Piszczenie, dziwny dzwięk przy ruszaniu lub wciśnięciu sprzę

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Messyy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz gru 30, 2012 19:24

Piszczenie, dziwny dzwięk przy ruszaniu lub wciśnięciu sprzę

Post autor: Messyy » pn sty 20, 2014 23:58

Witam.
Mam taki problem, od jakiegoś czasu zdarza się, że przy ruszaniu lub ,hamowaniu - dojeżdżaniu gdzieś i wciśnięciu sprzęgła czasami (dość rzadko) zdarza się, że gdzieś z pod maski wydobywa się przez chwilę taki dziwny, jakby piszczący dźwięk.
Nie wiem czy to czasem nie pasek od (alternatora?) się ślizga ale to tylko takie moje przypuszczenie, bo raczej pasek od rozrządu to nie możliwe?
A może co innego?
Ogólnie z autkiem w sumie wszystko w porządku,a ten dźwięk to się rzadko zdarza ale jednak, trochę to mnie nie pokoi... Co to może być? Co należałoby sprawdzić?
Dodam jeszcze tylko, że ostatnio pasek był wymieniany na wiosnę 2013,a pisk który jest trwa chwilę, nie dłużej niż 3-5 sekundy i nie wiem czy dobrze kojarzę ale najczęściej chyba przy skręconych kołach ten pisk się wydobywa...
Auto to: VW Golf II 1.3



Awatar użytkownika
kosmaty69
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 528
Rejestracja: sob lis 02, 2013 14:03

Piszczenie, dziwny dzwięk przy ruszaniu lub wciśnięciu sprzę

Post autor: kosmaty69 » wt sty 21, 2014 00:17

OD rozrzadu sie nie może ślizgać , bo masz bum bam i tulipan z silnika. Sprawdź napięcie obu pasków.


Moje padło : http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=569618" onclick="window.open(this.href);return false;

Messyy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz gru 30, 2012 19:24

Piszczenie, dziwny dzwięk przy ruszaniu lub wciśnięciu sprzę

Post autor: Messyy » wt sty 21, 2014 00:32

Obu czy których? Alternatora i ?



Awatar użytkownika
kosmaty69
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 528
Rejestracja: sob lis 02, 2013 14:03

Piszczenie, dziwny dzwięk przy ruszaniu lub wciśnięciu sprzę

Post autor: kosmaty69 » wt sty 21, 2014 16:28

Tego i tego sprawdź :]


Moje padło : http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=569618" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Robs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: pn paź 03, 2005 21:02
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Piszczenie, dziwny dzwięk przy ruszaniu lub wciśnięciu sprzę

Post autor: Robs » czw sty 23, 2014 09:26

Alternatora, ten drugi to rozrząd więc jego nie ma co sprawdzać, spróbuj naciągnąć pasek, są 2 śruby jedna od góry alternatora a druga pod alternatorem, poluzuj obie i pociągnij alternator do góry i lekko do siebie, jak nie masz mocy w łapkach to użyj jakiejś dźwigni do podważenia a następnie dokręć śruby. A tak ogólnie to wyjdź z auta i posłuchaj gdzie piszczy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości