nie odpala na benzynie a pozniej przerywa.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Sosna91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt lip 16, 2010 20:19
Lokalizacja: ssasa

nie odpala na benzynie a pozniej przerywa.

Post autor: Sosna91 » sob paź 16, 2010 23:04

Witam, mam problem z golfem mk3 kombi 1,8 66\90 z instalacja LPG, mianowicie do nie dawna odpalalem go caly czas na gazie ale teraz ze temperatury spadly zaczalem odpalać go najpiew na benzynie, tylko niestety z rana kiedy silnik jest zimny nie chce odpalic na benzynie, jak wlacze z LPG to jedno przekrecenie silnika i odpala mimo prawie 0rowej temperatury, po 3-4sekundach przelacze znow na bezyne i zwykle juz zalapie, jak zgasze cieplejszy to odpali na benzynie ale trzeba pokrecic dluzej a LPG od razu.
z jazda na bezynie tez sa problemy, jakby odcinalo paliwo, daje mu gazu zacznie przyspieszac a nagle gasnie i za 1-2sekundy znow zalapie i przyspiesza, jak bede dawal deliktanie gazu i jechacl z w miare stala predkoscia to jest i tak po paru minutach moze na te pare sekund gasnac. na LPG nic z tych rzeczy nie wystepuje. Moze macie jakies pomysly?



Wojtek-Ka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: pn lis 05, 2007 10:01
Lokalizacja: Gdansk

nie odpala na benzynie a pozniej przerywa.

Post autor: Wojtek-Ka » ndz paź 17, 2010 08:53

Ja bym zaczął od filtru paliwa, niedrogi to wymień, wyczyść świece. Następnie co możesz robić to przewody wysokiego napięcia do sprawdzenia później cewka. Usterka może nie być jedna u mnie było podobnie. Ogólnie zacznij od czyszczenia,i regulowania, później kupuj. A na sam początek to podepnij sie pod VAG-a.



Sosna91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt lip 16, 2010 20:19
Lokalizacja: ssasa

nie odpala na benzynie a pozniej przerywa.

Post autor: Sosna91 » ndz paź 17, 2010 11:26

jaka orientacyjna cena filtru paliwa to golfa 3?



Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

nie odpala na benzynie a pozniej przerywa.

Post autor: Atomic10 » ndz paź 17, 2010 12:20

W pierwszej kolejności sprawdź czujnik tem. ten przy głowicy. Wygląda że poranne problemy z odpaleniem na pb są z tym związane. Przed odpaleniem zimnego odłącz czujnik jak motor zapali bez problemu tj. zacznie od ssania ok 1200obr/min to przyczyna będzie juz znana. Jeśli to nie przyniesie rezultatu zastanowimy sie nad resztą osprzętu.

Pozdrawiam


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
adrian1234792
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: śr cze 24, 2009 20:44
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

nie odpala na benzynie a pozniej przerywa.

Post autor: adrian1234792 » ndz paź 17, 2010 15:38

A może to pompa paliwa? Jeżeli kolega cały czas jezdził na lpg a w baku nie było za duzo pb to pompa mogła chodzić na sucho i nie podaje już takiego cisnienia?



Wojtek-Ka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: pn lis 05, 2007 10:01
Lokalizacja: Gdansk

nie odpala na benzynie a pozniej przerywa.

Post autor: Wojtek-Ka » śr paź 20, 2010 09:20

Bądź zazsało syf z dna i filtr do wymiany. Ja bym zaczynał od najtańszych spraw :)



Sosna91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt lip 16, 2010 20:19
Lokalizacja: ssasa

nie odpala na benzynie a pozniej przerywa.

Post autor: Sosna91 » czw paź 21, 2010 17:53

No niestety, wczoraj wymieniłem filr paliwa i jest to samo, odpinalem tez na chwike ten czujnik temp przy głowicy lecz nic to nie zmieniło. rano na benzynie nie odpale, jak jest lekko zagrzany to za 2-3razem odpali, jazda na benzynie tez ciężka sprawa, daje gwałtowniej gazu silnik wchodzi pieknie na obroty przez pare sekund a za chwile odciecie i gasnie, 3-4sekudy i złapie i cisnie dalej ale tez pare sekund i znow to samo, jak jade bardzo delikatnie stałym biegiem ok 2tys obrotów to moze jechac tak pare km ale nagle tez na chwile bedzie gasł.

znajomy mi dzis powiedział że możę mi się wtryskiwacz zawieszać, przyrdzewiał czy coś, ewentualnie moze odpiąć sonde lambdę?



Wojtek-Ka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: pn lis 05, 2007 10:01
Lokalizacja: Gdansk

nie odpala na benzynie a pozniej przerywa.

Post autor: Wojtek-Ka » sob paź 23, 2010 07:51

odpiąć sondę lambda to pół minuty - będzie ci więcej palił i zalewaj tak wiec efekt może być podobny,ale odepnij i sprawdź. ja bym szukał koło pompy paliwa, ciśnienie podawanego paliwa, ewentualnie niebieski czujnik wymień dla świętego spokoju to jakieś 20 pln. No i jak chodzi na benzynie sprawdź po zapachu spalin czy czuć w nich paliwo.



Sosna91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt lip 16, 2010 20:19
Lokalizacja: ssasa

nie odpala na benzynie a pozniej przerywa.

Post autor: Sosna91 » sob paź 23, 2010 20:03

sonde odpiąłem i nic to nie zmieniło niestety.

co to ten niebieski czujnik gdzie go znalesc?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

nie odpala na benzynie a pozniej przerywa.

Post autor: Paweł Marek » sob paź 23, 2010 20:49

zostaw czujnik niema nic do tego, jeśli są chwile że idzie ok a potem jakby brakowało mu paliwa to wtryskiwacz też dobry. Zacząłbym od wyjęcia pompy paliwa z baku, może nie od razu do wymiany, ale mam na dole takie sitko, mogło się zabrudzić jeśli zawsze tylko resztki starej benzyny w baku były


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Sosna91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt lip 16, 2010 20:19
Lokalizacja: ssasa

nie odpala na benzynie a pozniej przerywa.

Post autor: Sosna91 » sob paź 23, 2010 21:22

no rezerwa az piszczy jest zawsze ale nigdy nie bylo pustego, jak braklo gazu to sie te pare km pod stacje na benzynie dojezdzalo a wskaznik paliwa zwykle jest tak na pomiedzy 2dwiema czerwonymi kreseczkami, poprzedni wlasciciel mowil ze pompa paliwa byla wymieniana calkiem niedawno i nawet pokazywal starą,

w poniedzialek zajrze do tej pompy choc nie robilem tego nigdy, i myslalem tez kupic vag-a na allegro i podpiac go pod kompa i sprawdzic jeszcze tak, bo musze sie spieszyc temperatury coraz nizsze a przy minusowych nie bede odpalał na LPG.



Sosna91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt lip 16, 2010 20:19
Lokalizacja: ssasa

nie odpala na benzynie a pozniej przerywa.

Post autor: Sosna91 » ndz paź 31, 2010 11:46

troche sie polepszylo. wlalem paliwa za 50zł zaczalem troche jezdzic na benzynie i jest lepiej z odpalaniem, cieply odrazu prawie odpala, zimny za 2gim. widocznie cos wtrysk sie zapieka, kumpel mowi ze ma to samo w mercedesie i leje beznyne Be Power racing i jeszcze jakis ulepszacz wlewa i mowi ze inny samochod, odpala bezproblemu a jaka moc ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości