1.8 rp zalewa i nic nie pomaga

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

koni97
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw sty 22, 2015 21:02

1.8 rp zalewa i nic nie pomaga

Post autor: koni97 » czw sty 22, 2015 22:53

Witam posiadam 1.8 rp w benzynie bez gazu (robiłem swapa z 1.3 na 1.8 ) .Całe wiązki i pompy wszystko przełożone z 1.8 RP. Mam problem po zrobieniu generalnego remontu silnika od panewek po głowice silnik odpalił i tak było do pewnego czasu ponieważ ostatnio zaczął ciężko palić i czuć było że go zalewa. W dniu dzisiejszym auto nie odpala w ogóle ponieważ go zalewa co dziwne na 2 i 3 cylindrze (1-2-3-4).
Rozrząd sprawdzony (od wymiany zrobiłem 40KM).
Przewaliłem cały internet i nic. I mam szczęście bo kumpel ma taki sam silnik (sprawny) i przełożyłem od niego:
wtrysk (cały),czujniki temp.,komputer i moduł zapłonowy oraz aparat zapłonowy z kopułką i kablami Lecz dzieje się to samo :( .
Przy silniku wszystko nowe i lepszych firm nie jakieś tanie podróby ...
Mam prośbę czy ktoś miał podobny problem lub podejrzewa coś o o tą usterkę to prosił bym o jakąś podpowiedz :)

P.S Gdy go zaleje jak odepnę kostkę od wtrysku to odpali na 5 sek (wypala się paliwo z cylindra) i gaśnie gdy podepnę znowu go zalewa! :crazy:



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

1.8 rp zalewa i nic nie pomaga

Post autor: grandi » ndz sty 25, 2015 03:22

sprawdz kompresje i napisz


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

koni97
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw sty 22, 2015 21:02

1.8 rp zalewa i nic nie pomaga

Post autor: koni97 » ndz sty 25, 2015 12:59

kolego Silnik cały po remoncie i sam go składałem więc wiem co mam :) Ale pomiar zrobiłem i wyszło wszędzie po 11.8 Bara czyli norma :) A kolego od czego dokładnie są te czujniki w króćcu ?
Wg mnie:
Niebieski jest od ssania
Czarny od deski (pokazuje temp)
Czerwony do podgrzewania kolektora

Mam racje ?

Czujniki nowe ale przekładałem od kumpla i też to samo :(

Rozmawiałem z takim gościem i mówił że pompa w baku mogła siąść :( Ale aż takie objawy by były ? Gdy pompa się zepsuje to nie daje ciś a u mnie to wtryskiwacz tyle paliwa daje że ho ho !



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

1.8 rp zalewa i nic nie pomaga

Post autor: Hubi14 » ndz sty 25, 2015 13:20

możliwe, że jest gdzieś zwarcie na przewodzie i wtrysk leje cały czas, nie wiem czym on tam sterowany, czy masą, czy +12V z komputera, przejrzyj wiązkę. a co do czujników, to tak jak mówisz, tylko, że niebieski to nie od ssania a od temperatury dla ECU :)



koni97
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw sty 22, 2015 21:02

Re: 1.8 rp zalewa i nic nie pomaga

Post autor: koni97 » ndz sty 25, 2015 19:09

kolego właśnie nikt nie wie czy to jest sterowane :) Co się dzieje że jest takie ciś anie inne :)
Wiązka sprawdzona i wszystko ok tylko kolego jeśli chodzi o masę to może gdzieś jej brakować rzeczywiście :) Ale dziwne jest to że auto po remoncie odpaliło od strzała i hulało bardzo dobrze :) Jak by ktoś był w stanie dowiedzieć się o zasilaniu wtrysku może jakiś schemat może zdjęcia :) A czy pompa w baku (uszkodzona) mogła by zrobić takie zamieszanie ???

Kolego dzięki za odpowiedz :pub:

Był by ktoś w stanie powiedzieć mi jakie napięcie ma panować na kostce (Na jakim pinie) od wtrysku podczas zapłonu i kręcenia rozrusznikiem :)



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

1.8 rp zalewa i nic nie pomaga

Post autor: Hubi14 » ndz sty 25, 2015 21:19

zasilanie wtrysku nic nie da bo ma być 12V, a skoro u Cb zalewa to znakiem tego jest to 12V. Wtryskiwacz sterowany jest masą. Tylko nie wiem, który pin, to podam tak: do roku 08/1989(MonoJetronic) jest to pin 13, a od roku 90(MonoMotronic) pin 35. A skoro włożyłeś drugi sprawny z ECU, to coś z kabelkologią jest pomieszane ;)



KlakierPL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz lip 14, 2013 09:35
Lokalizacja: Łużna/Gorlice

1.8 rp zalewa i nic nie pomaga

Post autor: KlakierPL » ndz sty 25, 2015 22:12

A gdy włączasz załpon słychać że pompy nabijają? Może któraś padła? Albo gdzieś przewody uszkodzone?



koni97
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw sty 22, 2015 21:02

1.8 rp zalewa i nic nie pomaga

Post autor: koni97 » wt sty 27, 2015 12:10

Powiem tak, Jeśli pompa jest uszkodzona to ciś nie daje :( Ale u mnie mam takie wrażenie jakby wtrysk dawał dawkę jak by była przepustnica na maxa otwarta :( Po przekręceniu zapłonu słychać pompę pod autem przez 3 sek i wtryskiwacz się otwiera na 2 sek i podaje paliwo i tak za każdym przekręceniem kluczyka :(
Wczoraj odpalił z odpiętym czujnikiem niebieskim i tps ale kopcił na czarno :grrr: i w ogóle nie chał chodzić był strasznie zamulony :-( i nie trzyma obrotów nic po prostu DNO ! :ass: Musiałem mieć pedał w spód żeby trzymał 1500 obr/min :grrr: Wiązka cała bo rozdarłem od komputera po wszystkie czujniki i wszystko w porządku :) Na wtyczkach od pomp przy zapłonie chwilowo panuje 12.2V a potem spada i siedzi cicho :) Czy po przekręceniu zapłonu ma się włączać wtrysk ? co jest za to odpowiedzialne ???

Filmik jak wtrysk się otwiera po przekręceniu zapłonu i wszystkie czujniki podpięte: :rozpacz:
Odpiąłem pompę w baku (zasilanie) ale różnicy mu nie robi :)


" onclick="window.open(this.href);return false;


Nie chciał bym go podawać jakimś mechanikom bo wszystko przy tym aucie robiłem sam i chciał bym żeby tak zostało :bajer:
Jeśli jedna pompa np w baku jest uszkodzona to wtrysk tak by lał ???

TYM BARDZIEJ ŻE AUTO CHODZIŁO I TO BARDZO DOBRZE :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości