paliwa:P


Obrazek

Awatar użytkownika
PAPAYOS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sie 30, 2007 15:04
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Nie pali na penzynie

Post autor: PAPAYOS » wt mar 15, 2011 21:55

Podstawowe pytanie...

Jak kręcisz na benzynie to czujesz paliwo czy nie?
Jeśli nie to nie dostaje paliwa...
Sprawdź wszystko po kolei od pompki do wtrysków. To że pompkę słychać to wcale nie znaczy, że podaje paliwo, mógł zdechnąć przewód od pompki paliwa w baku...

Jeśli kręcisz i czujesz paliwo to sprawdź iskrę. Może cewka zdycha i iskra ma za mało energii aby dokonać zapłonu mieszanki paliwowo powietrznej. Najlepiej podmień cewki od jakiegoś kolegi... Jeśli dostaje paliwo to nie ma siły i musi zapalić, przynajmniej powinien wyrazić chęć zagadania.

Pozdrawiam
PAPAYOS


https://www.facebook.com/pages/Cthulhu/369766173200313

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Nie pali na penzynie

Post autor: Qto » wt mar 15, 2011 22:37

Krisy pisze:Nie pali na penzynie
edytuj i napisz normalnie



Emilcia183
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn mar 14, 2011 20:41

Nie pali na penzynie

Post autor: Emilcia183 » śr mar 16, 2011 19:03

ok dzięki:) jednak musi być to wina tego przewodu albo coś....bo wszystko inne sprawne:) podłączany był do tego VAG całego:)hehe i nic:) dzieki jeszcze raz za wasze porady:) coś sie może wymodzi:) pozdro :D



Emilcia183
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn mar 14, 2011 20:41

Nie pali na benzynie

Post autor: Emilcia183 » śr mar 16, 2011 21:27

dzisiaj sprawdzałam pompkę i podaje ładnie benzynę... ciśnienie jest prawidłowe. Wtrysk się nie zacina, przy odpalaniu czuć benzynę, więc raczej wszystko jest ok. Po sprawdzeniu tego wszystkiego samochód odpalił na benzynie, wkręcił się do 3000 obrotów, ale po 3 sekundach zaczął chodzić na 3 cylindry i gasnąć...a potem jak mu dodawałam gazu to już się nie wkręcał tylko zdychał tak jakby coś go dławiło...i tak sobie pomyśleliśmy z chłopakiem, czy to przypadkiem nie jest wina przekaźnika silnika? czy mógłby ktoś wysłać schemat skrzynki bezpieczników z opisem przekaźników? chyba ze znacie inne rozwiązanie tego problemu:) sprawdzałam w internecie tą skrzynkę i kurde mol u mnie na 3 polu nie ma tego przekaźnika, więc chciałabym się dowiedzieć, na którym numerze znajduje się ten przekaźnik i jak go można sprawdzić???????:)
pzdr xD



adamwwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 21:38
Lokalizacja: Wyszków

Nie pali na penzynie

Post autor: adamwwy » czw mar 17, 2011 03:36

Odłącz na nockę akumulator. Spotkałem się z takim przypadkiem w innych autach i bywa, że podczas jazdy na gazie jest rozwalana mapa wtrysku poprzez źle ustawioną emulację sondy (przykładem jest moje toledo 1.6) Odłączenie akumulatora pomaga w tym przypadku. Silnik pracuje na benzynie dopóki nie pojeździ się dłużej na gazie.

VAGiem tylko błędy odczytaliście czy sprawdziliście też dane z czujników?


Rozumiem, że problem występuje tylko na benzynie, a LPG pracuje OK.



ju64rek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt cze 30, 2006 15:08
Lokalizacja: suwałki

Nie pali na penzynie

Post autor: ju64rek » czw mar 17, 2011 16:14

Najprawdopodobniej przeprogramował się sterownik silnika to norma w VW na gazie, odłącz przewód masowy akumulatora co najmniej na 15 minut, jak możesz to dłużej, jak po tym będzie chodził na benzynie to trzeba założyć przekaźnik rozłączający podtrzymanie pamięci sterownika, to najprostsze rozwiązanie ale najskuteczniejsze. Ja jeżdżę tak 6 lat.


jurek

Emilcia183
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn mar 14, 2011 20:41

Nie pali na penzynie

Post autor: Emilcia183 » czw mar 17, 2011 16:36

Wiesz co już tak robiłem jak mówisz odłączyłem akumulator ale dalej nic ..... Tak były sprawdzane błędy a danych z czujników nie sprawdziłem bo nie miałem jak po prostu .... Ten problem jest tylko na benzynie a na gazie jest oki ...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości