Nie trzyma temp-proszę o pomoc

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Davis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 15:20
Lokalizacja: Rybnik

Nie trzyma temp-proszę o pomoc

Post autor: Davis » pt gru 24, 2010 00:15

Witam,

silnik 2,0 GTI, 150 KM

PROBLEM:
podczas jazdy 70-75 stopni, podczs postoju 90 stopni, przy 90 z nawiewów wyraźnie leci cieplejsze powietrze, czyli temp. podaje prawidłową.

WNIOSEK:
Termostat do wymiany (znajduje się w pozycji otwartej i odrazu puszcza na duży obieg), ale:
termostat miałem wymieniany przez mechanika na Wahlera- problem nie zniknął, postanowiłem wymienić - tym razem własnymi siłami - nagrzewnicę i ponownie termostat na Wahlera - i nadal nic.

PYTANIA:
1. Jeżeli termostat jest niby cały czas otwarty to dlaczego podczas demontażu był zamknięty (ten wymieniany przez mechanika) ?
2. Czy takie objawy są winą tylko i wyłączni wadliwym termostatem, czy czegoś innego ?

Zdaję sobie sprawę, iż takich tematów było wiele, lecz w większości wystarczyło wymienić termostat a ja zastanawiam się czy mam po raz trzeci wymienić termostat na Wahlera ? :D

Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi za które z góry dziękuję.


http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/063e7543b9b126d8.html

Awatar użytkownika
trollu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 384
Rejestracja: wt cze 29, 2010 12:08
Lokalizacja: SKL / Cz-wa
Kontakt:

Nie trzyma temp-proszę o pomoc

Post autor: trollu » pt gru 24, 2010 00:40

pompa wody? obieg drożny?


Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Nie trzyma temp-proszę o pomoc

Post autor: Paweł Marek » pt gru 24, 2010 10:12

ad 1 bo na zimno jest zamknięty
ad 2 na to wygląda, tak się składa że co 3 lub 4-ty jest dobry, nikt nie umie zrobić dobrego termostatu. Wahler jest do dupy jak każdy i co któryś tam jest dobry, ja w jednym aucie trafiłem na dobry za drugim razem a w drugim aucie za 4-tym


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Davis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 15:20
Lokalizacja: Rybnik

Re: Nie trzyma temp-proszę o pomoc

Post autor: Davis » pt gru 24, 2010 12:29

W trakcie trwania problemu miałem wymieniany rozrząd i chciałem aby wymienił przy okazji pompe ale mechanik powiedział iż pompa wody jest jeszcze dobra i trochę pochodzi - szkoda wymieniać.
Po przeczytaniu paru postów tak myślałem , iż muszę wymieniać ten termostat parę razy aż szczęście dopisze. :grrr:


http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/063e7543b9b126d8.html

Awatar użytkownika
Davis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 15:20
Lokalizacja: Rybnik

Nie trzyma temp-proszę o pomoc

Post autor: Davis » pt gru 24, 2010 16:54

Dziś zrobiłem test:

przejechałem się kawałek - wskaźnik temp pokazywał jak zwykle 70 stopni, zatrzymałem się i nie gasząc silnika sprawdziłem węże - górny gorący a dolny zimny. Zostawiłem go na chodzie i przy temp 82 stopnie (na wskaźniku) dolny wąż zrobił się ciepły (to by pasowało-prawidłowe otwarcie się termostatu). Temp osiągnęła 90 stopni i co kikadziesiąt sekund włączał się wentylator - utrzymując go przy 90 stopniach. Do tej pory wszystko OK.
Więc ruszyłem i oczywiście temp spadła do 70 stopni.
Co więc mi wychładza silnik ???
Ostatnio zmieniony ndz sty 02, 2011 22:09 przez Davis, łącznie zmieniany 2 razy.


http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/063e7543b9b126d8.html

Awatar użytkownika
tomek mk2 BDE
sex cylinder
sex cylinder
Posty: 527
Rejestracja: śr cze 16, 2010 22:06
Lokalizacja: Głomno

Nie trzyma temp-proszę o pomoc

Post autor: tomek mk2 BDE » pt gru 24, 2010 17:24

prosta metoda na sprawdzenie termostatu : wsadzic do pojemnika z woda, podgrzewac i obserwowac co sie dzieje. jezeli zimny jest zamkniety i po podgrzaniu do ok90 stopni sie otwozy to jest ok. a jezeli nie domyka sie do konca to nie ma co szukac problemu w pompie i nagrzewnicy



Awatar użytkownika
Dawidoosek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz paź 31, 2010 16:54
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Nie trzyma temp-proszę o pomoc

Post autor: Dawidoosek » sob gru 25, 2010 22:27

Witam kolego miałem to samo w moim samochodzie i okazało się że obudowa termostatu była już wadliwa w miejscu gdzie osadza się uszczelkę (tą z przodu) nie było już tego kołnierza co przepuszczało płyn, może i u Ciebie będzie podobnie sprawdź stan obudowy, u mnie po wymianie problem ustąpił. Cena takiego elementu to około 25zł a problem znika raz na zawsze :)


Wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie – co lubię w życiu robić. A potem zacznij to robić.

Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Nie trzyma temp-proszę o pomoc

Post autor: Gawior » pn gru 27, 2010 21:19

Ja tak samo jak wymieniałem termostat za pierwszym razem ( termostat firmy VERNET ), to problem nie dogrzewania się nie ustąpił.
Wyszło że termostat zaczynał otwierać się przy temp. ~ 70st.C
Po krótkim czasie zmieniłem na WAHLER-a i teraz działa prawidłowo.


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Nie trzyma temp-proszę o pomoc

Post autor: Kubus20 » pn gru 27, 2010 21:54

Davis, u Ciebie wygląda na to, że termostat jest ok.
Może czujnik temp., który odpowiada za to jaka temp. jest pokazywana na liczniku.

Chociaż z drugiej strony moje auto zarówno jedno jak i drugie w zimę przy temp. rzędu -10 i więcej też poza postojem jest lekko niedogrzane... Ilość zimnego powietrza podczas jazdy jest znaczna...



Awatar użytkownika
Davis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 15:20
Lokalizacja: Rybnik

Nie trzyma temp-proszę o pomoc

Post autor: Davis » pt gru 31, 2010 18:37

Koledzy narazie zawieszam temat bo dziś mi skrzynie biegów szlag trafił. :grrr:
Jakiś bolec przebił na wylot korpus od góry - także jakby ktoś miał do sprzedania skrzynke z Golf III 2,0 GTI 16V 150 KM to czekam na propozycje.


http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/063e7543b9b126d8.html

Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Nie trzyma temp-proszę o pomoc

Post autor: Gawior » sob sty 01, 2011 17:46

Bodajże po 450zł by coś było z skrzyń od ADY, AGG itp.


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

KAROL 84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 212
Rejestracja: sob sty 24, 2009 22:33
Lokalizacja: Suwałki

Nie trzyma temp-proszę o pomoc

Post autor: KAROL 84 » ndz sty 02, 2011 13:08

Jeżeli wszystkie czujniki i termostat są dobre to nie ma znaczenia czy jest 20* czy -20* przy dłuższej jeździe powinno byc na wskaźniku 90* u mnie czasami climatronik szwankuje i włącza wentylatory nawet jak temperatura na wskaźniku jest 50* a i tak po dłuższej jeździe dojdzie do 90*



Jarecki_VR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw lip 16, 2009 07:57
Lokalizacja: Sejny/Warszawa

Nie trzyma temp-proszę o pomoc

Post autor: Jarecki_VR » ndz sty 02, 2011 15:23

Panowie, pozwolicie, że podłączę się pod temat, bo mam podobny problem ze swoim VW... :(
mianowicie przed tygodniem wymieniłem termostat, bo wydawało mi się, że silnik jest niedogrzany, a po zgaszeniu auta nawet przy temp. płynu <50 st. C włączają się wentylatory, po wymianie wentylatory nadal się włączają i do tego poziom płynu chłodniczego (tylko po zgaszeniu silnika) znacznie się podnosi i zostaje wyrzucany ze zbiorniczka wyrównawczego, szukałem jakichś odpowietrzników poza tym w zbiorniczku ale nic nie znalazłem, dodam, że zasłoniłem całą chłodnicę i podczas jazdy temperatura nadal spada na ok. 60 st. C
pls help bo zaczynam się zastanawiać co może go boleć i czy aby nie będzie to uszczelka pod głowicą, chociaż w płynie nie pojawiają się bąbelki powietrza będę wdzięczny za pomoc

ps. silnik 2.8 VR6



Awatar użytkownika
Davis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 15:20
Lokalizacja: Rybnik

Nie trzyma temp-proszę o pomoc

Post autor: Davis » ndz sty 02, 2011 22:07

Dobra, skrzynia kupiona, jutro będzie kręcona do mojego kochanego GTI i będe śmigał :okej:
Co do termostatu to w przyszły wekend kupie wymienie jeszcze raz Wahlera i te kolanko od termostatu - zobaczymy co to da ?
Gdzieś przeczytałem że podczas pracy silnika wężykiem odpowietrzającym do zbiornika wyrównawczego powinien płyn lecieć - tak ma być ??? (bo mi nie leci a drożny jest bo dmuchałem).


http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/063e7543b9b126d8.html

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości