golf 2 1,3 gasnie po odpaleniu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Robson199093
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pt kwie 12, 2013 14:08

golf 2 1,3 gasnie po odpaleniu

Post autor: Robson199093 » pt kwie 19, 2013 17:53

Witam posiadam golfa 2 z 90 roku z silnikiem 1,3 NZ... No i mam problemik rano jak odpalam go to odpali i nagle kontrolka aku się załącza i traci obroty i gaśnie. Ale jak go odpalę i szybko pod pompuje go pedałem gazu jest wszystko ok nie gaśnie normalnie się wkręca na obroty. No i po pracy mam ten sam problem wiec nie wiem co się dzieje. aku dobre bo dziś przez przypadek zostawiłem światła przez 10 godzin włączone cały czas jak bylem w pracy. Bezpieczniki sprawdzone wszystko ok.No a zaczęło się wszystko od czasu jak zamontowałem nowe radio w samochodzie bo wcześniejsze z niewiadomych przyczyn przestało działać. wiec proszę o odpowiedz z góry dziękuje



Robson199093
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pt kwie 12, 2013 14:08

golf 2 1,3 gasnie po odpaleniu

Post autor: Robson199093 » pt kwie 19, 2013 17:56

No i chciał bym jeszcze zamontować 5 biegowa skrzynie w nim bo jak zarazie jest 4 biegowa. No w ogóle pytanie czy można tak zrobić bo mam skrzynie z golfa 3 z silnikiem 1.6 ABU i z niego chciał bym przeczuci ta skrzynie



Awatar użytkownika
Robs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: pn paź 03, 2005 21:02
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

golf 2 1,3 gasnie po odpaleniu

Post autor: Robs » pt kwie 19, 2013 18:03

Wygląda na szczotki w alternatorze. Mogą już kończyć swój żywot albo po prostu być zabrudzone i dobrze nie przewodzą. Jeżeli już się kończą to wymiana regulatora napięcia wraz ze szczotkami w komplecie załatwi temat.



Awatar użytkownika
BolekLodz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 429
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 15:16
Lokalizacja: Łódź

golf 2 1,3 gasnie po odpaleniu

Post autor: BolekLodz » pt kwie 19, 2013 23:01

Jakby szczotki były na wykończeniu, to ładowania by nie było. Regulator sprawiłby, ze akumulator trzymałby krócej.
Kontrolka akumulatora chyba jest tylko następstwem gaśnięcia silnika. Co dzieje się najpierw? Gaśnie silnik, czy lampka się świeci?
Mnie to wygląda na np. problem ze ssaniem - wyłącza się za wcześnie i auto gaśnie.
Skrzynia będzie pewnie pasować, ale biegi będą dłuższe, przez co auto straci na przyspieszeniu, a spalanie może wzrosnąć, jeśli będziesz piłował auto, żeby jakoś jechało.


Jeśli się pomyliłem, to kulturalnie zwróć mi uwagę. Wiem, że nie jestem nieomylny.
Niedrogi warsztat Łódź - pisz PW :) :)

Awatar użytkownika
Robs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: pn paź 03, 2005 21:02
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

golf 2 1,3 gasnie po odpaleniu

Post autor: Robs » sob kwie 20, 2013 07:20

Co to znaczy że aku trzymałby krócej, na odpalenie auta wystarczy a po uruchomieniu silnika szczotki pod wpływem drgań przylegają i przewodzą - żywotność aku jesteś w stanie stwierdzić sprawdzając rzeczywisty poziom pojemności i naładowania. Przy początku końca szczotek tak właśnie może być że będzie się zapalała kontrolka ładowania chociaż bardziej by się żarzyła ale raczej samochód by od razu nie gasł. Zgadzam się z BolekLodz, ewentualnie może się lekko przyblokowywać przepustnica, trochę syfu który zbiera się latami może po dłuższym nieruszaniu przepustnicy np po nocy lekko ją blokować.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

golf 2 1,3 gasnie po odpaleniu

Post autor: Paweł Marek » sob kwie 20, 2013 07:50

Musisz dokładnie zaobserowować czy kontrolka zaświeca się dopiero kiedy silnik straci obroty, bo to jest norma, czy też najpierw sie zapala a dopiero potem traca się obroty - wówczas jest możliwość że zasilanie wtrysku zanika - może być uszkodzona kostka stacyjki, poluzowany jakiś przewód z plusem po zapłonie przy skrzynce bezpieczników - może coś tam grzebałeś przy montazu radio.
Ale gdyby tą kwestię wykluczyć, to wyszukaj sobie na forum jak sprawdzić czujnik temperatury płynu chłodzącego, następnie podejrzany jest zawór podnoszący obroty biegu jałowego - puszcza dodatkowe powietrze w fazie rozgrzewania żeby podnieść obroty silnika i jest podgrzewany prądem. Może się zasyfił. W nastepnej kolejności może trzeba będzie sprawdzić skład mieszanki ew podregulować na przepływomierzu -i ustawienie wolnych obrotów, do NZ jest specjalna procedura - znajdziesz pod hasłem NZ albo Digijet (marka wtrysku w twoim aucie).
A wogóle jeszcze na początek trzeba się upewnić co do układu zapłonowego - czy sprawne świece kable zapłonowe kopułka palec


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
BolekLodz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 429
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 15:16
Lokalizacja: Łódź

golf 2 1,3 gasnie po odpaleniu

Post autor: BolekLodz » sob kwie 20, 2013 13:17

Robs, o akumulatorze napisałem trochę w uproszczeniu. Jak ładowanie jest za wysokie (ponad 14,4V), to akumulator zaczyna się zasiarczać i jego pojemność się stopniowo zmniejsza.


Jeśli się pomyliłem, to kulturalnie zwróć mi uwagę. Wiem, że nie jestem nieomylny.
Niedrogi warsztat Łódź - pisz PW :) :)

Robson199093
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pt kwie 12, 2013 14:08

golf 2 1,3 gasnie po odpaleniu

Post autor: Robson199093 » sob kwie 20, 2013 17:02

Panowie tak przy radiu to było tak odłączyłem stare wstawiłem kieszeń i podpiąłem kostki nic więcej...czy to ssanie to nie wiem ale zaobserwowałem ze jeżeli zgaszę silnik to za godzinę czy nawet dwie wsiadam przekręcam kluczyk i golfina chodzi bez problemu... a co do tych kontrolek to jest tak uruchamiam silnik chodzi przez 3,4 sekundy słychać spadające obroty zaczyna telepać buda a kontrolka aku zaczyna mrugać i na końcu się tylko zaświeci całkowicie już nie gaśnie ale silnik tak no i zapalają się kontrolki oleju i wody po zgaśnięciu silnika. czekam pare sekund i odpalam i to się już nie powtarza autko nie gaśnie.... ale jeśli postoi tak jak pisałem cały okres czasu tak jak jestem w pracy to dzieje się to samo.



Robson199093
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pt kwie 12, 2013 14:08

golf 2 1,3 gasnie po odpaleniu

Post autor: Robson199093 » sob kwie 20, 2013 17:08

A co proponujecie jakaś koncepcje na ta skrzynie biegów????... bo wolał bym mieć 5 biegowa skrzynie niż ta 4



kamikadzol15
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 23:26
Lokalizacja: Kutno / Łódź

golf 2 1,3 gasnie po odpaleniu

Post autor: kamikadzol15 » ndz kwie 21, 2013 00:39

Skrzynia z ABD na 100% będzie pasowała do NZ, z tym że tak jak napisał BolekLodz, przełożenia są trochę inne. Temat podmianki skrzyni z NZ do ABD przerabiałem i jestem zadowolony z tej podmianki.


ObrazekObrazek

XV2
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2363
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:10
Lokalizacja: B-wo
Kontakt:

Re: golf 2 1,3 gasnie po odpaleniu

Post autor: XV2 » ndz kwie 21, 2013 16:07

Robson199093 pisze: bo wolał bym mieć 5 biegowa skrzynie niż ta 4
Mam taką 5 biegową od golfa II 1.3


MK2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=451131

MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=546133

Montaż ESP http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=590914

Robson199093
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pt kwie 12, 2013 14:08

golf 2 1,3 gasnie po odpaleniu

Post autor: Robson199093 » śr wrz 11, 2013 18:14

po wymianie czujnika ssania wszystko wróciło do normy także jeszcze raz dziękuje



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości