prawidłowe ustawienie zapłonu kilka pytań

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

blabson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt paź 15, 2010 19:05
Lokalizacja: Wrocław

prawidłowe ustawienie zapłonu kilka pytań

Post autor: blabson » czw paź 21, 2010 19:34

Witam,po kupnie kolejnego mk3 zaczełem sprawdzać ustawienie rozrządu (znaki się nie zgadzały) po ustawieniu prawidłowo znaków silnik zaczął strasznie klekotać,był strasznie czuły na pedał gazu po przeszukiwaniu forum znalazłem ustawienia TPSu,po jego ustawieniu autko i jego kultura pracy nie do opisania :grin: .Skończyły się problemy z odpalaniem na BP ze saniem,obrotami,falowaniu i reakcją na pedał gazu,tylko pozostał problem z klekotaniem,alo po grzebaniu przy aparacie klekot pojawiał się przy ok 2000obr/min potem jakoś udało się ustawić i klekot pojawiał się przy 3000obr/min i gwałtownym puszczaniu gazu.Zaopatrzyłem się w zwykły stroboskop i teraz pytanie jak ustawić kąty wyprzedzenia zapłonu,czy muszę całkiem ze skrzyni wykręcić ten plastik w kształcie nakrętki z zaślepką czy wystarczy zdjąć samą zaślepke na ktutej nie ma żadnego znaku(ustawiałem na oko,punkt na kole i środek otwotu)chyba że punkty są pod tym całym plastikiem ktory należy wyktęcić
Czy śą tam jakieś dodatkowe punkty i jak ustawić wyprzedzenie zapłonu posiadam instalacje LPG niewiem czy ma jakieś to znaczenie.


czyszczenie nastawnika itd... Wrocław i okolice

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

prawidłowe ustawienie zapłonu kilka pytań

Post autor: Paweł Marek » czw paź 21, 2010 21:12

jak wykręcisz ten plastyk w całości zobaczysz strzałkę i na nią ustawiasz, ale ona wypada na środku otworu i nie jest tam potrzebna aż taka super dokładność więc może być tak jak zrobiłeś. Byleś umiał wybrać właściwy znak na kole zamachowym - taki cienki a nie nadlew jeśli masz lampę bez regulacji kąta, albo ten właściwy z dwóch szerokich nadlewów jeśli masz lampę z regulacją


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

blabson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt paź 15, 2010 19:05
Lokalizacja: Wrocław

prawidłowe ustawienie zapłonu kilka pytań

Post autor: blabson » pt paź 22, 2010 19:16

Dziś wykręciłem ten plastik i faktycznie była strzałka i na kole był jeden ponkt (cienka linia)i obracaląc kołem w lewo i prawo nic więcej nie zauważyłem,a co do kąta wyprzedzenia zapłonu czytałem gdzieś że można ustawić ok 1cm przed znakiem na odpalonym i zagrzanym silniku czy to prawda?


czyszczenie nastawnika itd... Wrocław i okolice

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

prawidłowe ustawienie zapłonu kilka pytań

Post autor: Paweł Marek » pt paź 22, 2010 22:32

prawda jeśli chodzi o znak na kole pasowym wału i osłonie rozrządu


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

blabson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt paź 15, 2010 19:05
Lokalizacja: Wrocław

prawidłowe ustawienie zapłonu kilka pytań

Post autor: blabson » czw lis 11, 2010 23:01

wyczytałem na necie że można też vagiem podglądnąć ustawienia tylko na jaki blok i kanał bo różnie piszą

1opcja: Silnik-bloki pomiarowe-grupa 007,okienko 1 ma być 57,58,59,60 okienko 2 ma być 5,6,7,8
2opcja; silnik blok wartości kanał 7 1 pozycja 57-60 2 pozycja 5-8

piszą też o blokadzie sterownika i też sposób z niebieską wtyczką czujnika temperatury,pytanie które z nich są prawidłowe


czyszczenie nastawnika itd... Wrocław i okolice

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

prawidłowe ustawienie zapłonu kilka pytań

Post autor: Paweł Marek » pt lis 12, 2010 00:58

to nie są dane dla twojego silnika możesz o tym nie myśleć. Masz mieć lampę stroboskopową i nic więcej


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości