Obroty biegu jałowego 1.3 NZ

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

maniek85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr mar 29, 2006 16:06
Lokalizacja: Małoposka

Obroty biegu jałowego 1.3 NZ

Post autor: maniek85 » pt lut 01, 2013 20:16

Witam.
Jakie powinno być fabryczne ustawienie obrotów biegu jałowego w golfie 1.3 NZ z 1991r. Jak się ustawia takie obroty. Samochód nie posiada obrotomierza...

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Obroty biegu jałowego 1.3 NZ

Post autor: Paweł Marek » sob lut 02, 2013 12:32

Ogólnie pisząc - nie ma sensu szukać dodatkowego obrotomierza, wystarczy ustawić na słuch ok 750-900. Tylko że kolego po pierwsze czy pewien jesteś że wszystkie elementy wtrysku sa sprawne, bo jeśli jest jakaś awaria to zabawa ta skończy się rozregulowaniem wszystkiego. Więc przede wszystkim sprawdź działanie zaworu podnoszącego obroty biegu jałowego na zimnym silniku. Jeśli działa - to ustawiasz podobnie jak w gaźniku- przy wtrysku jest śruba od przepustnicy a na przepływomierzu w rogu od góry wkręt od składu mieszanki. Fachowo powinno się obroty i skład ustawiać równocześnie, trza wykorzystać analizator spalin wprowadzony do rurki pomiarowej z kolektora wydechowego, oraz na czas regulacji odpiąć wtyczkę sondy lambda.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

maniek85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr mar 29, 2006 16:06
Lokalizacja: Małoposka

Re: Obroty biegu jałowego 1.3 NZ

Post autor: maniek85 » sob lut 02, 2013 17:55

No własnie chyba jest wszystko rozregulowane, i chce to jakoś ogarnąć. Mam problem ponieważ w oleju silnikowym pojawiło się paliwo i to dość dużo. Myślę również że zapłon jest źle ustawiony. Tak wiem że obroty się reguluje śrubką na przepustnicy.



rafał12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr lut 13, 2013 23:01

Obroty biegu jałowego 1.3 NZ

Post autor: rafał12 » sob mar 02, 2013 16:12

U mnie też pojawiło się paliwo w oleju, jak na razie wymieniłem świece i przewody zapłonowe. Ciekawe czy to coś pomoże? Spalanie mam dalej dość wysokie moim zdaniem, ok 10l/100km. :-(



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości