Golf 1.3 NZ falują obroty po wjechaniu w kałuże

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

SNIKE
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 01:41

Golf 1.3 NZ falują obroty po wjechaniu w kałuże

Post autor: SNIKE » sob gru 20, 2014 15:07

Witam
Ostatnio przytrafił mi sie ciężki temat, a mianowicie po wjechaniu w kałuże golfem zaczynają strasznie falować obroty aż czuć na drążku zmiany biegów, silnik przestaje przyspieszac, nie chce się wkręcać i gaśnie. Co dziwniejsze gdy wjade golfem w kałużę prawą stroną nic sie nie dzieje, dopiero gdy najadę całym autem lub lewą stroną zaczynają się dziać cuda. Żeby jechać dalej musze wachlować zapłonem, czyli samochód jedzie, zaczyna falować gasze na biegu, daje zapłon i problem znika na 500-600m i potem od nowa.
Cewke Wn podmieniłem i dalej to samo.
Jakieś pomysły?



bartekzarz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr gru 10, 2014 15:39

Golf 1.3 NZ falują obroty po wjechaniu w kałuże

Post autor: bartekzarz » sob gru 20, 2014 19:16

Spotkałem się z podobnym problemem w golfie 1.3 na gaźniku. po wjechaniu w kałużę woda zalewała złącze/wtyczke przy aparacie zapłonowym (płaskie, chyba czteropinowe), samochód gasł. Po wysuszeniu problem znikał,



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Golf 1.3 NZ falują obroty po wjechaniu w kałuże

Post autor: -=ren=- » wt gru 23, 2014 12:04

przewody zapłonowe, świece, kopułka... Aparat zapłonowy jest po lewej stronie/ po stronie kierowcy,.. musisz byc pewny układu WN potem trzeba będzie szukać.


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
etz_prorider
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: wt gru 16, 2014 23:30
Lokalizacja: Kościerzyna

Golf 1.3 NZ falują obroty po wjechaniu w kałuże

Post autor: etz_prorider » wt gru 23, 2014 19:36

Tak jak przedmówca pisze. Wysusz kopółkę, palec oraz przewody opalarką, wyczyść kopółkę w środku i odpal, zobacz co się dzieje. Najlepiej to pal samochód w ciemnym garażu żeby widać było, czy przewody WN nie mają przebić na masę czy też między sobą. Jeżeli tak jest to przewody tez do wymiany.


GOFER POWER!!!
MOJE GOLFY

SNIKE
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 01:41

Golf 1.3 NZ falują obroty po wjechaniu w kałuże

Post autor: SNIKE » sob sty 03, 2015 01:21

Dzięki za podpowiedzi. Otóż odpaliłem golfa po tych akcjach w ciemnym i przeskoki iskry widać na kopułce i przewodach także wiadomo co jest do zrobienia.
Dzięki i pozdrawiam ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości