Nie odpala na bęzynie, chyba pompa paliwa ???

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

seboja
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 162
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 13:21
Lokalizacja: Ciechanów

Nie odpala na bęzynie, chyba pompa paliwa ???

Post autor: seboja » wt sty 25, 2011 20:18

Witam
Opiszę swój problem w kilku zdaniach. Jadąc pewnego dnia na benzynie, samochód zaczynał gasnąć, uznałem że paliwa zabrakło a więc jak zawsze przełączyłem na LPG, bo wcześniej go rozgrzewałem. No i jeździłem bez benzyny jeden dzień. Następnego dnia wieczorem postanowiłem pojechać zatankować auto. Po zatankowaniu samochód nie chciał odpalić na benzynie ale jednak chyba po chwili odpalił i obroty podchodziły do max 500 z tego co pamiętam i gasł, wcześniej słyszałem dźwięk pompy paliwowej, teraz jej nie słyszę, samochód nie chodzi wcale na benzynie i wog. nie odpala. Sprawdzałem 18 bezpiecznik odpowiedzialny za pompę ale był ok. Postanowiłem otworzyć bagażnik i ponoć pompa jest obok koła zapasowego w takim okrągłym otworze, no i odkręciłem to i z tego co pamiętam była tam kostka przewodów i dwa inne przewody na których pod spodem widniały strzałki jedna "do góry" druga "do dołu" czy to była pompa paliwowa ?? jeżeli tak to jak to zdemontować ?? tam nie widziałem żadnych śrub ?? :?

Ps. Na gazie samochód chodzi ok tyle że benzyna zawsze była mi potrzebna do odpalania bo wiadomo że lepiej pali na benzynie i lepiej dla silnika, i parownik nie zamarza jeżeli gasi się na benzynie z tego co słyszałem i tak robiłem.

Czy to pompa paliwowa czy coś innego, może jakiś przekaźnik pompy paliwowej jeżeli coś z tych rzeczy to jak wszystko posprawdzać czy działa ??


SILNIK 1.6 AEE



http://www.handlom.webd.pl/images/pompapaliwa/10.jpg to taka pokrywka siwa była !


:majkel: :rock:

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Nie odpala na bęzynie, chyba pompa paliwa ???

Post autor: Paweł Marek » wt sty 25, 2011 21:33

podaj do tej wtyczki napięcie na krótko czy działa, kabel brązowy masa, czerwonożółty plus


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

seboja
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 162
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 13:21
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Nie odpala na bęzynie, chyba pompa paliwa ???

Post autor: seboja » śr sty 26, 2011 18:17

ale z czego mam te napięcie podać z akumulatora do pompy ? połączyć kablami na moment + z czerwonym a - z brązowym tak ? i tym samym sprawdzę czy działa pompa tak, jeżeli będzie działać to będzie ją słychać ?


:majkel: :rock:

Awatar użytkownika
tobi19761
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 307
Rejestracja: czw paź 15, 2009 20:42
Lokalizacja: toporowice

Nie odpala na bęzynie, chyba pompa paliwa ???

Post autor: tobi19761 » śr sty 26, 2011 18:26

Najpierw to sobie sprawdż czy podaje paliwo do wtrysku poprostu siągnij wężyk!


tobi

seboja
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 162
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 13:21
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Nie odpala na bęzynie, chyba pompa paliwa ???

Post autor: seboja » czw sty 27, 2011 13:54

panowie a jak wymontować tą pompę z bagażnika ?


:majkel: :rock:

seboja
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 162
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 13:21
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Nie odpala na bęzynie, chyba pompa paliwa ???

Post autor: seboja » czw sty 27, 2011 16:55

Witam ponownie
To tak, zacznę od tego że sprawdziłem 18 bezpiecznik i był ok, który jest odpowiedzialny za pompę paliwa. Następnie na krótko podłączyłem akumulator do pompy paliwa, do wtyczki do której prowadzi czerwono-żółty przewód dałem "+", a do wtyczki przewodu brązowego dałem "-", nie było żadnej reakcji tak jak podłączyłem ani na odwrót, pompa nie działała.http://img197.imageshack.us/i/kostkas.jpg/
Wcześniej sprawdziłem czy jest prąd w kostce kontrolką 12V, nie było żadnych oznak prądu w kostce...
Jeszcze wcześniej na samym początku sprawdziłem czy leci benzyna przy zdjętych przewodach, nic nie leciało jak kręciłem na benzynie ani jak samochód chodził na gazie.Oto te przewody http://img19.imageshack.us/i/przewody.jpg/.
Co się może dziać ???? :? :? :? :? czyżby przekaźnik, jego jeszcze nie sprawdzałem bo nie wiem jak ;p

A widzicie zdjęcia ?


:majkel: :rock:

seboja
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 162
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 13:21
Lokalizacja: Ciechanów

Nie odpala na bęzynie, chyba pompa paliwa ???

Post autor: seboja » czw sty 27, 2011 17:56

sprawdziłem przed chwilą czy jest prąd gdzie jest przekaźnik 167 ten na samym dole po prawej stronie no i jest


:majkel: :rock:

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Nie odpala na bęzynie, chyba pompa paliwa ???

Post autor: Paweł Marek » czw sty 27, 2011 19:16

prąd w kostce pojawi się tylko na sekundę i zniknie. Skoro podpiąłeś pompę na krótko i nie działa to nad czym się tu zastanawiać.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

seboja
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 162
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 13:21
Lokalizacja: Ciechanów

Nie odpala na bęzynie, chyba pompa paliwa ???

Post autor: seboja » czw sty 27, 2011 19:33

a to w jakim momencie się on pojawia ? ;p


:majkel: :rock:

Awatar użytkownika
tobi19761
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 307
Rejestracja: czw paź 15, 2009 20:42
Lokalizacja: toporowice

Nie odpala na bęzynie, chyba pompa paliwa ???

Post autor: tobi19761 » czw sty 27, 2011 19:50

Zaraz po przekręceniu stacyjki! :jezor:


tobi

seboja
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 162
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 13:21
Lokalizacja: Ciechanów

Nie odpala na bęzynie, chyba pompa paliwa ???

Post autor: seboja » śr lut 02, 2011 20:01

Witam ponownie po krótkiej przerwie :)
Teraz wiem że na 100% siadła mi pompka, dziś ją sobie wyjąłem z baku i mam zamiar zamówić z allegro oto taką :D
http://moto.allegro.pl/pompa-paliwa-vw- ... 73070.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Moja wygląda tak:
http://img225.imageshack.us/i/pompka1q.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Silnik 1.6 95rok AEE chyba będzie ok co ?

I jeszcze jedną pytanie jak zdjąć te węzyki żeby ich nie uszkodzić ;p ? chodzi mi o te zaciski ? i żeby ich też nie uszkodzić ?
http://img26.imageshack.us/i/pompka2r.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek


:majkel: :rock:

bucz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt sty 28, 2011 15:47

Nie odpala na bęzynie, chyba pompa paliwa ???

Post autor: bucz » śr lut 02, 2011 20:06

pokąbnuj srubokretem i kombinerkami i za wczasu kup sobie obejme na stacji taką zaciskającą sie na srubke krecisz i sie zaciska:-)



seboja
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 162
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 13:21
Lokalizacja: Ciechanów

Nie odpala na bęzynie, chyba pompa paliwa ???

Post autor: seboja » śr lut 02, 2011 20:24

żeby potem na ten przewód założyć co nie ? :P ale ta pompka będzie ok co nie ?


:majkel: :rock:

Awatar użytkownika
davout
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 19:02
Lokalizacja: Skarbimierz / Brzeg

Nie odpala na bęzynie, chyba pompa paliwa ???

Post autor: davout » śr lut 02, 2011 20:31

Pompka będzie ok, a te zaciski to nowe kup, bo śmiesznie zakończone są i strasznie ciężko założyć je spowrotem.


Pan Bóg dał nam nogi po to, żebyśmy mogli dojść tam, gdzie nie dojedziemy na glebie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości