Problem z odpaleniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

boleK1315
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pn lis 01, 2010 20:42
Lokalizacja: Wrocław

Problem z odpaleniem

Post autor: boleK1315 » śr gru 08, 2010 22:24

Witam,

Mam taki problem. Gościu przyprowadził samochód, który nie chciał zapalić. No to pierwsze co to zabraliśmy się za sprawdzenie świec, kabli zapłonowych, aparatu sprawdziliśmy rozrząd, ale raczej nie możliwe jest aby sam się przestawił. Sprawdziliśmy kompresję i okazało się, że na każdym cylindrze jest 0 atmosfer. No to rozebraliśmy głowicę i się okazuje, że silnik zatarty. Uwaga! Silnik pracował do końca, pisząc to mam na myśli, że nawet jak nie chciał odpalić to nadal kręcił czyli nie było to całkowite zatarcie bo jeżeli by tak było to by nie drgnął. Rozebraliśmy silnik i na tłoku, cylindrach i panewkach widać tak jakby silnik po prostu się zacierał jednakże jak wspomniałem kręcił do końca. Dodam również, że stan oleju był w porządku, kontrolki nic nie wskazywały, a na dotychczasowym oleju nie było przejechane nawet 10000 km. Właściciel powiedział, że dodał do benzyny denaturatu, aby mu nie zamarzła.

Został zakupiony silnik, wymienione oleje, filtry włożyliśmy go na miejsce jednak silnik nie odpala. Przyjechał diagnosta podłączył komputer i nie stwierdził żadnych błędów. Dodam, że wszystko zostało zrobione tak jak ma być. Co może być przyczyną problemu ?

Auto:
Golf mk3 94r 1.4 benzyna



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z odpaleniem

Post autor: Paweł Marek » śr gru 08, 2010 23:18

a czy cokolwiek sprawdziliście? Przecież VAG nie wykaże braku iskry czy braku paliwa dochodzącego do wtrysku.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

boleK1315
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pn lis 01, 2010 20:42
Lokalizacja: Wrocław

Problem z odpaleniem

Post autor: boleK1315 » czw gru 09, 2010 06:30

Nie napisałem. Zostały wykonane czynności jak przy po przednim silniku. Dodam, że silnik 'jest' sprawny ponieważ był uruchamiany przed wyciągnięciem i założeniem do auta.



metalizer78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 20:43
Lokalizacja: trzebinia

Re: Problem z odpaleniem

Post autor: metalizer78 » pt gru 10, 2010 16:16

boleK1315 pisze:Nie napisałem. Zostały wykonane czynności jak przy po przednim silniku. Dodam, że silnik 'jest' sprawny ponieważ był uruchamiany przed wyciągnięciem i założeniem do auta.
no to skoro wszystko sprawdziliście to musi być przyczyna taka jak w/w moderator czyli paliwo musi nie dochodzić skoro wam kręci a nie odpala pompe paliwa sprawdzaliście nie ważne że w poprzednim aucie działała mogła się przeciesz popsuć



boleK1315
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pn lis 01, 2010 20:42
Lokalizacja: Wrocław

Problem z odpaleniem

Post autor: boleK1315 » pt gru 10, 2010 21:29

Auto zostało zaprowadzone do elektryka. Zobaczymy co powie.



boleK1315
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pn lis 01, 2010 20:42
Lokalizacja: Wrocław

Problem z odpaleniem

Post autor: boleK1315 » sob gru 11, 2010 12:43

Katalizator zapchany :) Już śmiga.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości