1.3NZ Drgania we wnętrzu w pewnym przedziale obrotów...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
piegusek18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt gru 11, 2012 18:25

1.3NZ Drgania we wnętrzu w pewnym przedziale obrotów...

Post autor: piegusek18 » wt wrz 17, 2013 21:43

Witam! Zwracam się do was z kolejnym problemem mojego chrabąszcza :) Przez pewien czas nękały mnie dosyć silne drgania w mniej więcej od trochę ponad połowę skali obrotów(sorry że nie napisałem dokładnie ile ale nie mam obrotomierza:) ale myślę że tak od 3500 do 4000 rpm ) a powyżej tych obrotów dalej cisza... Byłem ostatnio w zakładzie trudniącym się w naprawie układów wydechowych bo środkowy tłumik i siatkę elastyczną miałem już do wymiany. Wymieniono mi siatkę, rurę od siatki do kata i od kata do śr.tłumika i sam środkowy tłumik, wykonano mocowania i zamontowano nowe wieszaki. Po tym zabiegu drgania te lekko ucichły ale nie do końca. Wymieniłem więc wszystkie poduszki mocowania silnika i po przejażdżce stwierdziłem że słychać już te drgania minimalnie. Mineło może pół godziny od tej przejażdżki, odpalam chrabąszcza, jadę a tu c**j wszystko strzelił, to co było przed wymianą części układu wydechowego wróciło, drgania jakby magiczną siłą wróciły takie jakie były na samym początku.... Nie mam już sił na to, te drgania doprowadzają mnie do szału... Czy ktoś ma może jakieś pomysły?? Czy może to być wina źle ustawionego zapłonu??



Awatar użytkownika
rem08
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 198
Rejestracja: wt sty 08, 2008 02:13
Lokalizacja: Więcbork CSE

1.3NZ Drgania we wnętrzu w pewnym przedziale obrotów...

Post autor: rem08 » śr wrz 18, 2013 01:06

A jakiej firmy poduszki zalozyles? Słyszałem już od paru osób że jak zakładali te tańsze to nic nie dawało



Awatar użytkownika
piegusek18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt gru 11, 2012 18:25

1.3NZ Drgania we wnętrzu w pewnym przedziale obrotów...

Post autor: piegusek18 » śr wrz 18, 2013 08:03

Poduszkę pod skrzynią mam Febi Bilstein a dwie pozostałe to chyba jakieś gorsze, ale tylko te drgania powróciły dopiero po wymianie ostatniej tej pod skrzynia bo dwie pod silnik wymieniłem na raz a dopiero pod skrzynia wymienialem jako ostatnią i dopiero po jej wymianie na chwilę była cisza a po godzince ten sam efekt co miałem na samym początku....



Awatar użytkownika
piotrek.radom
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 19:18
Lokalizacja: Radom

1.3NZ Drgania we wnętrzu w pewnym przedziale obrotów...

Post autor: piotrek.radom » czw wrz 19, 2013 09:09

Przerabiam to w swoim golfie. Lepsze oryginalne używki w dobrym stanie. niż najlepsze zamienniki -( za sztywne poduszki). Ja już jeżdżę 3 rok na zamiennikach i bez zmian drgania jak były tak są.



Awatar użytkownika
piegusek18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt gru 11, 2012 18:25

1.3NZ Drgania we wnętrzu w pewnym przedziale obrotów...

Post autor: piegusek18 » ndz wrz 22, 2013 14:08

Wie ktoś może jakiej firmy są orginalne poduszki do Silniczka NZ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości