Golf Mk3 alarm, kontrolka oleju 1.8 benz. POMOCY ;/

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Ya'nek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: pt cze 11, 2010 18:24
Lokalizacja: Wrocław

Golf Mk3 alarm, kontrolka oleju 1.8 benz. POMOCY ;/

Post autor: Ya'nek » sob sty 22, 2011 10:51

Witam. Mam problem otóż wczoraj po przejechaniu jakichs 30 km zapaliła sie kontrolka od oleju razem z sygnalem dzwiekowym... odrazu sie zatrzymalem gdyz myslalem ze to temperatura i ustawilem ogrzewanie na full i stalem na luzie bo silnika nie powinno sie gasic w takich przypadkach jednak to nie ustepywalo, zobaczylem tez na poziom temperatury i co ciekawe byla jak najbardziej normalna 80 stopni.... Zgasilem wiec auto odczekalem chwile i odpalilem ponownie i ruszylem (cisza) dalej nie przejechalem 2 km i znowu to samo... tym razem jednak nie gasilem auta. tylko redukcja z 3 bo byly na niskich obrotach cos okolo 2 tys i na drugim biegu byly z 2,5 to dalem mu tak przed 3 tys i co ? Przestalo.... jadac dalej zauwazylem ze jesli wrzucalem wyzszy bieg to na niskich obrotach byl alarm i kontrolka oleju jednak kiedy redukowalem i dawalem mu wyzsze ustepywalo... i tak przejechalem spory kawalek... pozniej zrobilem mu jakos 3 godziny przerwy na mrozie, odpalilem i przejechalem jakies 60 km i znowu sie zaczelo... dodam ze poziom oleju sprawdzalem tydzien temu i mam idealny, Silnik to 1.8 benzyna 90 PS, jezdze na pólsyntetyku mobila i do wymiany jeszcze polowa dystansu zostala, filtr oleju Bosh. Ciekawoską w sprawie chociaz nie musi byc jest to ze Plyn chlodniczy mam z 3 cm ponizej minimum.
Pomozcie prosze co to moze byc... :( rocznik 92, stan licznika 270 tys. Jezdze dosyc dynamicznie, zdarza sie wysoko krecic, bo silnik na to pozwala gdyz w dobrej kondycji jest... a moze wydawalo mi sie. wszystko wymienialem na czas ... Dodam jeszcze ze nie wydaje niepokojących dzwięków... Spalanie przy spokojnej jezdzie zima nawet 7l/100 km przy dobrym bucie nawet 13-15 spali ale to norma na ten silnik. Nie poci sie, uszczelki i wszystkie paski wymienione jakis czas temu.


Call me Yankes

Awatar użytkownika
tomek mk2 BDE
sex cylinder
sex cylinder
Posty: 527
Rejestracja: śr cze 16, 2010 22:06
Lokalizacja: Głomno

Golf Mk3 alarm, kontrolka oleju 1.8 benz. POMOCY ;/

Post autor: tomek mk2 BDE » sob sty 22, 2011 11:53

mialem podobny problem w scirocco. zacznij od wymiany czujnika na filtrze oleju. ja wymienilem czujnik i od tamtej pory mam spokoj



Awatar użytkownika
Dejwid20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn lis 29, 2010 15:13
Lokalizacja: KONIN <PKN>

Golf Mk3 alarm, kontrolka oleju 1.8 benz. POMOCY ;/

Post autor: Dejwid20 » sob sty 22, 2011 12:25

kolego wymien olej na Castrola Magnateca 15w40 masz duzy juz przebieg zatem warto by juz go zalac mineralnym. koszt tego castrola to 85zł 5l na allegro. i zmierz Ciśnienie na pompie to jest bardzo wazne bo byc moze konczy sie zywotnosc Pompy.

Uwaga; z Olejem nie ma zartów!



radek508
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 21:27
Lokalizacja: Lubawa

Golf Mk3 alarm, kontrolka oleju 1.8 benz. POMOCY ;/

Post autor: radek508 » sob sty 22, 2011 12:52

witam
ja mam ten sam problem u siebie mam zalany silnik dopiero co nowym olejem Shell 15W40 i nowy filtr oleju. Sprawdzałem ciśnienie oleju i wszystko jest ok,rozmawiałem z poprzednim właścicielem auta to mówił że też to miał ale tak jeździł i ja nie zamierzam nic zmieniać,jak go prze gazuje to też gaśnie a jak by nie dostał oleju to w moment by się zatarł a olej dochodzi wszędzie bo klawiatura jest mokra.



Awatar użytkownika
Ya'nek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: pt cze 11, 2010 18:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Golf Mk3 alarm, kontrolka oleju 1.8 benz. POMOCY ;/

Post autor: Ya'nek » sob sty 22, 2011 13:32

Dobra chlopaki bylem u mechanika, wszystko wskazuje na czujnik oleju ktory znajduje sie nad filtrem. Tak więc tomek miales racje. Uff a juz myslalem ze cos powazniejszego. Byl na nim spory luz i olej przez niego wybijalo minimalnie wiec mechanik go dokrecil, i wytarł miejsca zawilgocone na nim. Dzis troche pojezdze i jak problem bedzie dalej to wymienie czujnik, w motoryzacyjnym koszt 30 zl niecałe.

BTW. myslicie zeby juz nie lac mu pół synteta tylko full mineral ? Tak bedzie lepiej dla silnika ? Silnik mimo 270 tysi przejechanych jest w naprawde swietnej kondycji nie bierze nawet grama oleju, nie poci sie nigdzie, pali tyle ile powinien i jest rześki mimo wieku kucy mu nie ubyło raczej :helm: (* z wyjatkiem tego czujnika ktory dzis dokrecony zostal i ew. zostanie wymieniony).

dzieki w kazdym razie :pub:


Call me Yankes

Awatar użytkownika
tomek mk2 BDE
sex cylinder
sex cylinder
Posty: 527
Rejestracja: śr cze 16, 2010 22:06
Lokalizacja: Głomno

Golf Mk3 alarm, kontrolka oleju 1.8 benz. POMOCY ;/

Post autor: tomek mk2 BDE » sob sty 22, 2011 13:40

skoro nie bierze oleju to czemu nie lac polsyntetyka. ja jezdze na shelu 10w40 i jest git



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości