rozrząd 1.6 pn jedno pytanie

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

sialababamak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pt mar 20, 2015 07:44

rozrząd 1.6 pn jedno pytanie

Post autor: sialababamak » sob mar 28, 2015 12:44

Witam. Pierwszy raz robię rozrząd w tym silniku, poczytałem co i jak Ale zastanawia mnie jedna kwestia. Jak mam znaki na kole zamachowym "o" do rozrządu i "I" do zapłonu. To ustawiać wszystko na znaki? Czyli wałek na znak wal na "o" i palec na znak? Czy palec ustawić tak aby się zgrywal dopiero gdy na kole zamachowym będzie "I"? Proszę o w miarę szybka odpowiedź bo już bym składal tylko muszę jeszcze odkręcić ta zaslepke ze skrzyni a to też nie lada wyzwanie.



Awatar użytkownika
krys94
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: pt cze 08, 2012 20:17

rozrząd 1.6 pn jedno pytanie

Post autor: krys94 » sob mar 28, 2015 21:26

Wał korbowy na znak"o" wałek rozrządu na znak OT i wtedy palec ma wskazywać na nacięcie na budowie aparatu. Później lampa i ustawiasz zapłon ale ile stopni to nie pamiętam (chyba 18) musisz poszukać, Chyba, ze masz lampe bez zmiennego kąta wyprzedzenia to wtedy kręcisz aparatem tak aby błyskało na trójkąt.
Ostatnio zmieniony ndz mar 29, 2015 10:09 przez krys94, łącznie zmieniany 1 raz.



sialababamak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pt mar 20, 2015 07:44

Re: rozrząd 1.6 pn jedno pytanie

Post autor: sialababamak » ndz mar 29, 2015 08:27

A jak zapłon ustawić? Bo czytam i czytam o nic nie wiem. Czym krece? Do którego kabla podłączyć lampę? Dalej przez otwór w skrzyni patrzę? Tym razem na co? Na kole zamachowym w gmp mam nabite kółeczko, przed gmp naciety taki trójkąt, a po między tymi punktami płaski nadlew w kształcie "I" któro do czego? Teraz zapłon ustawiłem na ten naciety trójkąt bo jak ustawiłem na nabite kółeczko to po przekreceniu wałem punkty się nie zgadzaly, próbowałem kilka razy. Teraz z kolei na tym trójkącie samochód nie odpala. Ustawiać zapłon czy próbować ustawiać rozrząd na kółko? W którą stronę kręcić napinaczem rozrządu bo zauważyłem że właśnie wtedy mi się przestawia rozrząd. Przeczytałem gdzieś że zgodnie z zegarem ale wg mnie właśnie odwrotnie, zgodnie z obrotem paska. Dobrze myślę?



Awatar użytkownika
krys94
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: pt cze 08, 2012 20:17

rozrząd 1.6 pn jedno pytanie

Post autor: krys94 » ndz mar 29, 2015 10:06

Zapłon ustawiasz lampą stroboskopową i kręcisz aparatem zapłonowym. Podłączasz ja do plusa i minusa i pod przewód pierwszej świecy (liczysz od rozrządu) wszystko zależy jaką masz lampę czy z regulacją wyprzedzenia kąta czy bez. Jak z regulacją to ustawiasz na niej wyprzedzenie (w twoim przypadku chyba 18 trzeba by sie upewnić) i możesz sprawdzać z przodu jak i z tyłu na kole zamachowym. Ma się pokrywać ze znakiem "o" albo z wycięciem na kole pasowym. Jak masz lampę bez regulacji kąta to sprawdzasz tylko na kole zamachowym i wtedy ma się zgadzać z trójkątem.
Weź daj zdjęcie tych znaków na kole zamachowym bo w VW powinien być trójkąt do ustawienia zapłonu z lampą bez regulacji i znak "o" czyli punkt GMP do ustawienia rozrządu. Ustaw rozrząd na znaki czyli koło zamachowe na punkt "o", wałek rozrządu na OT i aparat zapłonowy tak jak na zdjęciu http://www.fotem.pl/show/full/2cb081a49 ... 60d1c9999d" onclick="window.open(this.href);return false;
Po tym powinien odpalić dobrze a reszta to regulacja na lampie. Napinacz jak dobrze pamiętam zgodnie z ruchem wskazówek zegara bo jak dasz w drugą stronę to chyba rolka będzie ocierać o obudowę.



sialababamak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pt mar 20, 2015 07:44

rozrząd 1.6 pn jedno pytanie

Post autor: sialababamak » ndz mar 29, 2015 13:02

" onclick="window.open(this.href);return false;
" onclick="window.open(this.href);return false;
" onclick="window.open(this.href);return false;
Sorry za jakość ale poza śrubokrętem nic nie miałem pod ręką



Awatar użytkownika
krys94
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: pt cze 08, 2012 20:17

rozrząd 1.6 pn jedno pytanie

Post autor: krys94 » ndz mar 29, 2015 15:09

No nie wiem kolego ja widzę tutaj tylko dwa znaki czyli punkt "o" do rozrządu i trójkąt. Ustaw wał na punkt "o" tak jak na zdjęciu, kołkiem pośrednim przekręć tak aby palec w aparacie wskazywał na nacięcie, a koło wałka rozrządu ustaw na OT, załóż pasek naciągnij obróć wałęm dwa razy i jak wszystko sie zgadza to ma odpalić. Potem to tylko korekta zapłonu na lampie i wszystko ma być ok.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości