Vw golf 3 nie chce odpalic iltr paliwa? pompa?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

torque3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob gru 25, 2010 18:21

Vw golf 3 nie chce odpalic iltr paliwa? pompa?

Post autor: torque3 » sob gru 25, 2010 18:39

czesc jako ze jestem nowym uzytkownikiem i to moj pierwszy post na orum prosze o nie umieszczanie postow typu uzyj ''szukaj'' etc .... samochod ktory posiadam to vw golf 3 93 rok benzyna 1.6 .A wiec moj problem zdarzyl sie wczoraj wieczorem wracalem do domu od kolezanki ;) w drodze powrotnej auto podczas jazdy zgaslo, zapalily sie kontrolki jako ze kiedys zabraklo mi juz paliwa uwazalem ze znow przydarzyla mi sie podobna sytuacja.Wiec wyjalem kanister pojechalem na stacje benzynowa wlalem paliwo do kanistra , wrocilem, wlalem do baku i tu rozpoczyna sie problem auto nie chce odpalic silnik jest w super stanie ( rozrzad robiony 1500 km temu) wymienione swiece oraz kable swiec 300 km temu, silnik po przegladzie ) pompa paliwa rowniez chodzi slysze ja po przekreceniu zaplonu i tetraz mam pytanie wnioskuje ze zapchal sie jakis filtr lub ilterek paliwa przez to ze wyjezdzilem paliwo do zera ; w ktorym miejscu w baku znajduje sie ten filtr ? jesli moze to byc cos innego to prosze o porade kazda ''madra'' mysl sie liczy :) nigdy nie rozbieralem tego auta wiec niemam pojecia gdzie co sie znajduje niewiem od czego zaczac prosze o jakas pomoc ... wole sam to zrobic poniewaz kiedys mialem juz podobna sytuacje tylko ze z pompa paliwa w volvo 460 po powrocie z warszatu zapalilo mi sie auto ...



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Vw golf 3 nie chce odpalic iltr paliwa? pompa?

Post autor: Paweł Marek » sob gru 25, 2010 19:20

Witaj. Na początek jednak muszę napisać że status nowicjusza nie zwalnia cię z obowiązku użycia wyszukiwarki.
Na razie nie wiemy nawet czy jest iskra - więc sprawdź to sobie. Tylko już nie pytaj jak poszukaj.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

mateuszfr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw gru 09, 2010 11:38

Vw golf 3 nie chce odpalic iltr paliwa? pompa?

Post autor: mateuszfr » sob gru 25, 2010 19:43

filtr benzyny masz zaraz przy baku, poloz sie pod auto to go zobaczysz taki aluminiowy filter pozdrawiam



Awatar użytkownika
PAPAYOS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sie 30, 2007 15:04
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Vw golf 3 nie chce odpalic iltr paliwa? pompa?

Post autor: PAPAYOS » ndz gru 26, 2010 19:19

Jak kręcisz to czujesz paliwo? Jeśli po kilku kręceniach nie czujesz paliwa to nie dochodzi paliwo... Jeśli czujesz paliwo to wszystko jest ok i szukaj problemu w iskrze... Albo cewka albo aparat zapłonowy...

Pozdrawiam
PAPAYOS


https://www.facebook.com/pages/Cthulhu/369766173200313

torque3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob gru 25, 2010 18:21

Vw golf 3 nie chce odpalic iltr paliwa? pompa?

Post autor: torque3 » śr gru 29, 2010 22:08

hej a wiec tak sprawdzilem wszystko pompa paliwa dziala podaje paliwo zdjalem przy silniku przewod idacy z paliwem do wtryskiwaczy i benzyna po przekreceniu zaplonu leci sprawdzilem swiece byly zalane wyczyscilem zalozylem nie chce odpalic oczywiscie iskra jest palec rozdzielacza rowniez dziala skoro idzie iskra ... prawdopodobnie przeskoczyl mi pasek rozrzadu niewiem jakim cudem ale zdarza sie , iskra jest zle schynchronizowana z tlokami i niechce zapalic ja tak wnioskuje silnik oczywiscie jest zalany co chwile iskra jest ... rozrzad byl robiony 2 tys km temu



mateuszfr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw gru 09, 2010 11:38

Vw golf 3 nie chce odpalic iltr paliwa? pompa?

Post autor: mateuszfr » śr gru 29, 2010 22:31

pasek rozrzadu nie ma prawa przeskoczyc daj spokoj, to napewno nie to...



Awatar użytkownika
PAPAYOS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sie 30, 2007 15:04
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Vw golf 3 nie chce odpalic iltr paliwa? pompa?

Post autor: PAPAYOS » śr gru 29, 2010 22:33

Podmień jeszcze cewki z jakiegoś innego auta. Ja kiedyś też tak miałem iskra była, ale nie mogłem odpalić. Wymieniłem wszystko co można żeby na końcu przekonać się że zdechła cewka. Jak zdechnie cewka to iskra może być, ale ma za małą moc aby zainicjować zapłon mieszanki. Więc zanim zaczniesz latać po magikach sprawdź samemu cewkę... Pasek rozrządu tak sam z siebie nie przeskakuje, chyba że ciągałeś auto próbując go odpalić na rozciąg.

Pozdrawiam
PAPAYOS


https://www.facebook.com/pages/Cthulhu/369766173200313

Awatar użytkownika
Dziadol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: wt sty 09, 2007 20:24
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Vw golf 3 nie chce odpalic iltr paliwa? pompa?

Post autor: Dziadol » śr gru 29, 2010 23:06

Dokładnie tak jak pisze kol.@PAPAYOS

Sprawdz cewke. Miałem dwa razy przypadek że auto podczas jazdy zgasło.
Pierwszym razem okazało się ze pompka padła bo nie było jej słychać. Po wymianie śmigał ponad rok.
Po roku ponownie zgasł na trasie. Pompka pracowała ale najprowdopodobniej iskra była za słaba, i nie szło go odpalić.
Po wymianie cewki oraz okazyjnie modułu cewki auto odpaliło od ''kopa''...

Jeszcze zamim cewka padła były objawy ze odpalił i zaraz zgasł. Dopiero za drugim razem odpalił i nie zgasł lecz momencik silniczkiem telepało. Dopiero po minucie było OK....

Więc po wymianie cewki auto odpala i śmiga OK....

Pozdro...


[b]Człowiek jest wielki,nie przez to co ma,nie przez to kim jest,
nie przez to co posiada, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Jan Paweł II[/b]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości