Golf 1.8 kr brak mocy :( prosze o pomoc !

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

janczasmk3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt wrz 28, 2012 20:01

Golf 1.8 kr brak mocy :( prosze o pomoc !

Post autor: janczasmk3 » śr cze 26, 2013 23:55

Witam panowie mam taki problem z moim kr gy jest zapłon ustawiony na maksa (przyspieszony ) to ma ciezko zapalic a jak zapali to ma dobrego kopa , a gdy ttroche opuznię zapłon ładnie pali na dotyk dosłownie ale nie ma siły sie wkrecać na obroty podczas jazdy miał ktoś taki problem od czego zaczac ? świece sa ok kable też co dalej pomocy ! dodam jeszcze ze jak jest ciepły i sie go odpala z gazem to jest ok ale tylko jak bez gazu to zanic nie idzie go odpalic jedynie popych ma ktos jakieś pomysly działo komuś sie tak ?
Ostatnio zmieniony czw cze 27, 2013 14:56 przez janczasmk3, łącznie zmieniany 2 razy.


Sprzedam golfa gti 16v na cześci

ozzy1979

Golf 1.8 kr brak mocy :(

Post autor: ozzy1979 » czw cze 27, 2013 05:56

janczasmk3 pisze:od czego zaczac ?
Zależy Ci na tym aucie? To niestety musisz zacząć od porządnego zakładu diagnostyki, który ma pojęcie o układach wtrysku mechanicznego. Inaczej możesz tylko namieszać, gdyż układ ten wymaga sporej wiedzy. Bo niekoniecznie twoje problemy to wina zapłonu. Jedyne co mogę podpowiedzieć, to do sprawdzenia masz regulator kąta wyprzedzenia zapłonu, choć nie wiem czy uwalony dawałby takie drastyczne efekty. A co do zakładów, to zmartwię Cię, gdyż w Polsce zakładów ogarniających układy K/KU/KE jest bardzo mało. I nie radzę oddawać do zakładu, który nie ma pojęcia - możesz wyjechać całkowicie rozstrojonym.
PS. Masz lpg?



janczasmk3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt wrz 28, 2012 20:01

Golf 1.8 kr brak mocy :(

Post autor: janczasmk3 » czw cze 27, 2013 06:28

było lpg ale zostało usuniete własnie tak sie dzieje po gazie nie wiem co zrobic no zalezy mi własnie na nim


Sprzedam golfa gti 16v na cześci

janczasmk3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt wrz 28, 2012 20:01

Re: Golf 1.8 kr brak mocy :(

Post autor: janczasmk3 » czw cze 27, 2013 06:32

ozzy1979 pisze:
janczasmk3 pisze:od czego zaczac ?
Zależy Ci na tym aucie? To niestety musisz zacząć od porządnego zakładu diagnostyki, który ma pojęcie o układach wtrysku mechanicznego. Inaczej możesz tylko namieszać, gdyż układ ten wymaga sporej wiedzy. Bo niekoniecznie twoje problemy to wina zapłonu. Jedyne co mogę podpowiedzieć, to do sprawdzenia masz regulator kąta wyprzedzenia zapłonu, choć nie wiem czy uwalony dawałby takie drastyczne efekty. A co do zakładów, to zmartwię Cię, gdyż w Polsce zakładów ogarniających układy K/KU/KE jest bardzo mało. I nie radzę oddawać do zakładu, który nie ma pojęcia - możesz wyjechać całkowicie rozstrojonym.
PS. Masz lpg?
gdzie ten regulator sie znajduje ?


Sprzedam golfa gti 16v na cześci

ozzy1979

Golf 1.8 kr brak mocy :( prosze o pomoc !

Post autor: ozzy1979 » czw cze 27, 2013 18:59

janczasmk3 pisze:było lpg ale zostało usuniete własnie tak sie dzieje po gazie nie wiem co zrobic no zalezy mi własnie na nim
Wtrysk mechaniczny + lpg = Mega Kibel
Moja rada - cały układ wtrysku jest do wymiany (rozdzielacz wraz z przepływomierzem, wtryskiwacze, na 90% pompa paliwa do regeneracji). LPG to smierć dla wtrysku mechanicznego w 100% przypadków. Sorry, czeka cię kupa kasy do wydania aby to doprowadzic do ładu (części do tego układu sa drogie jeśli są w pełni sprawne). Na koniec czeka cię regulacja i strojenie tego układu. Samemu tego nie wyregulujesz prawidłowo. Na przyszłość wystrzegaj się aut z wtryskiem mechanicznym mających lpg.



janczasmk3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt wrz 28, 2012 20:01

Re: Golf 1.8 kr brak mocy :( prosze o pomoc !

Post autor: janczasmk3 » czw cze 27, 2013 23:05

ozzy1979 pisze:
janczasmk3 pisze:było lpg ale zostało usuniete własnie tak sie dzieje po gazie nie wiem co zrobic no zalezy mi własnie na nim
Wtrysk mechaniczny + lpg = Mega Kibel
Moja rada - cały układ wtrysku jest do wymiany (rozdzielacz wraz z przepływomierzem, wtryskiwacze, na 90% pompa paliwa do regeneracji). LPG to smierć dla wtrysku mechanicznego w 100% przypadków. Sorry, czeka cię kupa kasy do wydania aby to doprowadzic do ładu (części do tego układu sa drogie jeśli są w pełni sprawne). Na koniec czeka cię regulacja i strojenie tego układu. Samemu tego nie wyregulujesz prawidłowo. Na przyszłość wystrzegaj się aut z wtryskiem mechanicznym mających lpg.
a wgl te czesci sa dostene gdzie je moge dostac ?
umówiłem sie z kolesiem na przyszły tydzień co kiedys sie tym zajmował i powiedział ze chyba sobie z nim poradzi a jak nie to wymiana silnika będzie tańsza niz wtryski ?
P.S czy muszą byc od kr ?


Sprzedam golfa gti 16v na cześci

ozzy1979

Golf 1.8 kr brak mocy :( prosze o pomoc !

Post autor: ozzy1979 » pt cze 28, 2013 06:19

janczasmk3 pisze:a wgl te czesci sa dostene gdzie je moge dostac ?
Tak
Allegro i szroty - loteria.
ASO - cena całości jakieś 6-7 tyś zł
janczasmk3 pisze:powiedział ze chyba sobie z nim poradz
Jeśli "chyba" to sobie daruj. Samo przełożenie gratów to jedno, a gdzie regulacja całości?
janczasmk3 pisze:P.S czy muszą byc od kr ?
Powinny być, ale nie muszą.



janczasmk3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt wrz 28, 2012 20:01

Re: Golf 1.8 kr brak mocy :( prosze o pomoc !

Post autor: janczasmk3 » pt cze 28, 2013 09:41

ozzy1979 pisze:
janczasmk3 pisze:a wgl te czesci sa dostene gdzie je moge dostac ?
Tak
Allegro i szroty - loteria.
ASO - cena całości jakieś 6-7 tyś zł
janczasmk3 pisze:powiedział ze chyba sobie z nim poradz
Jeśli "chyba" to sobie daruj. Samo przełożenie gratów to jedno, a gdzie regulacja całości?
janczasmk3 pisze:P.S czy muszą byc od kr ?
Powinny być, ale nie muszą.
a przekkładka silnika który nie widział gazu jest opłacalna ?
\


Sprzedam golfa gti 16v na cześci

Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Golf 1.8 kr brak mocy :( prosze o pomoc !

Post autor: rysiektr » pt cze 28, 2013 09:55

ozzy1979, Nie strasz kolegi bo zaraz sprzeda golfa :grin: Jak dobrze poszukasz na portalach aukcyjnych i na forach znajdziesz wszystko za rozsądne pieniądze.
Najpierw bym zaczął od porządnej diagnozy u kogoś kto to ogarnia. Jak będziesz miał problem z tym wtryskiem to zawsze możesz jeszcze go wywalić i wstawić digifanta (elektroniczny wtrysk). Bardzo popularny mod i możesz zamontować gaz bez obaw o uszkodzenie wtrysku.
A zmiana silnika nic nie da bo masz uszkodzony "osprzęt" a nie silnik


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

janczasmk3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt wrz 28, 2012 20:01

Re: Golf 1.8 kr brak mocy :( prosze o pomoc !

Post autor: janczasmk3 » pt cze 28, 2013 10:46

rysiektr pisze:ozzy1979, Nie strasz kolegi bo zaraz sprzeda golfa :grin: Jak dobrze poszukasz na portalach aukcyjnych i na forach znajdziesz wszystko za rozsądne pieniądze.
Najpierw bym zaczął od porządnej diagnozy u kogoś kto to ogarnia. Jak będziesz miał problem z tym wtryskiem to zawsze możesz jeszcze go wywalić i wstawić digifanta (elektroniczny wtrysk). Bardzo popularny mod i możesz zamontować gaz bez obaw o uszkodzenie wtrysku.
A zmiana silnika nic nie da bo masz uszkodzony "osprzęt" a nie silnik
jak nie chce gazu w aucie :)
od czego ten wtrysk pochodzi ?


Sprzedam golfa gti 16v na cześci

Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Golf 1.8 kr brak mocy :( prosze o pomoc !

Post autor: rysiektr » pt cze 28, 2013 11:18

janczasmk3 pisze:od czego ten wtrysk pochodzi ?
np; z golfa II G60 albo PFa, z golfa 3 2E i innych, haczyk w tym jest taki, że po założeniu wszystkiego trzeba by go jeszcze "wystroić" jeśli ma być wszystko prawidłowo
viewtopic.php?f=14&t=672" onclick="window.open(this.href);return false; wszystko jest opisane na forum


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

janczasmk3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt wrz 28, 2012 20:01

Golf 1.8 kr brak mocy :( prosze o pomoc !

Post autor: janczasmk3 » pt cze 28, 2013 14:22

Dziś bawilem sie troche golfikiem i ustawiałem zapłon na ucho i moc mu sie zwiekszyła zaczoł lepiej palic ale czasami ma takie podrygi ze nie zapali to napewno sa wtryski a nie jakas inna pierdoła ?


Sprzedam golfa gti 16v na cześci

janczasmk3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt wrz 28, 2012 20:01

Re: Golf 1.8 kr brak mocy :( prosze o pomoc !

Post autor: janczasmk3 » pt cze 28, 2013 14:23

rysiektr pisze:
janczasmk3 pisze:od czego ten wtrysk pochodzi ?
np; z golfa II G60 albo PFa, z golfa 3 2E i innych, haczyk w tym jest taki, że po założeniu wszystkiego trzeba by go jeszcze "wystroić" jeśli ma być wszystko prawidłowo
viewtopic.php?f=14&t=672" onclick="window.open(this.href);return false; wszystko jest opisane na forum

Dzieki kolego :) ale to jest drogi biznes prawie 3k :(


Sprzedam golfa gti 16v na cześci

Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Golf 1.8 kr brak mocy :( prosze o pomoc !

Post autor: rysiektr » pt cze 28, 2013 19:29

janczasmk3 pisze:Dzieki kolego :) ale to jest drogi biznes prawie 3k :(
zależy czy robisz sam czy komuś zlecasz, czasami można dorwać komplet Digi za na prawdę nie duże pieniądze, pozostaje kwestia montażu i dostrojenia albo wgrania dobrego gotowca i robi się 1/3 tej sumy


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości