W momencie otwarcia termostatu wywala płyn

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

gooffer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 224
Rejestracja: pn paź 11, 2010 21:56

W momencie otwarcia termostatu wywala płyn

Post autor: gooffer » sob mar 28, 2015 23:25

Witam.

Kupiłem niedawno Golfa z silnikiem 1.6 8V RF. I mam problem z temperaturą cieczy. Otóż dosć szybko łapie temperaturę - wskazówka mija diodę na wskaźniku temp. - czyli jest poza połową. I tak stoi. Przez to często włącza się wentylator. Po rozgrzaniu autka do tej max. temperatury i odkręceniu korka zbiornika wyrównawczego, gdy dolny wąż zaczyna robić się gorący (momentalnie), wtedy podnosi sie poziom płynu w zbiorniku i wycieka. Dodam, że żadne bąbelki powietrza się nie wydostają ze zbiornika, olej okej, płyn wygląda na czysty. Bąbelki pojawiają się, gdy zgaszę autko i ugniatam dolny wąż od chłodnicy (już po zamknieciu termostatu) - płyn podnosi się i lecą bąble i jak puszczę, to opada.

Poradzicie coś?



roman58
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 907
Rejestracja: pn sty 05, 2009 22:34
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

W momencie otwarcia termostatu wywala płyn

Post autor: roman58 » ndz mar 29, 2015 13:04

Podmień inny korek od naczynia wyrównawczego na próbę,to wygląda jakby korek nie trzymał odpowiedniego ciśnienia.



gooffer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 224
Rejestracja: pn paź 11, 2010 21:56

W momencie otwarcia termostatu wywala płyn

Post autor: gooffer » ndz mar 29, 2015 13:29

nie wiem, czy korek ma coś do tego. Autko uruchomiłem na zimnym silniku BEZ KORKA i do momentu, gdy dolny wąż chłodnicy zrobi się ciepły, jest wszystko ok.



Awatar użytkownika
krys94
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: pt cze 08, 2012 20:17

W momencie otwarcia termostatu wywala płyn

Post autor: krys94 » ndz mar 29, 2015 15:15

gooffer pisze:odkręceniu korka zbiornika wyrównawczego, gdy dolny wąż zaczyna robić się gorący (momentalnie), wtedy podnosi sie poziom płynu w zbiorniku i wycieka
Przecież to normalna sytuacja jak odkręcisz korek na rozgrzanym silniku to wywali płyn...
Odpowietrz cały układ i wszystko powinno ustąpić bo mi to wygląda na powietrze w układzie lub tak jak pisze kolega wyżej uszkodzony korek.



gooffer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 224
Rejestracja: pn paź 11, 2010 21:56

Re: W momencie otwarcia termostatu wywala płyn

Post autor: gooffer » ndz mar 29, 2015 20:05

W Passacie 1.9 TDI właśnie tak nie mam. Nawet na gorącym silniku płynu jest tyle, co na zimnym......



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

W momencie otwarcia termostatu wywala płyn

Post autor: Hubi14 » ndz mar 29, 2015 23:09

płyn się rozszerza pod wpływem ciepła, nawet w instrukcji jest to napisane ;) chyba, że masz zwykłą wodę wlaną to takie cyrki będą się robić ;)



gooffer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 224
Rejestracja: pn paź 11, 2010 21:56

W momencie otwarcia termostatu wywala płyn

Post autor: gooffer » ndz mar 29, 2015 23:18

Na szczęście mam płyn :P Wymienie termostat, MOZE to cos pomoże :) wygląda to ewidentnie, jakby na duzym obiegu się zapowietrzał



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości