Golf II 1.6 PN szapie,przerywa i gaśnie.Sporo części nowych.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
senix18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: wt lut 12, 2008 23:15
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Golf II 1.6 PN szapie,przerywa i gaśnie.Sporo części nowych.

Post autor: senix18 » pn lut 24, 2014 05:21

Witam :-)
Koledzy mam problem z moim Golfikiem, otóż wygląda to następująco: po przejechaniu ok. 30-40 km zaczyna się męka bo Golf zaczyna przerywać, a przy lekkim dodaniu gazu szarpie i przerywa dopiero po wciśnięciu gazu do podłogi i jak obroty dojdą do ok. 4-4,5tys. zaczyna się zbierać jak należy, jednak po odpuszczeniu gazu dalej zaczyna się szarpanie i przerywanie jak się go trzyma na wysokich obrotach to w miarę normalnie jedzie, kiedy podczas jazdy zgaśnie to trzeba dużo dłużej niż zwykle kręcić żeby zapalił. Na wolnych obrotach chodzi ładnie i równo, tak jak jest zimny to da się normalnie jechać. Wymieniłem już sporo części, po wymianie niektórych na jakieś 200 km szarpanie ustępowało, jednak po takiej trasie szarpanie i przerywanie wracało :banghead: Co do nowych części to wymieniłem świece, kable WN, kopułka z palcem, cewka, moduł zapłonowy, aparat zapłonowy (myślałem, że zły jest czujnik halla), czujnik ssania, sonda lambda no i pompka paliwa. Po wymianie świec na coś koło 200 km wszystko ustąpiło, ale wróciło, następnie wymieniłem aparat z czujnikiem halla i też na jakiś czas szarpanie ustąpiło, ale znowu wróciło, reszta części w sumie nic nie zmieniła, jedynie sonda jeszcze coś zrobiła bo obniżyła spalanie... Już skończyły mi się pomysły więc proszę pomóżcie! :rozpacz:



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Golf II 1.6 PN szapie,przerywa i gaśnie.Sporo części nowych.

Post autor: Hubi14 » pn lut 24, 2014 11:21

Potencjometr przepustnicy, podciśnienia w gaźniku, podstawa gaźnika, wąż idący od kolektora do serwa i do aparatu zapłonowego. Narazie to tyle by było :D aaaa i kody migowe bo 2ee ma samodiagnoze i można błędy zczytać



Awatar użytkownika
senix18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: wt lut 12, 2008 23:15
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Golf II 1.6 PN szapie,przerywa i gaśnie.Sporo części nowych.

Post autor: senix18 » pn lut 24, 2014 13:40

A no zapomniałem dopisać, że podciśnienia nowe to do aparatu też, podstawa dobra :-) zostaję wężyk do serwa i potencjometr no i błędy zczytać to się biorę za to :-) dodam jeszcze, że jak silnik jest jeszcze zimny to się normalnie jeździ...



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Golf II 1.6 PN szapie,przerywa i gaśnie.Sporo części nowych.

Post autor: Hubi14 » pn lut 24, 2014 13:53

albo padł nastawnik ssawki, zdejmij obudowę filtra powietrza, i tam na gaźniku jest taka blaszka, która stoi pionowo jak jest auto zgaszone, odpal je i zobacz jak się zachowuje, jak jest silnik zimny to powinna być otwarta a wraz z nagrzewaniem powinna się przymykać, ja jak mam motor rozgrzany to jest uchylona tak na około 2-3mm i na zimnym będzie dobrze chodzić bo jest otwarta a potem jak się rozgrzeje to go zalewa a jak depniesz w podłogę to się drugi przelot otwiera i dlatego jedzie ;)



Awatar użytkownika
senix18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: wt lut 12, 2008 23:15
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Golf II 1.6 PN szapie,przerywa i gaśnie.Sporo części nowych.

Post autor: senix18 » wt mar 04, 2014 18:41

Problem niby rozwiązany :D już od 700 km mam spokój. Winny był nastawnik przesłony wstępnej, a dokładnie to kabel który łączy nastawnik z kompem, wymieniłem kabel na nowy i golf przestał szarpać :-) stary kabel miał już pękniętą izolację także łapał wilgoć i ogólnie już był jakiś podejrzany, może pęknięty. Może akurat tym razem problem już nie wróci :-) dzięki Hubi14 za podpowiedź z tym nastawnikiem bo na śmierć o nim zapomniałem, a już kiedyś w starym gaźniku miałem z nim problem...



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Golf II 1.6 PN szapie,przerywa i gaśnie.Sporo części nowych.

Post autor: Hubi14 » wt mar 04, 2014 23:48

git, że już działa jak nalezy :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości